ادعاهای مضحک وزیر خارجه سعودی ها در پاسخ به ظریف

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از تابناک، عادل الجبیر در ابتدای این یادداشت با اشاره به نقل قول رونالد ریگان رئیس جمهور اسبق امریکا از جان ادمز که می‌گفت «واقعیت ها، مسایل غیرقابل تغییر است» مدعی شد اظهارات علنی ظریف درباره مبارزه ایران با تروریسم در بهترین حالت اظهارات کنایه‌آمیز و حتی کمی بیشتر تبلیغات ریاکارانه بوده است.

جبیر در ادامه ایران را حامی اصلی تروریسم دولتی معرفی کرده است و مدعی شده است که بسیاری از مقامات ایرانی از سال 1357 به بعد مسئول مستقیم بسیاری از اقدامات تروریستی بوده اند. وزیر خارجه سعودی با اشاره به برخی از حوادث از جمله بمب گذاری در سفارت امریکا در بیروت و حمله به دهها سفارتخانه از جمله امریکا، انگلیس و عربستان و ترور دیپلمات ها در سراسر دنیا ادعا می کند که ایران نمی‌تواند درباره مقابله با تروریسم صحبت کند در حالی که سران این کشور، نیروهای سپاه قدس و سپاه پاسداران از اقدامات تروریستی از طریق مالی و تجهیز و تسلیح، حمایت می‌کنند.

وی در ادامه این یادداشت در ادعایی عجیب بیان داشته است که اگر ایران می خواهد به صورت صادقانه با تروریسم مبارزه کند باید رهبر القاعده که مخفیگاه وی در ایران است را تحویل نماید.همچنین به ایران توصیه می کند که باید از حمایت مالی سازمان های تروریستی دست بردارد و حمایت از حزب‌الله را نمونه‌ای از اقدامات ایران در حمایت از تروریسم قلمداد می کند.

ادعاهای مضحک وزیر خارجه سعودی ها در پاسخ به ظریف

وزیر خارجه سعودی در بخشی از این یادداشت در واکنش به این موضوع که ظریف ریشه تروریسم را اندیشه وهابی بیان کرده بود می نویسد:« تا زمانی که (امام) خمینی در سال 1357 انقلاب اسلامی را به جریان نینداخته بود، جهان با وجود ایران در آرامش به سر می‌برد اما بعد از این انقلاب شعار مرگ بر آمریکا به قدرت رسید و همان‌طور که در قانون اساسی جمهوری اسلامی آمده است انقلاب و ایدئولوژی آن باید صادر شود. ایدئولوژی (امام )خمینی با «نفرت از غرب» آغشته است و افراطی‌گری را تقویت کرده است.

وزیر خارجه عربستان در ادامه ادعاهای خود گفت از زمان امضای توافق هسته‌ای سران ایران انگشت اتهام در مورد مسایل منطقه‌ای را به سوی دیگران نشانه‌ می‌گیرند.وی برای اثبات این ادعای خود که ایران حامی افراطگری و تروریسم است، بیان کرده که ایران بود که فتوای اعدام سلمان رشدی را که یک نویسنده بود، صادر کرد و این تهدید به قتل همچنان بر قرار است.

جبیر مدعی شد پادشاهی عربستان بیش از 100 میلیون دلار برای بوجود آوردن مرکزی جهانی برای مقابله با تروریسم در آمریکا هزینه کرده و ائتلافی با حضور 40 کشور برای مقابله با تروریسم و افراطی‌گری تشکیل داد و عضوی از ائتلاف جهانی آمریکایی در مقابله با داعش است.

وی در پایان این یادداشت بعد از بیان تعداد زیادی از ادعاهای واهی در پیشنهادی شگفت انگیز نوشته است که عربستان سعودی موضعی ثابت در قبال ایران دارد و از روابط بهتر با ایران استقبال می‌کند، روابطی که بر پایه حُسن همجواری و عدم مداخله در امور دیگران باشد اما آنها باید اقدامات خود در حمایت از تروریسم را متوقف کنند!

/انتهای پیام/

خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای منتشر می شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید