ادامه اختلافات آمریکا با “ایران و روسیه” بر سر بشار اسد

0

خبرگزاری میزان – وزیر امور خارجه آمر یکا در اظهاراتی ضمن اشاره به ادامه رایزنی ها با ایران و روسیه در مورد سوریه، از وجود اختلاف میان طرفین در مورد «بشار اسد» خبر داد.

ادامه اختلافات آمریکا با به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از خبرگزاری فرانسه، “جان کری” با بیان اینکه انتظار ندارد تحول عمده ای در دورتازه مذاکرات برای پایان دادن به جنگ داخلی سوریه در وین روی دهد تصریح کرد که هنوز مذاکرات با روسیه و ایران، دو متحد رییس جمهوری سوریه، در خصوص نقش بسار اسد در دوران انتقالی ادامه دارد و هنوز اختلافات در مورد این موضوع حل و فصل نشده است.
 
کری که پیش از آغاز سفر خود در «موسسه صلح آمریکا» در واشنگتن صحبت می‌کرد، با این حال تاکید کرده است که فکر می‌کند به اندازه کافی زمینه‌های مشترک بین آمریکا روسیه، عربستان و ایران برای تدوین «جدول زمانی برای برداشتن گام‌های» انتقالی وجود دارد.
 
قرار است دور دوم مذاکرات درباره سوریه در وین پایتخت اتریش با حضور ایران و ۱۷ کشور دیگر در روز شنبه برگزار شود.
 
وزیر امور خارجه آمریکا گفت: «نمی‌توانم بگویم که ما در آستانه دستیابی به به یک توافق جامع (درباره سوریه) هستیم، نه. کارهای زیادی هنوز باقی است که باید انجام بشوند. دیوارهای بی‌اعتمادی در داخل سوریه، در منطقه و در عرصه بین المللی بلند و ضخیم است. اما این دیوار‌ها فرو نخواهند ریخت، جز با تلاش‌های واقعی و خلاقانه.»
 
با این حال، جان کری  در خصوص رویکرد واشنگتن در بحران سوریه گفت: آمریکا پیگیر سه هدف در سوریه است. اول، شکست دادن گروه داعش ؛ دوم، تلاش دیپلماتیک برای پایان دادن به جنگ در سوریه؛ و سوم، جلوگیری از گسترش درگیری ها به دیگر کشورها. برخی پیشرفت ها در جهت دستیابی به این اهداف تاکنون محقق شده است.
 /انتهای پیام/

خبرگزاری میزان:
انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید
محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

 

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید