اختصاص یک میلیارد بودجه به پژوهشکده علوم دندان‌پزشکی

0

معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت گفت: با امضای تفاهم‌نامه‌ای یک میلیارد تومان بودجه به پژوهشکده علوم دندان‌پزشکی دانشگاه تهران اختصاص می‌یابد.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی ؛ دکتر محمد صادق احمد آخوندی معاون پژوهشی مرکز تحقیقات دندان‌پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران در خصوص مراسم افتتاحیه آزمایشگاه‌های تحت پوشش این مرکز اظهار داشت: آزمایشگاه‌های اورال پاتولوژی، اورال میکروبیولوژی، سلولی مولکولی و مطالعات حیوانی که تحت پوشش مرکز تحقیقات دندان‌پزشکی پژوهشکده دندان‌پزشکی هستند  پس از 3 سال افتتاح شدند.

احمد آخوندی در رابطه با پژوهشکده دندان‌پزشکی دانشگاه تهران بیان کرد: این پژوهشکده از تجمیع 4 مرکز تحقیقاتی در سال 91 با مجوز گسترش دانشگاه‌ها شکل گرفت که مرکز تحقیقات دندان‌پزشکی از سال 86 طرح تجهیز این آزمایشگاه‌ها را در دستور کار قرار داد که با مشکلات تأمین بودجه تا به امروز محقق نشده بود.

وی با بیان اینکه افتتاح این آزمایشگاه‌ها با حمایت‌های معاونت تحقیقات و فناوری صورت گرفته، تصریح کرد: در گذشته آزمایشگاه‌ها با مشکل پراکندگی مواجه بودند و تحقیقات در مراکز مختلف که هدف دندان‌پزشکی نبود انجام می‌شد و آزمایش‌ها با گذشت زمان صورت می‌گرفت.

معاون پژوهشی مرکز تحقیقات دندان‌پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: با آزمایشگاه‌های علوم پایه‌ای که ایجاد شده می‌توانیم فعالیت‌های بیشتر و دقیق‌تر تحقیقاتی داشته باشیم و سرعت پژوهش را افزایش دهیم.

وی در خصوص فعالیت‌هایی که قرار است در این آزمایشگاه‌ها انجام شود، گفت: تحقیقات سلولی و مولکولی، مشکلات میکروبی دهان و دندان، پوسیدگی دندان و مشکلات لثه و نیز مطالعات کشت سلولی در راستای ارتقای خدمات دندان‌پزشکی در این آزمایشگاه‌ها انجام می‌شود.

وضعیت تولید علم در کشور مناسب است

در ادامه دکتر ملک‌زاده معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت از مراکز تحقیقاتی لیزر در دندان‌پزشکی، ایمپلنت و پیشگیری از پوسیدگی دندان و همچنین آزمایشگاه مرجع                   بازدید به عمل آورد.

وی در این مراسم گفت: وضعیت تولید علم در ایران در مقایسه با کشورهای دیگر با وجود همه تهدید‌ها مناسب است که علت آن وجود انسان‌هایی با عشق و علاقه فراوان به کار تحقیقاتی می‌باشد.

وی با اعلام اینکه با امضای تفاهم‌نامه‌ای؛ بودجه‌ای با میزان یک میلیارد تومان به پژوهشکده علوم دانشکده دندان‌پزشکی اختصاص می‌یابد، تصریح کرد: معمولاً‌ هر میزان بودجه‌ به دانشگاهی تعلق می‌گیرد به همان مقدار از آن مرکز توقع پژوهش‌های بهتر و کاربردی‌تر می‌رود.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید