احتمال رو نمایی از نسخه جدید سری Metro در نمایشگاه E3 امسال وجود دارد

0

احتمال رو نمایی از نسخه جدید سری Metro در نمایشگاه E3 امسال وجود دارد

با نزدیک تر شدن به زمان برگزاری نمایشگاه E3 امسال رفته رفته شاهد انتشار شایعات و حرف و حدیث های گسترده تری در زمینه ی حضور و یا عدم حضور آثار مختلف در این نمایشگاه هستیم. در این میان یکی از تازه ترین شایعات موجود در این زمینه حکایت از معرفی نسخه ای جدید از مجموعه بازی ها Metro در نمایشگاه E3 2016 دارد.

 

 

در شرایطی که به نظر می رسد شرکت های نام آشنایی نظیر نینتندو قصد جدی گرفتن نمایشگاه E3 امسال را ندارند (البته این سیاست نینتندو در طول چند سال اخیر بوده است) شایعات موجود حکایت از حضور بازی های مورد انتظاری نظیر نسخه ی جدید از سری Metro در نمایشگاه E3 2016 دارند. امری که می تواند موجب رونق گرفتن هر چه بیشتر نمایشگاه پیش رو در صورت عدم معرفی کنسول NX توسط نینتندو در حین برگزاری آن گردد. به عبارت بهتر با تایید یکی از کارکنان استودیو 4A Games مبنی بر حضور این استودیو در نمایشگاه E3 امسال عده ای معتقدند که یکی از بازی های بزرگی که در طی برگزاری این نمایشگاه به علاقه مندان معرفی خواهد شد، نسخه ای جدید از سری Metro خواهد بود. این در حالی است که صاحب امتیاز جدید سری Metro یعنی شرکت Deep Silver ، که با ورشکست شدن شرکت THQ موفق به تصاحب حق امتیاز مجموعه بازی های Metro شده است، چندی پیش خبر از این داده بود که در نمایشگاه E3 امسال اقدام به معرفی یک بازی بسیار بزرگ خواهد نمود. بنا بر این با تایید یکی از اعضای استودیویی که در حال حاضر وظیفه ی ساخت مجموعه بازی های Metro را بر عهده دارد مبنی بر حضور در نمایشگاه E3 امسال تمامی حدس و گمان ها در زمینه ی بازی بزرگ شرکت Deep Silver در نمایشگاه بازی امسال به سوی سری خوش ساخت Metro معطوف شده است. در این میان موضوعی که احتمال معرفی نسخه ای جدید از سری Metro در نمایشگاه E3 2016 را دو چندان می سازد اظهارات عضو ارشد استودیو 4A Games در زمانی حدود دو سال قبل و در حول و حوش انتشار بازی Metro Redux بود. به این ترتیب که الس شیشکاژتوف در آن زمان خبر از این داده بود که اعضای استودیو 4A Games در کنار ساخت بازی Metro Redux به طور هم زمان مشغول طراحی بازی جدیدی هستند که مراحل پیش از تولید خود را طی می کند. بر اساس گفته های عضو ارشد استودیو 4A Games ، بازی جدید آن ها از ساختاری سند باکس محور بهره خواهد برد اما در عین حال همانند دو نسخه ی پیشین از سری بازی های Metro تمرکز بسیار عمیق و ویژه ای بر داستان سرایی و ارائه ی روایتی مستحکم خواهد داشت. ضمن این که آن ها در نظر دارند تا ساختار گرافیکی بازی جدید خود را هم نسبت به تجربه های پیشین شان در دنیای بازی های کامپیوتری ارتقا بخشیده و در ساختار فنی آن از تکنیک های نوینی برای طراحی این بازی بهره ببرند. به عنوان مثال او از بهره مندی این بازی جدید از سیستم نور پردازی جهانی و همه جانبه ی مبتنی بر تکنیک PBR سخن به میان آورد اما در عین حال هیچ اشاره ای به نام این بازی یا جزییات دقیق تری از آن انجام نداد. با این حال هم اکنون بسیاری از علاقه مندان به مجموعه بازی های Metro ، بازی مد نظر سران استودیو 4A Games را نسخه ای جدید از سری Metro می دانند و امیدوار به معرفی آن در نمایشگاه E3 2016 هستند. 

 metro

سری بازی های Metro را شاید بتوان یکی از قدرتمند ترین IP های جدید حاضر در نسل هفتم بازی های کامپیوتری قلمداد کرد که بیش از هر چیز با داستان قدرتمند، اتمسفر گیرا و گرافیک فنی بسیار مناسبی که از آن بهره می بردند در نزد هواداران آثار شوتر اول شخص شناخته می شوند. نخستین عنوان از این مجموعه یعنی بازی Metro 2033 هسته ی اصلی داستان خود را بر مبنای روایت های موجود در کتابی به همین نام اثر نویسنده ی توانمند روس دیمیتری گلاخوفسکی بنا نهاده بود که در واقع یکی از پر فروش ترین کتاب های کشور روسیه در طی سال های گذشته به شمار می رود. داستان این کتاب در سال 2033 و بر اساس رخداد هایی تخیلی روایت می شد. در زمانی که شهر مسکو طعمه ی یک انفجار اتمی شده است و جان به در بردگان از این حادثه به دلیل هوای مسموم این شهر برای بقا از سطح زمین به تونل های زیر زمینی پناه برده اند و در مترو های عریض و طویل شهر مسکو (که در کنار متروی لندن یکی از بزرگ ترین و مشهور ترین مترو های جهان به شمار می رود) روزگار می گذرانند. در واقع یکی از برگ های برنده ی بازی Metro 2033 وفاداری کامل داستان آن به رخداد های ترسیم شده در کتاب گلاخوفسکی بود. امری که موجب شد تا علاقه مندان به دنیای بازی های کامپیوتری در قالب بازی Metro 2033 شاهد ملاقات با یکی از داستان محور ترین بازی های کامپیوتری حاضر در نسل هفتم باشند که در عین قدرت بی بدیل داستانی از جوی بسیار گیرا و تاثیر گذار در ساختار خود بر خوردار بود. با این حال نسخه ی بعدی از سری مترو یعنی بازی Metro Last Light در بخش داستانی خود از رمان دوم دیمیتری گلاخوفسکی پیروی نکرد و در عوض با بهره گیری از کمک و مشاوره ی این نویسنده ی روس به بیان روایتی تازه در دنیای مترو پرداخت. یک سال پس از انتشار این بازی یعنی در سال 2014 میلادی (پس از تغییر ناشر این بازی از THQ به Deep Silver) علاقه مندان به سری مترو شاهد ملاقات با نسخه ای باز سازی شده از این اثر در کنار باز سازی عنوان نخست از این مجموعه یعنی بازی Metro 2033 در قالب نسخه ای واحد به نام  Metro Redux بر روی پلتفرم های نسل هشتمی بودند. اثری که شاید صاحب امتیازان جدید سری مترو آن را برای آماده نگاه داشتن علاقه مندان به این مجموعه برای ملاقات با نسخه ای تازه از سری Metro به بازار عرضه کرده باشند. هر چه باشد دو نسخه ی پیشین از سری بازی های مترو توسط شرکت در خاک خفته ی THQ به بازار عرضه شده بودند (بازی Metro last Light اگر چه تحت نام Deep Silver به بازار عرضه شد اما تمامی مراحل ساخت این بازی زیر نظر THQ به انجام رسید). بر همین اساس کاملاً  بعید است که شرکت Deep Silver نخواهد هیچ استفاده ای از این IP پر پتانسیل که امتیاز آن را به تصاحب خود در آورده است بنماید. در هر حال احتمال این که غافلگیری بزرگ شرکت Deep Silver در نمایشگاه E3 امسال رو نمایی از نسخه ای جدید از مجموعه بازی های Metro باشد احتمالی است که اکنون می توان حساب ویژه ای بر روی تحقق یافتن آن در ماه آینده باز کرد.   

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید