احداث 82 تخت بیمارستانی در نیشابور/دولت به تنهایی قادر به تامین کمبودها نیست

0

وزیر بهداشت در سفر یک روزه به شهرستان نیشابور ، بخش های زایمان و مامایی بیمارستان حکیم و بخش های اورژانس و داخلی بیمارستان 22 بهمن در این شهرستان را افتتاح کرد.

وزیر بهداشت در حاشیه این مراسم گفت: وضعیت کنونی نیشابور قابل مقایسه با گذشته نیست و اقدامات بسیار خوبی در حوزه سلامت انجام شده است. 

دکتر هاشمی اظهار داشت: امیدوارم دانشکده علوم پزشکی موجب ارتقای آموزش عالی در حوزه علوم پزشکی شود. ساخت پروژه های ارزشمندی را که آغاز کرده اند با حمایت دولت و البته کمک مسئولان شهری این پروژه ها به بهره برداری برسد. 

وزیر بهداشت روز گذشته با بیان اینکه توسعه تخت های بیمارستانی در دستور کار همکاران ما در دانشکده علوم پزشکی نیشابور قرار دارد، افزود: امروز چندین طرح بهداشتی و درمانی و ارتقای کیفیت هتلینگ بیمارستانها در نیشابور به بهره برداری می رسد. 

دکتر هاشمی گفت: خوشبختانه اقدامات بسیار خوبی مانند توسعه بخش های بیمارستانی، توزیع نیروی انسانی و ساخت مراکز بهداشتی ظرف دو سال و نیم گذشته انجام شده و افزادی که فاقد بیمه بودند، تحت پوشش قرار گرفتند. 

ایجاد ارزش افزوده بر روی املاک دانشکده علوم پزشکی 

وزیر بهداشت ضمن تاکید بر لزوم همکاری های بخشی به منظور کاهش مشکلات حوزه سلامت، خاطرنشان کرد: دولت به تنهایی قادر به تامین کمبودها نیست و باید همه مسئولان از جمله نمایندگان مجلس، فرماندار، شهردار و اعضای شورای شهر و البته خیرین حوزه سلامت کمک کنند به عنوان نمونه بر روی املاک دانشکده علوم پزشکی ارزش افزوده ایجاد کنند. 

وزیر بهداشت گفت؛ وظیفه دولت حل مشکلات مردم است اما باید انتظار ما از آن نیز متناسب با توان دولت باشد. 

سهم 50 درصدی کمک مسئولان شهری برای توسعه مراکز درمانی 

دکتر هاشمی گفت: اگر بخواهیم شاخص 7دهم تخت به ازای هر هزار نفر در نیشابور را به متوسط کشوری یعنی 1.7 برسانیم فاصله زیادی داریم و اگر پیشنهادی برای توسعه مراکز درمانی در نیشابور برسد حاضریم 50 درصد کمک کنیم و مابقی آن را مسئولان شهری پرداخت کنند. 

توسعه بیمارستان 22 بهمن نیشابور 

برای توسعه این بخش ها که با زیربنای یک هزار و ۸۰۰ متر مربع احداث شد ۳۸ میلیارد ریال اعتبار صرف شد که در مجموع ۸۲ تخت بیمارستانی به ۲۰۰ تخت فعال این بیمارستان اضافه شد. 

وزیر بهداشت همچنین ضمن گفت و گو با پرسنل این بیمارستان از بیماران بستری نیز عیادت کرد. یکی از بیماران خطاب به دکتر هاشمی گفت: هر وقت شما را در تلویزیون می بینم برای شما دعا می کنم. 

وزیر بهداشت از بخش های قدیم اورژانس، داخلی، شیمی درمانی، آنژیوگرافی در حال تجهیز و سی سی یو و قلب این بیمارستان بازدید کرد. 

همچنین با حضور هاشمی عملیات ساخت فاز دوم اورژانس و غربالگری سلامت بیمارستان ۲۲ بهمن با زیربنای ۶ هزار و ۳۰۰ متر مربع آغاز شد.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید