احتمال همکاری مایکروسافت و HTC در آینده نزدیک

0

احتمال همکاری مایکروسافت و HTC در آینده نزدیک

با معرفی رسمی لومیا 650 کار مایکروسافت و تلفن های هوشمند این خانواده نیز به اتمام رسید. از مدت ها قبل مشخص شده بود که لومیا 650 آخرین دستگاه ویندوزی مایکروسافت برای این سری محبوب از گوشی ها خواهد بود (البته پیش تر گمان می شد یک مدل دیگر از لومیا این عنوان را به خود اختصاص دهد). در هر صورت حالا تنها کار مایکروسافت با ویندوز 10 موبایل متمرکز بر تولید تلفن هوشمند انقلابی این شرکت یعنی سرفیس فون خواهد شد. اما به نظر می رسد ردموندی ها فکرهای بیشتری برای آخرین نسخه از سیستم عامل موبایلی خود دارند.

در حال حاضر چند دستگاه ویندوزی ساخته شده توسط شرکت هایی به غیر از مایکروسافت در بازار وجود دارند و به نظر می رسد در نمایشگاه MWC 2016 نیز تعداد بیشتری از این تلفن های هوشمند معرفی شوند. اخیرا کمپانی VAIO از یک تلفن ویندوزی با نام Phone Biz رونمایی کرده بود و حتما خبرهای HP درباره مدل Elite X3 را هم شنیده اید. با این حال گوشی وایو هرگز خارج از ژاپن به فروش نخواهد رفت و دستگاه HP هم بیشتر یک مدل دیگر در بخش میانی بازار به نظر می رسد. اما مایکروسافت اخیرا در بخش شغل های مورد نیاز خود عنوان کرده است که به دنبال یک “متخصص مدیریت حساب ها” در تایوان است که از قضا همان جایی از جهان است که HTC هم آنجا حضور دارد. به علاوه در این لیست به ادغام بخشی با عنوان “خدمات مایکروسافت و ویندوز 10 موبایل” با “همراهی دستگاه های HTC” نیز اشاره شده که می تواند نشانه دیگری از تصمیم این دو شرکت برای آغاز یک همکاری مشترک باشد.

چنین اتفاقی ما را در گام اول به یاد آغاز داستان نوکیا و مایکروسافت می اندازد. در آن زمان هم نوکیا روزگار نه چندان جالبی را سپری می کرد و در نهایت همکاری فنلاندی ها با مایکروسافت به واگذاری امتیاز بخش موبایل به ردموندی ها و تملک برند لومیا انجامید. نتیجه ای که البته پایان چندان خوشی نداشت و برای مایکروسافت بیشتر در حکم راهی برای کسب تجربه در بازار تلفن های هوشمند به حساب می آمد. باید دید در صورت آغاز همکاری مایکروسافت و HTC چه روندی طی می شود و آیا HTC که پیشتر نیز گوشی های ویندوزی روانه بازار کرده بود می تواند هم خودش و هم مایکروسافت را مجددا در بازار گوشی های موبایل به جایگاه بالاتری برساند یا خیر.

mwc2016

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید