ارائه 410 میلیارد تومان تسهیلات به دانشجویان در سال 94

0

رئیس صندوق رفاه دانشجویان از ارائه 410 میلیارد تومان تسهیلات به دانشجویان در سال 94 خبر داد.

مهندس یزدان مهر رئیس صندوق رفاه دانشجویان در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشكی  گفت: مانند سال طی شده بنا داریم که هم در بحث اعتبارات عمومی و هم در بحث جلب حمایت نهادهای عمومی و مردمی و هم در بحث درآمد زایی که درآمدهای اختصاصی صندوق است بتوانیم تسهیلات را در آینده هدفمند و موثرتر واقع کنیم.

وی افزود: صندوق رفاه دانشجویی در سال جاری حدود 380 میلیارد تومان به دانشجویان تسهیلات ارائه کرده است که با ظرفیت سازی و هم افزایی از طریق نهادهای عمومی و دولتی حدود 410 میلیارد تومان به عنوان تسهیلات و یارانه به دانشجویان پرداخت شد قطعا این روند در سال آینده بهبود می‌یابد.

یزدان مهر عنوان کرد: به عنوان مثال در سال جاری در بحث وام ویژه دانشجویان دکتری 400 درصد رشد داشتیم و یک اتفاق مبارک که می‌توانیم برای سال آینده اعلام کنیم این است که در سال 95 به کل دانشجویان دکتری به صورت ماهانه حدود 600 تا 700 هزار تومان تسهیلات می‌دهیم که با یک تنفس، بعد فارغ التحصیلی باز پرداخت آن شروع می‌شود.

وی افزود: با کمک سازمان مدیریت و برنامه ریزی و ظرفیت سازی که صورت گرفته امیدواریم سال آینده بتوانیم فقط 200 میلیارد تومان به دانشجویان دکتری تسهیلات ارائه دهیم.

یزدان مهر گفت: همان طور که امسال نسبت به سال قبل 400 درصد رشد در پرداخت این نوع وام داشتیم برای آینده هم اتفاق میمون و مبارکی رخ می‌دهد.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان در خصوص باز پرداخت این وام خاطر نشان کرد: در آیین نامه‌ای که در حال تدوین است و در هیئت امنای بعدی در اردیبهشت ماه 95 قطعی می‌شود باز پرداخت به این شکل است که بعد از 4 سال پرداخت ماهانه وام به دانشجو 1 سال به او تنفس می‌دهیم و بعد از آن یکسال به صورت اقساط ماهانه بازپرداخت صورت می‌گیرد.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید