ارائه کرسی‌های پژوهشی به دانشمندان برجسته ایرانی

0

رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور از ارائه کرسی‌های پژوهشی به دانشمندان برجسته ایرانی خبر داد.

نصرت‌الله ضرغام رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور در گفتگو با خبرنگار  حوزه فن‌آوری‌های نوین  گروه علمی پزشكی اظهار کرد: کرسی‌های پژوهشی را به دانشمندان برجسته ایرانی اعطا خواهیم کرد که شامل دانشمندان ایرانی ساکن در ایران و خارج از ایران است هدف ما این است که راه را برای ارتباط با دانشمندان ایرانی خارج از کشور باز کنیم و به تناسب نیاز کشور پروژه تحقیقاتی سفارش بدهیم و سفارش بگیریم.

وی ادامه داد: ما به دنبال این هستیم که مرکز نوآوری را در مراکز علمی کشور و با هدف تبدیل یافته‌های پژوهشی و ایده‌های خلاقانه به محصول حمایت کنیم.

ضرغام عنوان کرد: ایجاد بنیاد ملی نخبگان برای پرورش استعدادهاست حمایت‌هایی که صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور آغاز کرده بسیار تأثیر خوبی داشته است.

رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور تصریح کرد: تا به حال 39 اختراع دانشگاهیان و غیردانشگاهیان در خارج از کشور ثبت شده 67 اختراع در پروس ثبت و 150 اختراع در مرحله داوری است. قطعا ظرفیت کشور در این حد نیست و باید تلاش کنیم طیف مخاطبین را گسترده‌تر کنیم و از اختراعات حمایت کنیم.

وی خاطرنشان کرد: بخشی از اختراعات ثبت داخلی می‌شود، ثبت اختراع باید منافع مالی و مادی داشته باشد و با حمایت‌هایی که در کشور از ثبت اختراع صورت می‌گیرد می‌توانیم آینده خوبی برای این جایگاه داشته باشیم.
انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید