احتمال شکایت حقوقی از اپل به دلیل Error 53

0

احتمال شکایت حقوقی از اپل به دلیل Error 53

در روزهای گذشته در مطلبی به صورت مفصل به قضیه پیش آمده برای تلفن های آیفون و Error 53 پرداختیم. اگر مطلب را مطالعه کرده باشید حتما می دانید که اپل با توجیه افزایش امنیت دستگاه ها روش عجیبی را در پیش گرفته که باعث بریک شدن و از کار افتادن گوشی های آیفون می شود. به صورت خلاصه آیفون هایی که توسط هر شرکت یا تعمیرکاری به جز خود اپل تعمیر شده باشند پس از بروزرسانی به iOS 9 با Error 53 مواجه خواهند شد و پس از آن گوشی در اصطلاح بریک شده و تمامی اطلاعات موجود در آن غیر قابل بازیابی و استفاده خواهد شد. خود اپل نیز با تائید این اتفاق، حفظ امنیت کاربران را به عنوان دلیل Error 53 مطرح کرد که البته باعث خشم بسیاری از کاربران به خصوص در کشورهایی که دارای نمایندگی های رسمی اپل نیستند (از جمله ایران) شد. حالا یک موسسه حقوقی در سیاتل آمریکا اعلام کرده قصد دارد تحقیقات خود را برای ارائه شکایتی حقوقی از اپل به همین دلیل آغاز نماید.

موسسه حقوقی PCVA در سیاتل در وب سایت خود اعلام کرده است که بررسی های خود را درباره Error 53 آغاز کرده است. این موسسه عقیده دارد اپل از این راه قصد دارد کاربران را وادار به پرداخت هزینه های بیشتر تعمیر در فروشگاه های مخصوص خود کند و همچنین به وسیله Error 53 می تواند دستگاه های بیشتری را به مشتریانی که با این مشکل مواجه شده اند به فروش برساند. بر اساس گزارش PCVA، یک کاربر می تواند در تعمیرگاه های متداول تجهیزات الکترونیکی نمایشگر آیفون خود را با پرداخت هزینه ای بین 50 تا 80 دلار تعویض کند، اما همین کار در تعمیرگاه های رسمی اپل 130 دلار هزینه در بر خواهد داشت.

باید دید نتیجه این تحرکات و شکایت احتمالی از اپل چه خواهد بود و آیا در صورت آغاز پرونده حقوقی بر علیه این شرکت اپل می تواند دادگاه را با توضیحات خود راضی کند یا خیر.

mwc2016

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید