ارتباط مستقیم مایکروفر و آب مروارید!

0

یکی از وسایل به ظاهر ضروری در آشپخانه عامل ابتلا به انواع بیماری ها ی مرگبار است.

با وجود استفاده راحت و آسان از این وسیله و صرفه جویی در وقت ، انرژی بالای تولید شده از دستگاه به همراه امواج مایکروفر می تواند این میانبر آشپزی را به یک عامل بیماری زای قوی تبدیل کند.

تحقیقات پژوهشگران دانشگاه ترنت نشان داده است که افرادی که غذای خود را توسط مایکروفر گرم می کنند یا توسط آن غذا می پزند با درصد بالایی به بیماری آب مروارید چشمی مبتلا می شوند که بیماری است که سبب نابینایی میلیون ها نفر در دنیا است.

بروز این بیماری بویژه اگر فرد پخت غذا در مایکروفر را در مقابل دستگاه تماشا کند چندین برابر می شود، با وجود توصیه پزشکان به استفاده از عینک آفتابی و محافظت از چشم در افراد، دستگاه مایکروفر هم عاملی است که افراد مسن باید ازکار با آن اجتناب کنند.

محققان همچنین دریافتند افرادی که غذاهای داغ شده توسط مایکروفر را مصرف می کنند دچار کلسترول و فشار خون بالا ، آریتمی ضربان قلب و نیز افت تعداد گلبول های قرمز خون به نسبت دیگران هستند.

توصیه محققان در دنیایی که انواع برندهای مایکروفر وجود دارد و اکثر افراد برای پخت غذا به استفاده از آن می پردازند خودداری از حضور در اتاقی است که دستگاه در آن قرار دارد ، حتی دیوار پشت دستگاه نیز می تواند اشعه ها را از خود عبور دهد و خطرناک است و نیابد پشت دیوار ایستاد.

کارشناسان همچنین اعتقاد دارند تمامی ظروفی که در مایکروفر قرار می گیرد بویژه ظروف پلاستیکی به هنگام حرارت بخشی از عناصر خود را از دست می دهند که به صورت ذوب وارد مواد غذایی می شود و در بدن تبدیل به سم و عامل ابتلا به انواع سرطان می شود.

مواد پلاستیکی در ظروف مایکروفری دارای ترکیبات تولوئن، زایلن، پلی اتیلن، بنزن و BPA هستند که سرطان زا بودن تمامی آنها اثبات شده است.

استفاده کمتر ازاین وسیله و پخت غذا به روش های سنتی می تواند از ابتلای افراد به بیماری ها جلوگیری کند.

منبع:Dailymail

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید