احتمال ساخته شدن بازی Red Dead Redemption 2 قوت بیشتری گرفت

0

احتمال ساخته شدن بازی Red Dead Redemption 2 قوت بیشتری گرفت

معمولاً علاقه مندان به دنیای بازی های کامپیوتری در فصل پاییز مشغول بازی کردن عناوین ریز و درشت منتشر شده به بازار هستند و در ما بقی فصل های سال هم به مرور کردن شایعاتی می پردازند که پیرامون فرنچایز های محبوب آن ها شکل گرفته است. شایعاتی که تعدادی از آن ها در نهایت تایید و تعدادی دیگر هم تکذیب می شوند. در مطلب پیش رو قصد داریم به یکی از جدید ترین شایعات موجود در رابطه با نسخه ی دوم از سری Red Dead Redemption اشاره کنیم. شایعاتی که با توجه به اطلاعات موجود، احتمال تایید شدن آن ها بسیار بیشتر از احتمال تکذیب آن ها به نظر می رسد.

 

 

درست در روز هایی که همگان تصور می کردند اعضای شرکت راک استار سرنوشت خود را به طور کامل با نسخه های مختلف و پی در پی از سری پر طرفدار GTA پیوند زده اند، اعضای این شرکت به معرفی اثر کاملاً جدیدی به نام Red Dead Redemption 2 پرداختند. یک بازی Open World که داستان آن برخلاف داستان مجموعه بازی های GTA (که در امریکای معاصر رخ می دهند) در امریکای زمان گاو چران ها می گذشت و از همین رو در بخش گیم پلی تفاوت های فراوانی با نسخه های مختلف از سری GTA داشت. با این وجود بازی Red Dead Redemption توانست موفقیت و محبوبیتی هم سنگ با نسخه های مختلف از سری GTA را کسب نماید و خیلی زود به یکی از آثار مهم ساخته شده به دست راک استار تبدیل گردد. بر همین اساس تولید دنباله ای برای این بازی کاملاً محتمل به نظر می رسید و با توجه به این موضوع، در طول دو سه سال اخیر بسیاری از علاقه مندان به بازی Red Dead Redemption چشم انتظار تایید ساخت نسخه ی دوم از این بازی بوده اند. با این حال تا این لحظه هیچ تاییدی مبنی بر ساخت نسخه ی دوم از سری Red Dead Redemption از سوی اعضای شرکت راک استار صورت نگرفته است و در عوض هر از گاه شاهد انتشار شایعاتی پیرامون این بازی و برخی جزییات مربوط به آن هستیم. در تازه ترین مورد از این شایعات ظرف روز های اخیر نقشه ای توسط برخی از علاقه مندان به بازی های کامپیوتری در فضای مجازی منتشر شده است که گفته می شود به نسخه ی دوم از سری Red Dead Redemption تعلق دارد. نقشه ای که ابتدا تنها در حد یک شایعه مطرح بود اما خیلی زود صحت آن توسط یکی از منابع نزدیک به شرکت راک استار مورد تایید قرار گرفت. بر اساس اعلام این منبع ناشناس نقشه ی مذکور (که در پایین آن را مشاهده می کنید) تصویری از کل دنیای طراحی شده برای نسخه ی دوم از سری Red Dead Redemption نبوده و در این تصویر تنها بخش شرقی از نقشه ی کلی این بازی مشاهده می شود. با این اوصاف به نظر می رسد که علاقه مندان به عناوین Open World با سرزمین نسبتاً گسترده ای در نسخه ی دوم از سری Red Dead Redemption مواجه خواهند بود و در واقع می توان انتظار قرار گرفتن در محیطی نسبتاً وسیع را در نسخه دوم از سری Red Dead Redemption داشت. در این میان بررسی جزییات موجود در نقشه ی مذکور سبب ساز مطرح شدن حدس و گمان هایی در نزد علاقه مندان به بازی Red Dead Redemption 2 شده است. به عنوان مثال پوشش حجمی نزدیک به دو سوم از فضای این نقشه توسط آب، این فرضیه را در میان بسیاری از بازی دوستان مطرح ساخته که شاید در نسخه ی دوم از سری Red Dead Redemption شاهد استفاده از مواردی نظیر قایق و کشتی های بخار برای رفت و آمد کردن در طول محیط این بازی (علاوه بر استفاده از اسب) باشیم.

 red-dead-redemption2

همچنین وجود این حجم قابل توجه از آب در نقشه ی بازی Red Dead Redemption 2 (البته شاید این بازی در قامت یک نسخه ی فرعی از این مجموعه ظاهر شود و بر این اساس در عنوان اصلی خود از شماره ی 2 بی نصیب باشد) این احتمال را تقویت ساخته که قهرمان حاضر در این بازی بتواند از قابلیت شنا کردن نیز برخوردار باشد (نظیر بازی GTA San Andreas که به قهرمان داستان خود این اجازه را داد تا بر خلاف قهرمانان حاضر در نسخه های پیشین این مجموعه با فن شنا کردن آشنایی کاملی داشته باشد). البته این نخستین بار نیست که شاهد انتشار شایعات مختلفی پیرامون نسخه ی دوم از سری Red Dead Redemption هستیم. پیش از این نیز شایعات گوناگونی در این زمینه منتشر شده بود که مواردی نظیر خط داستانی و بخش هایی از گیم پلی این بازی را در بر می گرفت. به عنوان مثال برخی از شایعات مطرح شده در رابطه با نسخه ی دوم از سری Red Dead Redemption بر این نکته تاکید داشتند که داستان این بازی یک مقدمه و پیش زمینه بر خط داستانی عنوان نخست از این مجموعه خواهد بود و رویداد های آن به طور کامل به پیش از رخداد های بازی Red Dead Redemption اختصاص خواهند داشت. حتی این شایعات از حضور قهرمان اصلی نسخه ی پیشین این مجموعه یعنی جان مارستون به عنوان یک شخصیت فرعی در نسخه ی دوم از بازی Red Dead Redemption خبر می دادند و در عین حال به این نکته اشاره می کردند که شاید بازی Red Dead Redemption 2 نیز همانند بازی GTA V بیش از یک شخصیت اصلی را به مخاطبان خود معرفی نماید. به هر حال باید منتظر ماند و دید که این شایعات در نهایت چه زمانی به حقیقت تبدیل خواهند شد و اصولاً چه در صدی برای به تحقق پیوستن آن ها وجود دارد. اگر شرایط بر وفق مراد علاقه مندان به بازی Red Dead Redemption پیش رود شاید آن ها بتوانند در نمایشگاه E3 سال جاری شاهد معرفی بازی Red Dead Redemption 2 باشند.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید