ادامه ی رشد هواوی و کسب مجدد عنوان برترین تولید کننده ی گوشی های هوشمند در چین

0

ادامه ی رشد هواوی و کسب مجدد عنوان برترین تولید کننده ی گوشی های هوشمند در چین

رشد فوق العاده و موفقیت های چشمگیر هواوی در صنعت گوشی های هوشمند طی چند سال اخیر بر هیچکس پوشیده نیست. این سازنده ی چینی با استراتژی های موفق خیلی زود موفق شد خود را در بین برترین سازندگان گوشی های هوشمند جا دهد و مدت زیادی است که سومین تولید کننده ی برتر گوشی های هوشمند در جهان است. تا سال های قبل فاصله بین هواوی و سامسونگ و اپل که به ترتیب اولین و دومین سازندگان برتر گوشی های هوشمند در جهان هستند بسیار بیشتر بود اما هواوی به رشد خود ادامه داد تا اکنون این فاصله با اپل بسیار کمتر شود و کوپرتینویی ها بیش از هر زمان دیگر خطر را از جانب هواوی احساس کنند. بر اساس گزارش موسسه تحقیقاتی IDC، رشد هواوی در سه ماهه ی ابتدایی سال 2017 برابر با 21.7 درصد بوده است که رقم فوق العاده ای است.

هواوی در سه ماهه ی ابتدایی سال 2017 نزدیک به 34 میلیون و دویست هزار دستگاه گوشی هوشمند را وارد بازار جهانی کرده است و در طول این سه ماه، 9.8 درصد از سهم بازار را در اختیار داشته است. این در حالیست که هواوی در سه ماهه ی ابتدایی سال گذشته 28 میلیون و صد هزار دستگاه اسمارتفون به بازار عرضه کرده بود. اما کمپانی اپل در طول این مدت 51 میلیون و ششصد هزار دستگاه آیفون به فروش رسانده است و 14.9 درصد از سهم بازار را از آن خود کرده است. به دلیل اشباع بازار در طول این سه ماه، اپل تقریبا رشدی را در این سه ماه تجربه نکرده است ضمن اینکه طرفداران آیفون منتظر معرفی نسل جدید این دستگاه ها هستند بنابراین طبیعی است کوپرتینویی ها سه ماهه ی فوق العاده ای را تجربه نکرده باشند.

اما در چین هواوی با کنار زدن رقیب قدرتمند خود یعنی کمپانی اوپو باری دیگر جایگاه پرفروش ترین برند گوشی های هوشمند در این کشور را تصاحب کرده است. اوپو در طول دو ربع گذشته برترین فروشنده ی گوشی های هوشمند در چین بود که اکنون این عنوان توسط هواوی باز پس گرفته شده است. هر چند که آمار فروش اوپو نیز بسیار نزدیک به هواوی بوده است. Vivo نیز سومین برند پرفروش گوشی های هوشمند در چین بوده است و این سه کمپانی مجموعا 50 درصد از کل سهم بازار موبایل چین را در اختیار داشته اند. طبق ادعای شرکت تحقیقاتی Canalys، در سه ماهه ی ابتدایی سال 2017 حدودا 114 میلیون دستگاه گوشی هوشمند وارد بازار چین شده است که نسبت به همین مدت زمان از سال قبل رشد 9 درصدی را به خود دیده است. شیائومی که در سال های نه چندان دور برترین برند گوشی های هوشمند در چین بود اکنون در جایگاه پنجم قرار گرفته و در طول این سه ماه تنها 9 میلیون دستگاه گوشی هوشمند وارد بازار کرده است. شیائومی که اخیرا اعلام کرده تا قبل از سال 2019 گوشی های خود را وارد بازار امریکا و غرب اروپا نخواهد کرد، روزهای خوبی را پشت سر نمیگذارد.

به طور کلی هواوی در بین سازندگان چینی عملکرد با ثبات تری را داشته است و در اکثر مواقع در حال رشد بوده است. اما چیزی که این کمپانی به دنبال آن است، افزایش فروش خود در بازار پر ترافیک امریکا است. هواوی مدل های محدودی را در ایالات متحده وارد بازار میکند به همین دلیل در این قسمت توانایی رقابت با اپل را ندارد. طبق شایعات اخیر، سازنده ی چینی گفت و گو هایی را برای همکاری با اوپراتور AT&T انجام داده است تا بتواند از طریق این اوپراتور بزرگ، گوشی هوشمند خود را در امریکا به فروش برساند. هر چند هواوی هنوز این گزارش را تائید و یا رد نکرده است.  

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید