ارزان قیمت و کار راه انداز،کارت گرافیک جدید GALAX

0

ارزان قیمت و کار راه انداز،کارت گرافیک جدید GALAX

تمایل کاربران به خرید کارت گرافیک های ارزان قیمت تا به آنجا پیش رفته است که تولید کنندگان کارت گرافیک در جهانی که پر از هیاهوی قدرت در تراشه های جدید است،دست به تولید کارت گرافیک ارزان قیمت زده اند.پس از آنکه در ابتدای ماه جاری کمپانی انویدیا نسل جدید GPU های سطح متوسط خود تحت عنوان GT 710 را معرفی کرد،برندهایی مانند MSI و EVGA محصولات مبتنی بر این تراشه را روانه بازار کردند.هم اکنون نوبت به ارزان قیمت و پر توان GALAX است.

 

انویدیا یک کارت گرافیک جدید با نام GT 710 را بر اساس معماری “کپلر” (Kepler) معرفی کرده بود و نسخه مرجع آن به سرعت در اختیار کمپانی ها قرار گرفت.کارت گرافیک جدید گلاکس نیز دارای شباهت بسیاری به دیگر محصولات مشابه در بازار است.1 گیگابایت حافظه DDR3 به همراه فرکانس 1600 مگاهرتز در دسترس این کارت گرافیک است.رابط حافظه آن نیز 64 بیتی انتخاب شده است که برای این محصول تقریبا منطقی است.192 هسته CUDA نیز در آن موجود است و فرکانس هسته به 954 مگاهرتز خواهد رسید.رابط PCI-E 2.0 X16 می تواند پذیرای این کارت گرافیک باشد.

GALAX برچسب قیمت 39 دلار را برای آن در نظر گرفته است.تعداد هسته های CUDA در نمونه قدیمی تر یعنی GT610 برابر با 64 عدد بوده و همچنین مصرف انرژی این کارت در رنج 75 وات خواهد بود که بدین ترتیب نیازی به اتصال به PSU ندارد.یک هیت سینک ساده به همراه یک فن وظیفه کاهش دما را بر عهده دارند.خروجی های HDMI،D-SUB و DVI نیز برای انواع مانیتورها فراهم است. از دیگر امکانات GT 710 می توان به پشتیبانی از 3 مانیتور با دقت HD به صورت همزمان اشاره کرد. بدین ترتیب می توان از این کارت گرافیک برای انجام بازی های گذشته و سطح متوسط استفاده کرده و انجام بسیاری از پروژه های ویدئویی که در توان گرافیک مجتمع نیستند،می تواند در اختیار GT 710 قرار گیرد.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید