اختصاص ۶۰۰ میلیارد تومان برای توزیع شیر در مدارس/ رایزنی برای رتبه‌بندی ۵۰ هزار نیروی خدمات

0

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه امسال ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای توزیع شیر مدارس تأمین شد، از رایزنی برای رتبه‌بندی ۴۰ تا ۵۰ هزار نیروی خدماتی این وزارتخانه خبر داد.

به گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی ؛ علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش امروز در حاشیه مراسم گرامیداشت هفته احیای امر به معروف و نهی از منکر در مدارس کشور که در دبیرستان علامه حلی منطقه 14 تهران برگزار شد، در جمع خبرنگاران درباره وضعیت توزیع شیر مدارس اظهار کرد: امسال برای توزیع شیر در مدارس 450 میلیارد تومان از محل یارانه و 150 میلیارد تومان نیز از اعتبارات آموزش و پرورش پیش بینی شده است و امیدواریم از یک تا دو هفته دیگر، توزیع شیر را آغاز کنیم.

وی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم متناظر با اعتباری که در اختیار ما قرار دارد و با اولویت بندی از دوره ابتدایی تا متوسطه اول، توزیع شیر را آغاز کنیم، گفت: امیدوار هستیم در دوره متوسطه دوم نیز این کار انجام خواهد شد.

فانی بیان کرد: اگر اعتبارات لازم به صورت صد در صد تخصیص پیدا کند، 70 نوبت توزیع شیر را در مدارس خواهیم داشت و اگر تخصیص اعتبار کمتر باشد به گونه ای طوری توازن را ایجاد می‌کنیم تا اعتبارات لازم برای تأمین شیر از شرکت‌ها را فراهم کنیم. 

وزیر آموزش و پرورش درباره رتبه بندی نیروهای خدماتی این وزارتخانه تصریح کرد: مصوبه دولت در این خصوص، فرهنگیان و معلمان است و ما از راه دیگری برای پیگیری رتبه بندی کادر خدماتی که حدود 40 تا 50 هزار نفر هستند، فعالیت می‌کنیم و  امیدواریم در تعامل با سازمان برنامه و بودجه و سازمان امور اداری و استخدامی به نتیجه لازم برسیم. 

وی در خصوص تداوم طرح رتبه بندی فرهنگیان در سال جاری خاطرنشان کرد: دستورالعمل این طرح را دو سه روز پیش ابلاغ کرده‌ایم که شامل تعدادی از همکاران می‌شود.

فانی در واکنش به سوال خبرنگاری مبنی بر وجود اخبار ضد و نقیض پایان مهلت فعالیت اعضای هیأت مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان بیان کرد: ترمیم نسبت به قبل در اعضای هیات مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان انجام می شود که هر وقت این موضوع نهایی شد، اعلام می‌شود. 

وزیر آموزش و پرورش در خصوص ترک تحصیل دانش آموزان تصریح کرد: سیاست ما انسداد مبادی بیسوادی در دوره ابتدایی است؛ تعدادی از دانش‌آموزان به سن تحصیل می‌رسند اما متاسفانه خانواده‌ها به دلایل مسائل فرهنگی اقدام به ثبت نام آنها نمی‌کنند.

وی اضافه کرد: از سال گذشته با مراجعه به در منازل، دانش‌آموزان را شناسایی و به کلاس آورده‌ایم که در سال گذشته 76 هزار دانش‌آموز در این خصوص شناسایی و در مدارس ثبت نام شدند.

فانی تاکید کرد: این نهضت با قوت پیگیری و ادامه دارد زیرا باید بیسوادی را از دوره ابتدایی ریشه کن کنیم که در این خصوص بسیار موفق بوده‌ایم.

وی با بیان اینکه تا روز گذشته اطلاعات قریب 13 میلیون دانش‌آموز در سامانه سناد (سامانه ثبت اطلاعات جامع دانش آموزان کشور) ثبت شده، افزود: ثبت نام ما بیشتر از این تعداد است و منتظر هستیم سیستم سناد نهایی شود و آمار نهایی را اعلام کنیم. 

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید