ارتقاء سلامت روان در گرو بهره گیری از مضامین قرآنی است

0

رییس کل سازمان نظام پزشکی در محفل انس با قرآن جامعه پزشکی گفت:ارتقاء سلامت روان در گرو بهره گیری از مفاهیم و مضامین قرآنی است.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی ،علیرضا زالی رییس کل سازمان نظام پزشکی در مراسم انس با قرآن جامعه پزشکی که با حضور قاریان ممتاز بین المللی جامعه پزشکی کشور امروز در مرکز همایسهای بین المللی صدا و سیما برگزار شد با اشاره به این که در شرایط فعلی بازگشت به قرآن متضمن حیات نوین است، بیان داشت: مضامین قرآنی برای ارتقاء سلامت روان در جامعه بسیار راهگشا است.

وی با اشاره به بحث های شناختی قرآن افزود: مسائل رفتاری نماز روزه و تمسک به تمامی جنبه های رفتادی و شناختی قرآن از وظایف مهم اجتماعی است.

زالی با بیان این که قرآن کتاب علمی نیست ادامه داد: خوب است با نگاه نوین و علمی به این کتاب اعجاب انگیز بنگریم زیرا هر آن چه بخواهیم در این کتاب الهی یافت می شود.

وی با بیان این که نسل جوان به دنبال واکاوی است تصریح کرد؛ قرآن پاسخگوی مناسبی برای تمامی واکاوی های نسل جوان است و از جمله مباحث علمی و پزشکی قرآن که در آیات متعدد به آ ن ها اشاره و توجه شده استفاده از 9 میوه است که خاصیت آنتی اکسیدان از جمله وجوه اشتراک آن ها است.

وی در خاتمه با اشاره به مواد غذایی شفابخش ماند خرما که مصرف آن در کاهش دردها و خونریزی های زایمانی موثر است یاد آور شد: قرآن به عنوات کتابی راهگشا که انسان را از تمامی جوانب معنوی سیراب می کندباید در بین نسل جوان کشورمورد استفاده قرار گیرد.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید