احتمال ساخته شدن بازی Alan Wake 2 وجود دارد

0

احتمال ساخته شدن بازی Alan Wake 2 وجود دارد

بازی Alan Wake اثری انحصاری برای کنسول Xbox 360 در نسل پیشین بازی های کامپیوتری بود که حدود دو سال پس از انتشار، برای پلتفرم PC نیز منتشر شد. یک بازی خوش ساخت که توانسته بود در برخی جنبه های تکنیکی از جمله نورپردازی، حرکاتی رو به جلو را صورت دهد و در کنار این امر داستان خاص و غیر خطی خود را به گونه ای با گیم پلی این بازی پیوند بزند که حاصل کلی آن اثری با ساختار سینمایی و داستان محور باشد. در واقع بازی Alan Wake اکثر خصوصیات ویژه و منحصر به فرد ساختاری خود را وامدار کارگردان این بازی یعنی سم لیک بود. شخصی که به تازگی برای بار دیگر احتمال ساخته شدن دنباله ای برای بازی الن ویک را تایید کرده است.

طی روز های اخیر سم لیک درخلال مصاحبه ای که اخیراً آن را انجام داده است در پاسخ این پرسش که آیا هرگز شانس تجربه کردن بازی Alan Wake 2 برای علاقمندان نسخه ی اول این مجموعه وجود خواهد داشت یا خیر، پاسخ بله را داده است. البته این پاسخ بله، تنها می تواند تاییدی بر داشتن قصد توسط لیک و سایر یارانش در استودیو Remedy برای ساخت بازی Alan Wake 2 باشد و نه وجود برنامه ی جدی و مدون برای تولید این بازی. در واقع هنوز هیچ مشخص نیست که آیا لیک و اعضای رمدی برنامه ای کاملاً جدی برای ساخت بازی Alan Wake 2 در نظر دارند یا این که فرآیند ساخته شدن نسخه ی دوم سری الن ویک تنها هدفی نامعلوم است که ممکن است در آینده اتفاق بیافتد یا خیر. البته پیش از این نیز شاهد صحبت هایی از سوی لیک و اعضای استودیو رمدی مبنی بر احتمال ساخته شدن دنباله ای برای الن ویک بودیم. چنان چه خود آقای لیک چندی پیش اعلام کرده بود که در هنگامی که بازی الن ویک مراحل پایانی ساخت خود را پشت سر می گذاشت، او و سایر اعضای تیم ساخت این بازی دور هم جمع شده و در مورد لزوم وجود یک دنباله برای این بازی صحبت کرده بودند. او همچنین مدعی است که در آن زمان برنامه ی آن ها مبنی بر ساخته شدن نسخه ی دوم بازی الن ویک کاملاً جدی بوده و او و سایر همکارانش حتی در مورد نوع طراحی مراحل این نسخه نیز با یکدیگر به بحث و گفتگو پرداخته بودند. بنا بر اعتقاد لیک پس از عرضه شدن بازی الن ویک به بازار او و گروه سازنده ی این بازی به طور جدی در حال کار و برنامه ریزی برای تولید دنباله ای برای بازی الن ویک بودند.

 Alan-Wake

با این حال هنوز به طور دقیق مشخص نیست که آیا این برنامه های جدی هنوز هم به همان جدیت سابق دنبال می شود یا این که هواداران بازی الن ویک باید همچنان به ملاقات با این بازی در آینده ای دور و دراز امیدوار باشند. گفتنی است سم لیک و همکارانش در استودیو رمدی که سابقه ی ساخت بازی درخشان مکس پین را هم در کارنامه دارند، اکنون مشغول طراحی بازی Quantum Break هستند. اثری انحصاری برای کنسول Xbox One که همچون ساخته های سابق لیک و اعضای استودیو رمدی ساختاری سینمایی دارد و قرار است همراه با یک سریال تلویزیونی (که از لحاظ داستانی کاملاً مرتبط با این بازی است) عرضه شود. اثری که باز هم لیک و یارانش قصد به نمایش گذاردن جلوه های گرافیکی نو و تجربه نشده ای را در ساختار فنی و تکنیکی آن دارند. به هر حال اگر هم برنامه های لیک و دوستانش برای ساخت بازی Alan Wake 2 کاملاً جدی باشد، دوست داران این بازی با توجه به سابقه ی سم لیک در فرآیند ساخته شدن نسخه ی نخست این سری نباید به همین زودی ها انتظار ساخته شدن دنباله ی آن را بکشند. چرا که فرآیند تولید بازی Alan Wake چیزی نزدیک به 5 سال به درازا انجامید و همین پروژه ی جدید رمدی یعنی بازی Quantum Break نیز در ابتدا قرار بود یکی از آثار انحصاری کنسول Xbox One در همان ابتدای ورودش به نسل هشتم بازی های کامپیوتری باشد اما اکنون که نزدیک به دو سال را در نسل هشتم پشت سر گذارده ایم هنوز هیچ خبری از این بازی نیست و تازه قرار است در تاریخ 5 آوریل سال 2016 میلادی به بازار عرضه شود. از سوی دیگر یکی از بحث هایی که از هم اکنون می تواند در مورد بازی Alan Wake 2 وجود داشته باشد، بحث پلتفرم های مقصد این بازی است. هر چه باشد بازی Alan Wake اثری انحصاری برای کنسول خانگی نسل هفتم مایکرو سافت به شمار می رفت و احتمال این که دنباله ی این بازی نیز اثری انحصاری برای پلتفرم های مرتبط به مایکرو سافت باشد چندان بعید به نظر نمی رسد. با این حال اعضای وسواسی استودیو رمدی که در ساخت بازی های مختلف خود دقت فراوانی به خرج می دهند و همواره هزینه و زمان فراوانی را صرف ساخت آثار خود می نمایند؛ به نظر نمی رسد که بخواهند برای بازگشت این هزینه ها موقعیت ویژه ی کنسول PS4 در نسل کنونی را نادیده بگیرند. به هر حال در صورت تایید رسمی ساخت بازی Alan Wake 2 آمدن این بازی به روی دو پلتفرم PC و Xbox One تقریباً محتمل به نظر می رسد و باید دید که در عمل چه زمانی شاهد تایید رسمی ساخت بازی Alan Wake 2 خواهیم بود و دقیقاً در چه تاریخی قضایا از اما و اگر تبدیل به واقعیت می شوند.    

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید