اخبار تلخ در زمینه قیمت حافظه های رم

0

اخبار تلخ در زمینه قیمت حافظه های رم

خبر تلخ افزایش قیمت رم و حافظه های نیمه هادی، از یک سال اخیر تا کنون همچنان در حال رشد است؛ برخی از موسسات پیشبینی کرده بودند که این مسئله تا اوایل سال 2018 ادامه یافته و سپس به وضعیت عادی خود باز خواهد گشت. حال ظاهرا گزارش های ماه گذشته درست از آب درآمده و متاسفانه این کاهش موجودی و موج افزایش قیمت همچنان ادامه خواهد داشت. DRAMeXchange به عنوان یکی از زیر مجموعه های TrendForce اعلام کرده است که کمبود موجودی حافظه های DRAM حتی بیش از پیش محسوس خواهد شد.

این موسسه همچنان به دلایلی از جمله رشد استفاده ی نیمه هادی ها در گوشی های موبایل، تبلت، نوت بوک، سیستم های PC و… اشاره کرده و اذعان دارد که 3 تولید کننده ی این بخش، قادر به تامین این خواسته ها نخواهند بود. سامسونگ، اسکی هاینیکس و مایکرون به عنوان 3 کمپانی تامین کننده ی این تراشه ها، قادر به تامین بازار به صورت مداوم نبوده و تا سال 2018 مجموع تولید هر 3 شرکت برای تامین بازارهای دیجیتالی کافی نخواهد بود! هر چند که مایکرون و سامسونگ به دنبال ارائه خطوط تولید جدید خود هستند، اما این اتفاق دست کم تا پس از سال 2018 عملی نخواهد شد.

با این وجود DRAMeXchange ادعا می کند که هر 3 کمپانی به طور هماهنگ و از روی عمد، تولید خود را کنترل می کنند تا بدین ترتیب این افزایش قیمت را حفظ نمایند. حافظه های DRAM در سال 2018 با رشد تولید 19.6% مواجه هستند و رشد تقاضا در این سال به رقم باورنکردنی 20.6% خواهد رسید. در نتیجه میزان مقدار رشد در بخش تولید، پاسخگوی نیاز بازار جهانی نخواهد بود. گزارش ها حاکی از آن است که هر 3 کمپانی به شدت به دنبال رشد خطوط تولید خود هستند و این امر از دید هیچ کس پوشیده نیست. با این حال نه تنها قیمت ماژول های رم و حافظه های DRAM به رقم اولیه خود باز نمی گردد، بلکه احتمالا شاهد افزایش آن هستیم.

 

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید