«ارباب حلقه ها» برگزیده بهترین موسیقی فیلم تاریخ سینما شد

0

به نقل از گیگر:

به گزارش سینماپرس، موسیقی سه‌گانه برنده اسکار «ارباب حلقه‌ها» با غلبه بر «فهرست شیندلر» و «گلادیاتور» در نظرسنجی رادیو «کلاسیک اف‌.ام»، به عنوان برترین موسیقی فیلم تاریخ سینما معرفی شد.

در این نظرسنجی موسیقی فیلم «ارباب حلقه‌ها» ساخته «هاوارد شور» در حالی در جایگاه نخست قرار گرفت که پس از آن موسیقی فیلم «فهرست شیندلر» اثر «جان ویلیامز» پرافتخارترین چهره عرصه موسیقی فیلم در مکان دوم قرار گرفته است.

موسیقی فیلم «گلادیاتور» اثر «هانس زیمر» نیز رتبه سوم در میان برترین موسیقی فیلم‌های تاریخ سینما را از آن خود کرد و مکان چهارم و پنجم نیز به ترتیب به «جنگ ستارگان» (1977) ساخته «جان ویلیامز» و «خارج از آفریقا» اثر «جان بری» رسید.

«جان ویلیامز» که با داشتن پنج جایزه اسکار سرشناس‌ترین چهره‌ دنیای موسیقی فیلم محسبوب می‌شود در 30 موسیقی فیلم برتر تاریخ سینما در این نظرسنجی، هشت جایگاه را با فیلم‌های دیگری چون «پارک ژوراسیک»، «نجات سرباز رایان»، «ای‌تی» و «مهاجمان صندوق گمشده» از آن خود کرده است.

همچنین آثاری از «جیمز هورنر»، آهنگساز فقید عرصه موسیقی فیلم شامل «شجاع‌دل»، «تایتانیک»، «آپولو 13» و «آواتار» نیز در این نظرسنجی رتبه‌های بالایی به خود اختصاص دادند.

ترجمه: ایسنا

پاسخ دهید