«ادی مورفی» برنده جایزه ملی بهترین کمدین سال آمریکا شد

0

به نقل از گیگر:

به گزارش سینماپرس، «ادی مورفی»، کمدین برنده اسکار هالیوود که قریب به سه دهه  در سینمای هالیوود سابقه فعالیت دارد، شب گذشته به عنوان برترین کمدین سال آمریکا از سوی مرکز هنرهای نمایشی کندی مورد تقدیر قرار گرفت.

«مورفی» برنده جایزه «مارک تواین» شد. این جایزه از سال‌های پیش به یاد «مارک تواین»، نویسنده و طنزپرداز آمریکایی که شهرت خود را مدیون رمان ماجراهای هاکلبری فین (۱۸۸۵) و ماجراهای تام سایر (۱۸۷۶) است، به یک بازیگر سینمای کمدی اعطاء می‌شود.

در این مراسم کمدین‌های مشهوری چون «کریس راک»، «دیو چاپل»، «جورج لوپز»، «کتی گریفین» و «آرسنیو هال» نیز حضور داشتند.

بنا بر این گزارش، «ادی مورفی» ۵۴ ساله با فیلم کمدی سه‌گانه «پلیس‌های بورلی هیلز» به شهرت رسید.

وی سال ۱۹۹۸ در فیلم «دکتر دولیتل» بازی کرد و در سری انیمیشن‌های «شرک» در نقش خر شرک صداپیشگی کرد. مورفی در ابتدا قرار بود مجری مراسم اسکار سال ۲۰۱۲ باشد ولی چندی بعد «بیلی کریستال» جایگزین او شد.

مورفی بیشتر در نقش‌های کمدی در فیلم‌های خانوادگی بازی کرده است از جمله در فیلم «مهد کودک پدر» که نقش مردی را بازی می‌کند که به کودکان علاقه زیادی داشته و به خوبی با آن‌ها ارتباط برقرار می‌کند و به همین جهت در خانه خود مهد کودکی تاسیس می‌کند. او در ۸ سالگی پس از مرگ پدر و بیماری سخت مادرش یک سال در پرورشگاه زندگی کرد و آن طور که خودش در یک گفتگو اظهار کرده روحیه طنز و شوخی او در همان زمان شکوفا شد.

پاسخ دهید