اخبار و شایعات E3 2016: از لیست کامل بازی های کنفرانس اختصاصی Microsoft تا احتمال معرفی Wolfenstein 2

0

اخبار و شایعات E3 2016: از لیست کامل بازی های کنفرانس اختصاصی Microsoft تا احتمال معرفی Wolfenstein 2

روز گذشته به شایعات جدیدی اشاره داشتیم که پیرامون کنفرانس اختصاصی شرکت مایکرو سافت در نمایشگاه E3 سال جاری مطرح شده اند و بر احتمال رو نمایی از دو بازی Dead Rising 4 و State of Decay 2 در این نمایشگاه توسط مایکرو سافت دلالت داشتند. حال در خلال سطور مطلب پیش رو، در عین تکمیل حرف و حدیث های مربوط به کنفرانس اختصاصی شرکت مایکرو سافت در نمایشگاه E3 امسال، قصد پرداختن به شرکت سونی و بازی های جدیدی را داریم که به تازگی شایعات مربوط به معرفی آن ها در کنفرانس اختصاصی این شرکت در نمایشگاه E3 2016 از گوشه و کنار شنیده می شود.

 

 

چندی پیش شاهد انتشار شایعات متعددی پیرامون نسخه ی جدید از سری Call of Duty (بازی Infinite Warfare) توسط یکی از فعالان حاضر در دنیای بازی های کامپیوتری (که با نام مستعار شینوبی شناخته می شود) بودیم که در نهایت تمام آن ها به حقیقت پیوستند. حال این منبع مورد اعتماد فعال در دنیای بازی های کامپیوتری مدعی شده که از لیست کامل بازی های شرکت مایکرو سافت در کنفرانس اختصاصی این شرکت در نمایشگاه E3 2016 آگاه است. بنا بر ادعای او شرکت مایکرو سافت در کنفرانس اختصاصی خود در نمایشگاه E3 امسال علاوه بر دو بازی Dead Rising 4 و State of Decay 2 به نمایش عنوان جدید و تا کنون معرفی نشده ی دیگری به نام Forza Horizon 3 (از مجموعه ی اتومبیل رانی فورزا و زیر مجموعه ی هورایزن) نیز خواهد پرداخت. در کنار این سه بازی سایر عناوینی که در کنفرانس اختصاصی شرکت مایکرو سافت در نمایشگاه E3 پیش رو به نمایش در خواهند آمد همگی عناوینی هستند که پیش از این به علاقه مندان دنیای بازی های کامپیوتری معرفی شده اند؛ اما در عین حال تا کنون اطلاعات تصویری چندانی از گیم پلی آن ها در اختیار افراد کنجکاو قرار نگرفته است. عناوین مذکور عبارتند از: Crackdown 3 ،  Sea of Thieves ، ReCore ، Halo Wars 2 ، Scalebound و Gears of War 4. بنا بر این علاقه مندان به این بازی ها از هم اکنون انتظار دریافت اطلاعات بیشتری را از سوی شرکت مایکرو سافت در رابطه با کم و کیف آثار محبوب خود در نمایشگاه E3 امسال خواهند داشت. علاوه بر آن طبق اطلاعات و شایعات موجود، معرفی نسخه ی Slim از کنسول اکس باکس وان نیز توسط شرکت مایکرو سافت در نمایشگاه E3 امسال قطعی به نظر می رسد. کنسولی که گفته می شود چیزی در حدود 40 در صد نسبت به نسخه ی فعلی کنسول اکس باکس وان کوچک تر خواهد بود و قابلیت پشتیبانی از نمایش فیلم ها و ویدیو هایی با کیفیت تصویری 4K را نیز داراست (قابلیت پشتیبانی از بازی های کامپیوتری با فرمت تصویری 4K قرار است در کنسول نیم چاشت نسل هشتمی شرکت مایکرو سافت که در حال حاضر با نام مستعار Scorpio شناخته می شود مهیا گردد). 

 e32016

علاوه بر موارد یاد شده در سطور فوق، شایعاتی هم در رابطه با شرکت سونی و کنفرانس اختصاصی این شرکت در نمایشگاه E3 2016 به گوش می رسد. بر اساس برخی از این شایعات به نظر می رسد که در نمایشگاه E3 امسال شاهد فعالیت دوباره ی یکی از استودیو های بازی سازی قدیمی در امر ساخت بازی های انحصاری کنسول های خانگی پس از حدود دوازده سال خواهیم بود. آن دسته از علاقه مندان به بازی های کامپیوتری که خاطرات فراوانی از نخستین کنسول های خانگی شرکت سونی در دنیای بازی های کامپیوتری دارند به احتمال فراوان با نام مجموعه بازی های Syphon Filter آشنا هستند. مجموعه ای که نسخه های شش گانه ی آن بر روی پلتفرم های انحصاری سونی در دهه ی گذشته یعنی کنسول های پلی استیشن ، پلی استیشن 2 و کنسول دستی PSP عرضه شده بود و اعضای استودیو Bend را در قامت سازندگان نسخه های متعدد خود می دید. حال به نظر می رسد که اعضای استودیو Bend پس از وقفه ای یک دهه ای در امر تولید بازی های کامپیوتری جدید برای کنسول های خانگی سونی، در نمایشگاه E3 امسال قصد بازگشت به میادین و معرفی یک بازی کامپیوتری جدید را برای کنسول خانگی فعلی شرکت سونی دارند. اثری به نام Dead Don’t Ride که به نظر می رسد عنوانی انحصاری برای کنسول پلی استیشن 4 خواهد بود و فرآیند انتشار آن برای سال 2017 میلادی برنامه ریزی شده است. علاوه بر آن شنیده ها حکایت از این دارند که بازی Dead Don’t Ride اثری با ساختار Open World  خواهد بود که داستان آن در دنیایی پسا آخر الزمانی به وقوع خواهد پیوست و از تمی مبتنی بر کمدی سیاه بهره می برد. حال باید دید که آیا بازی جدید استودیو Bend یکی از غافلگیری های اصلی شرکت سونی در نمایشگاه E3 امسال خواهد بود یا این که سامورایی ها برای کنفرانس اختصاصی خود در این نمایشگاه خواب های دیگری دیده اند. به هر حال ساخت یک بازی جدید با ساختار AAA برای اعضای استودیو Bend که از حدود دوازده سال قبل تا کنون بیشتر فعالیت های خود را بر روی ساخت آثار جانبی از فرنچایز های مهم شرکت سونی برای کنسول های دستی این شرکت محدود کرده اند ، شاید بتواند سرآغازی برای بازگشت به دوران نسبتاً خوب گذشته (روز هایی که نسخه های مختلف از سری Syphon Filter را طراحی و تولید می کردند) باشد. البته بازی Dead Don’t Ride تنها اثری نیست که از آن به عنوان یکی از آثار انحصاری شرکت سونی در نمایشگاه E3 سال جاری یاد می شود و علاوه بر این بازی شایعاتی مبنی بر معرفی نسخه ی دوم از بازی Knack یعنی Knack 2 نیز در نمایشگاه E3 2016 به گوش می رسد. بازی Knack یکی از عناوین لانچ کنسول پلی استیشن 4 محسوب می شود که در بدو امر قرار بود تا جای خالی یکی از نماد های مهم و دوست داشتنی مجموعه کنسول های خانگی شرکت سونی در نسل های مختلف یعنی شخصیت کرش بندیکوت در نسل هشتم بازی های کامپیوتری را پر نماید. البته بازی Knack تنها توانست در حد نسخه های آخر از مجموعه بازی های کرش بندیکوت (آثاری که به دست اعضای استودیو ناتی داگ تولید نشده بودند) ظاهر شود و به هیچ وجه نتوانست به گرد پای نسخه های کلاسیک سری کرش برسد. با این حال شاید سازندگان بازی Knack بتوانند با پوشش دادن نقاط ضعف این بازی در نسخه ی دوم این مجموعه یعنی بازی Knack 2 ، ناکامی های بازی Knack را تا حد فراوانی جبران نموده و کنسول خانگی نسل حاضر سونی را صاحب نماد تازه ای گردانند. به هر حال باید دید که آیا شایعات مربوط به معرفی این دو بازی توسط سونی در نمایشگاه E3 امسال در نهایت به حقیقت خواهد پیوست یا خیر.       

 e3-2016

روز گذشته علاوه بر شایعات مربوط به معرفی دو بازی Dead Rising 4 و State of decay 2 به شایعات مرتبط با احتمال معرفی نسخه ای باز سازی شده از بازی Skyrim نیز اشاره کرده بودیم. در واقع به نظر می رسد که شرکت Bethesda قصد دارد تا نسخه ای بهبود یافته از بازی The elder Scrolls 5: Skyrim را همراه با تمام محتوا های الحاقی ارائه شده برای این اثر و همچنین کلکسیون متنوع و قابل توجهی از ماد های جذاب این بازی، برای پلتفرم های نسل هشتمی عرضه نماید. اثری که گفته می شود در کنفرانس اختصاصی شرکت Bethesda در نمایشگاه E3 2016 شاهد معرفی آن به علاقه مندان خواهیم بود و به نظر می رسد با الگو برداری از تجربه ی موفق اعضای این شرکت در امر پشتیبانی از فرآیند ماد سازی برای پلتفرم های سه گانه ی بازی Fallout 4 در دست تولید است. البته پشتیبانی نسخه ی PS4 از بازی Fallout 4 از ماد های مختلف ساخته شده برای این بازی، بر خلاف نسخه های مربوط به کامپیوتر های خانگی و اکس باکس وان از این اثر که فرآیند ماد سازی برای آن ها بسیار پیش تر از این آغاز شده بود، فرآیندی نو پا محسوب می شود و تازه در شرف انجام است. بنا بر این شاید زمان محدودی از کنفرانس اختصاصی شرکت Bethesda در نمایشگاه E3 امسال به این بخش از قضیه اختصاص داده شود. همچنین برخی شایعات موجود حکایت از این دارند که شرکت Bethesda در کنفرانس اختصاصی خود در نمایشگاه E3 امسال علاوه بر نسخه ی باز سازی شده ی مذکور از بازی Skyrim ، دو بازی Wolfenstein 2 و The Evil Within 2 را نیز به علاقه مندان نسخه های پیشین این دو مجموعه معرفی خواهد کرد. در این میان فرآیند ساخت نسخه ی دوم از عنوان ریبوت شده ی Wolfenstein سال گذشته توسط صدا پیشه ی شخصیت آنیا (یکی از شخصیت های کلیدی بازی پیشین Wolfenstein) در جریان مصاحبه ی او با یکی از کانال های تلویزیونی کشور لهستان به شکل ضمنی تایید شده بود و کاملاً محتمل به نظر می رسد که این بازی در نمایشگاه E3 امسال به شکل رسمی به علاقه مندان معرفی گردد. از سوی دیگر بازی Evil Within نیز اگر چه یک شاهکار محسوب نمی شد اما در کل اثر قابل قبولی در سبک خود به شمار می رفت و بر این اساس ساخت نسخه ی دوم از آن به هیچ وجه امر عجیبی نخواهد بود. حال باید دید که کدام یک از این شایعات در نهایت در کنفرانس اختصاصی شرکت Bethesda در نمایشگاه E3 2016 به حقیقت خواهد پیوست. در واقع اگر تمامی عناوین یاد شده در این متن (به همراه بازی کنسل شده ی Prey 2 که شایعات قدرتمندی برای معرفی دوباره ی آن در نمایشگاه E3 امسال توسط اعضای شرکت Bethesda وجود دارد) در کنفرانس اختصاصی این شرکت در E3 2016 به نمایش در آیند، ترکیب آن ها با معرفی کامل از بازی Dishonored 2 توسط سازندگان این بازی باز هم می تواند همانند سال گذشته کنفرانس اختصاصی شرکت Bethesda را به یکی از بهترین کنفرانس های اختصاصی نمایشگاه E3 تبدیل نماید.  

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید