احیای منزلت استاد و علم در سال جاری

0

رئیس انجمن آموزشی مهندسی ایران گفت: امیدوارم در سال جاری نهادهای دانشگاهی توفیق این را بیابند که گامی هر چند کوچک در احیای منزلت استاد و علم بردارند.

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشكی ؛ دکتر رضا فرجی دانا رئیس انجمن آموزشی مهندسی ایران در مراسمی که ظهر امروز به مناسبت بزرگداشت روز معلم در دانشگاه خواجه نصیر‌الدین طوسی برگزار شد، گفت: روز معلم نماد و نشانه‌‌ی برانگیختن افکار عمومی و وجدان ملی در حرمت نهادن به مقام استاد، معلم و بازآفرینی نقش بنیادین و پایدار، تعلیم و تربیت در کشور است.

وی ادامه داد: حرمت استاد یعنی پاسداشت دانش و اخلاق در جامعه علمی و بزرگداشت امر آموزش یعنی جلب توجه افکار عمومی و ضرورت پیروی از منطق و قاعده عقلانیت در همه امور است.

فرجی دانا ادامه داد: کشور ما امروزه بیش از هر زمان نیازمند اخلاق، علم، خرد و منطق در جامعه بوده این مهم زمانی دست‌یافتنی است که دانش‌ورزی، اندیشمندی و سنت حرمت گذاری به مقام علم و اندیشه فراتر از آیین‌ها و عادات رسمی موضوعیت پیدا کند.

رئیس انجمن آموزشی مهندسی ایران یادآور شد: امیدوارم در سالی که از سوی مقام معظم رهبری “اقدام و عمل” نام‌گذاری شد نهادهای دانشگاهی و مدنی توفیق این را بیابند که گامی هر چند کوچک در احیای منزلت استاد و علم بردارند. وظیفه می‌دانم به عنوان فرزند گوچک دانشگاه سر تعظیم در برابر یکایک استادان بزرگ که در برابر هر رنجی جز صبر،امید و تدبیر در پیش نمی‌گیرند فرود آورم و از خدواند بزرگ برای یکایک آنان توفیق روزافزون و بالندگی علمی مستمر مسئلت نمایم.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید