احتمال رو نمایی از بازی Resident Evil 7 در نمایشگاه E3 و مشخص شدن تاریخ انتشار دقیق کلکسیون بتمن

0

احتمال رو نمایی از بازی Resident Evil 7 در نمایشگاه E3 و مشخص شدن تاریخ انتشار دقیق کلکسیون بتمن

در طی روز های اخیر به شایعات تازه ای که در رابطه با احتمال معرفی نسخه ای جدید از سری بازی های Metro در نمایشگاه E3 سال جاری وجود دارد اشاره داشتیم. حال با نزدیک تر شدن به زمان برگزاری نمایشگاه سالانه ی بازی های کامپیوتری امسال شاهد انتشار شایعات مشابهی در رابطه با بازی Resident Evil 7 هستیم.

 یکی از افرادی که در طی روز های اخیر به شایعات مربوط به رو نمایی از بازی Resident Evil 7 در نمایشگاه E3 امسال به شکل ویژه ای دامن زده است مدیر عامل یکی از شرکت های مرتبط با دنیای بازی های کامپیوتری در کشور ژاپن یعنی دکتر سرکان توتو است. به بیان دقیق تر مدیر عامل Kantan Games معتقد است که بازی Resident Evil 7 توسط شرکت کپکام در دست ساخت بوده و این شرکت قصد معرفی و رو نمایی از این بازی را در نمایشگاه E3 امسال دارد. همچنین بنا بر تایید توتو این بازی قصد باز گرداندن مجموعه بازی های Resident Evil را به ریشه های ترسناک گذشته و نسخه های کلاسیک این مجموعه دارد. خبری که به طور حتم می تواند خبر بسیار خوبی برای هواداران قدیمی سری Resident Evil و آن دسته از کسانی باشد که از اکشن شدن بی حد و مرز گیم پلی عناوین این مجموعه از نسخه ی چهارم به بعد حسابی گله مند بودند. در واقع پیش از این قرار بر این بود تا مجموعه ی Resident Evil توسط کپکام به دو شاخه ی مجزا تقسیم شود. شاخه ای که قصد جلب رضایت هواداران عناوین اکشن و بازیبازان جوان تر را دارد و شاخه ای که تمرکز اصلی خود را بر روی جلب نظر علاقه مندان قدیمی سری Resident Evil که به گیم پلی کلاسیک نخستین عناوین این مجموعه ارادتمند هستند قرار خواهد داد. به نظر می رسد که در سال جاری میلادی بازی Umbrella Corps (که در تاریخ 21 ژوئن امسال منتشر می شود) نماینده ای برای شاخه ی اول خواهد بود و بازی Resident Evil 7 نیز شاخه ی دوم را نمایندگی خواهد کرد. در واقع بنا بر اطلاعاتی که طی روز های اخیر از طریق انتشار تراز مالی شرکت کپکام به دست آمده است، به نظر می رسد که بازی Resident Evil 7 برای انتشار در نیمه ی دوم سال جاری میلادی (احتمالاً پاییز امسال) برنامه ریزی شده باشد. چرا که در این تراز علاوه بر نام  نسخه ای جدید از سری بازی های شکارچی هیولا یا Monster Hunter (که شرکت کپکام انتظار فروش دو میلیون نسخه ای از آن را دارد) نام دو بازی معرفی نشده ی دیگر هم به چشم می خورد که آن ها نیز بازی های بزرگی خواهند بود و برای یکی از آن ها انتظار فروش چهار میلیون نسخه ای توسط کپکام پیش بینی شده است (در حالی که از دیگر بازی بی نام حاضر در این لیست، همانند نسخه ی جدید از سری شکارچی هیولا انتظار فروش دو میلیون نسخه ای می رود). در هر حال به نظر می رسد بازی بزرگی که اعضای کپکام انتظار فروش چهار میلیون نسخه ای از آن را دارند بازی Resident Evil 7 باشد که اکنون مدت هاست زمزمه هایی مبنی بر در دست تولید بودن آن به گوش می رسد. علاوه بر آن به نظر می رسد که شرکت کپکام به منظور بخشیدن استحکام هر چه بیشتر به ساختار بازی Resident Evil 7 اقدام به استخدام نیرو های تازه نفس برای تولید این بازی نموده است. چرا که بر اساس تایید سرکان توتو ، طراح پیشین شرکت کونامی یعنی جوردن آمارو که از اعضای سابق استودیو Kojima Production (در زمان اداره شدن این استودیو توسط کونامی) به شمار می رفت و در فرآیند ساخت بازی Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain با آقای کوجیما همکاری داشت، اکنون به شرکت کپکام پیوسته است تا در جریان تولید بازی Resident Evil 7 با اعضای این شرکت همکاری داشته باشد. به هر حال بسیاری از هواداران مجموعه ی Resident Evil چشم انتظار معرفی نسخه ی هفتم از این مجموعه در نمایشگاه E3 امسال هستند و علاوه بر آن انتظار دارند تا شرکت کپکام علاوه بر معرفی این بازی اطلاعاتی را هم در رابطه با نسخه ی دوباره سازی شده از بازی Resident Evil 2 در اختیار آن ها قرار دهد.

     batman

در پایان این مطلب بد نیست به نسخه ی جدید و کلکسیون محور از سری بازی های Batman Arkham نیز اشاره نماییم. اثری که مدت ها بود خبر تولید آن به گوش می رسید اما در عین حال هیچ تاییدیه ای مبنی بر صحت این اخبار از سوی صاحب امتیاز اصلی سری Batman Arkham یعنی شرکت برادران وارنر ارائه نمی شد. بالاخره پس از ماه ها انتظار فرآیند تولید این بازی به طور رسمی مورد تایید شرکت برادران وارنر قرار گرفت و تاریخ انتشار آن نیز توسط اعضای این شرکت اعلام شد. بر اساس این اعلام بازی Batman: Return to Arkham در تاریخ 29 ژوییه ی سال جاری میلادی برای دو پلتفرم اکس باکس وان و پلی استیشن 4 منتشر خواهد شد. در واقع این بازی شامل نسخه های اول و دوم از مجموعه بازی های Batman Arkham یعنی دو بازی Batman Arkham Asylum و Batman Arkham Knight خواهد بود که هر دوی آن ها توسط نسخه ی چهارم از موتور آنریل مورد باز سازی قرار گرفته اند و در ساختار گرافیک فنی آن ها شاهد بهبود هایی از قبیل ارتقا یافتن افکت های تصویری، بهبود نور پردازی و سایه زنی و همچنین بهبود کامل مدل مربوط به افراد، اجسام و سایر اجزای محیط خواهیم بود. گفتنی است که وظیفه ی طراحی این بازی کلکسیون محور بر عهده ی اعضای استودیو Virtuos قرار داده شده است که پیش از این سابقه ی طراحی نسخه های باز سازی شده از عناوینی نظیر دو گانه ی X Final Fantasy و Heavy Rain را در کارنامه ی خود به ثبت رسانده اند. به این ترتیب علاقه مندان به سری بازی های Batman Arkham بر روی کنسول های نسل هشتم به زودی شاهد ملاقات با بهترین عناوین این مجموعه در قالب بازی Batman: Return to Arkham خواهند بود. در واقع دو بازی Batman Arkham Asylum و Batman Arkham Knight را شاید بتوان بهترین عناوین حاضر در این مجموعه لقب داد. چرا که پس از انتشار این دو بازی (که اولی یکی از بهترین عناوین ابر قهرمانی موجود در دنیای بازی های کامپیوتری را در اختیار علاقه مندان به بازی های کامپیوتری قرار داد و دومی هم با ارتقا بخشیدن به گیم پلی عنوان نخست و گسترده تر کردن آن کاستی های این بازی نسبت به عنوان نخست در بخش داستان را جبران نمود) در دو نسخه ی بعدی  از سری Batman Arkham شاهد هیچ نوع پیشرفت محسوسی در گیم پلی عناوین این مجموعه نبودیم و از سوی دیگر با رقم خوردن داستان این بازی ها حول و حوش همان شخصیت های قدیمی حاضر در سری Batman Arkham به نوعی شاهد در جا زدن این مجموعه بازی پر مخاطب و پر طرفدار بودیم. به هر حال انتشار بازی Batman: Return to Arkham می تواند فرصت بسیار مناسبی برای آن دسته از بازیبازانی باشد که در نسل گذشته موفق به تجربه ی نخستین عناوین از مجموعه بازی های بتمن نشده بودند.  

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید