احتمال بازنشستگی مفتی اعظم عربستان

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، پرس تی وی به نقل از رأی الیوم  نوشت: سخنان آل الشیخ علیه ایران و شیعیان موجی از نارضایتی را در سطح مقام‌های رسمی عربستان و افکار عمومی به وجود آورده و همین مسئله باعث شد او نتواند خطبه روز عرفه را ایراد کند.

آل‌الشیخ که امسال پس از 35 سال برای نخستین‌بار از ایراد خطبۀ روز عرفه باز ماند، علت این اتفاق را شرایط نامساعد جسمانی و بیماری اعلام کرد.

اما برخی منابع خبری گزارش داده‌اند که این غیبت به درخواست پادشاه عربستان صورت گرفته‌است و هدف آن کاستن آثار و پیامدهای منفی کافر خواندن شیعیان بوده‌است.

بنا بر اعلام این منابع، احتمال بازنشستگی آل الشیخ طی هفته‌ها یا ماه‌های آینده وجود دارد.

روزنامه رأی‌الیوم نوشت اظهارات شیخ السدیس، رئیس امور مسجد الحرام – که برای نخستین بار خطبه روز عرفه را در مسجد نمرة واقع در عرفات خواند – گمانه‌زنی دربارۀ بازنشستگی آل الشیخ را تقویت می‌کند.

احتمال بازنشستگی مفتی اعظم عربستان

شیخ السدیس در خطبه‌های خود به صورت تلویحی به موضوع بازنشستگی آل الشیخ اشاره و از خدمات او طی ۳۵ سال گذشته قدردانی کرد.

رئیس امور مسجد الحرام با انتقاد از انتشار سخنان آل الشیخ در روزنامه مکه، گفت رسانه‌ها باید از امکاناتشان برای تقویت دین اسلام استفاده کنند و از نشر شایعات و ایجاد تفرقه بپرهیزند.

با وجود این، شیخ عبدالعزیز آل الشیخ یکشنبه در یک گفتگوی رسانه‌ای اعلام کرد مشکل حنجره‌اش باعث شد تا نتواند خطبۀ روز عرفه را بخواند.

/انتهای پیام/

خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای منتشر می شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید