ارائه خدمات دانشجویی یکپارچه می شود / رفاه کارت دانشجویی طرحی نوین از صندوق رفاه

0

رئیس صندوق رفاه دانشجویان از راه‌اندازی سیستم یکپارچه کارت هوشمند برای ارائه خدمات یکپارچه به دانشجویان خبر داد.

ذوالفقار یزدان مهر رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در گفت‌و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشكی  درخصوص طرح رفاه کارت دانشجویان گفت: سیستم یکپارچه کارت هوشمند دانشجویان درحال تهیه است و پس از تصویب برای اجرا در سال تحصیلی آینده ابلاغ می شود.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم با اشاره به اینکه پس از تصویب طرح رفاه کارت دانشجویی جزئیات خدمات کارت ارائه می شود، افزود: این طرح که تحت عنوان سیستم کارت هوشمند یکپارچه دانشجویی برای دانشجویان تعریف شده است و باید اقدامات نهایی بر روی این سیستم انجام شود؛ طی این طرح کلیه خدمات دانشجویی به صورت یکپارچه ارائه می شود.

وی با اشاره به تسهیلات پرداختی از سوی صندوق رفاه دانشجویان، بیان کرد: صندوق رفاه تسهیلات مختلفی از جمله 26 خدمت رفاهی، شامل وام‌های دانشجویی، تسهیلات به زوج‌های نابارور، وام ازدواج، وام عتبات، ودیعه مسکن، توسعه اشتغال و .. را به دانشجویان ارائه می دهد.

یزدانمهر افزود: در سال گذشته به بیش از 282 هزار دانشجو وام دانشجویی ارائه شد که با توجه به محدودیت‌های مالی سعی کردیم در سال 95 جبران کنیم.

وی با اشاره به اینکه وام ویژه دکتری به دانشجویان در سال جاری اعطا می شود، اظهار داشت: اعتبار این نوع وام در سال 95 افزوده شده است.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید