ارائه یک موتور جستجوی امن برای کودکان توسط گوگل

0

ارائه یک موتور جستجوی امن برای کودکان توسط گوگل

اینترنت شامل اطلاعات زیادی است و تقریبا برای هر کسی در دسترس خواهد بود. با این حال، برخی از مطالب در اینترنت وجود دارد که شاید برای کودکان و نوجوانان مناسب نباشد. محتوایات صریح، موضوعات ترسناک، تصاویر خشن و اخبار وحشتناک دنیای اطراف اثرات مخربی بر کودکان خواهد داشت. به همین دلیل در این پروژه سعی شد تا از کودکان و نوجوانان در مقابل صفحات وب حاوی مطالب مضر محافظت شود. اکثر روش هایی که والدین برای محدود کردن فرزندان خود استفاده میکنند، فقط در دوران کودکی موثر هستند و در نوجوانان تاثیری نخواهد داشت. در واقع نوجوانان به راحتی قادرند به تمامی مطالب سایت ها دسترسی پیدا کنند و این در حالی است که والدین به شدت در تلاشند تا از دسترسی فزرندانشان به محتوای مخرب جلوگیری کنند.

گوگل با ارائه ی موتور جستجوی http://www.kidrex.org برای کودکان و نوجوانان توانسته تا حدودی این مشکل را بر طرف کند. این موتور جستجوی گوگل دارای گزینه جستجوی ایمن است که محتوای مخرب وب را مسدود می کند. KidRex، یک موتور جستجوی مبتنی بر گوگل است و برای افرادی که زیر سن قانونی هستند بسیار مناسب خواهد بود. KidRex همچنین دارای یک طراحی مناسب و ساده با مداد رنگی است که نظر کودکان را به خود جلب خواهد کرد.

روش کار موتور جستجوی KidRex چگونه است؟

جستجوی امن Google همیشه در KidRex فعال خواهد بود و نتایج جستجو را برای کودک شما فیلتر می کند. گزینه جستجوی امن، در واقع وب سایت هایی که حاوی محتویات نامناسب هستند را از دسترس کودکان خارج میکند. این فیلترینگ به کلمات کلیدی خاص، عبارات و URL هایی که می تواند با اطلاعات خشن موجود در اینترنت مرتبط باشد، اختصاص داده میشود. این موتور جستجو دارای پایگاه داده ای از کلمات کلیدی و وب سایت هایی است که باید از دسترسی کودکان خارج شود و دارای یک تیم از محققانی است که از این پایگاه داده نگهداری می کنند و آن را بروز رسانی میکنند.

اگر چه تکنسین های KidRex سعی می کنند که بهترین ها را ارائه دهند و روز به روز به بهبود موتور جستجو میپردازند، اما والدین هم باید در بهبود این موتور جستجو همکاری کنند. به همین منظور، KidRex گزینه ای برای والدین ارائه کرده است تا از طریق آن به گزارش وب سایت های نامناسب در نتایج جستجوی کودکان بپردازند. در واقع اگر والدین محتوای نامناسبی را در نتایج جستجویKidRex  پیدا کنند، می توانند به کمک ابزار Removal Request به درخواست حذف وب سایت بپردازنند و به کارکنان KidRex در مورد این سایت ها اطلاع دهند.

شاید بسیاری از دستگاه ها توانایی محدود کردن برخی از ویژگی های خاص را داشته باشند ولی به یاد داشته باشید که فیلترهای مرورگر هرگز 100٪ موثر نیستند، در نتیجه خوب است که کودکان را به استفاده از KidRex تشویق کنید.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید