احتمال عرضه آیفون 7 با پشتیبانی از شارژ بی‌سیم

0

اکثر پرچم‌داران اندرویدی و حتی ویندوزی از شارژ بی‌سیم پشتیبانی ‌می‌کنند اما تا به حال شاهد حضور این قابلیت در آیفون‌های اپل نبوده‌ایم. مدتی است شایعاتی مبنی بر وجود این ویژگی در نسل بعدی آیفون شنیده می‌شود. با توجه به زمزمه‌هایی که از توافق اپل با Energous شنیده شده، به نظر می‌آید احتمال وجود شارژ بی‌سیم در آیفون بعدی زیاد است.apple-logo-640x359

Energous شرکتی است که فناوری WattUp را طراحی کرده که با استفاده از فرکانس‌های رادیویی می‌تواند دستگاه را تا فاصله ۱۵ فوت (۴.۵ متر) شارژ نماید.

در گزارشی که لوییس باسنس، یکی از محققین سازمان DTR (تحقیقات مقطعی فناوری) منتشر کرده است، به خوبی به شراکت میان این دو شرکت اشاره شده و برای این گمانه زنی خود دلایلی هم مطرح کرده است. در اوایل سال گذشته میلادی، Energous اعلام کرد با یکی از شرکت‌های تولید محصولات الکترونیکی در حال همکاری است، البته نامی از این شرکت به میان نیاورد و فقط به گفتن این که این شرکت یکی از 5 کمپانی برتر دنیا در حوزه لوازم الکترونیکی مصرفی است، اکتفا کرد. با توجه به تعداد محدود موارد این لیست، فقط سه شرکت اپل، مایکروسافت و HP ممکن است شرکت یاد شده باشند، اما گفتیم پرچم‌داران ویندوزی سابقا هم از این قابلیت بهره‌ می‌بردند و HP هم فعالیت کمی در تولید تبلت‌ها دارد،‌ در این‌صورت اپل نزدیک‌ترین گزینه است.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید