ارسال 8.8 میلیون پیامک تبلیغاتی لغو شده است؛ برای توقف پیام های تبلیغاتی چه کاری انجام دهیم؟

0

ارسال 8.8 میلیون پیامک تبلیغاتی لغو شده است؛ برای توقف پیام های تبلیغاتی چه کاری انجام دهیم؟

یکی از بزرگترین معضلات کاربران تلفن های همراه در ایران، دریافت ناخواسته پیامک های مزاحمی است که از آنها با عنوان پیامک تبلیغاتی یاد می شود. با اینکه اپراتورها همواره راهکارهایی را برای متوقف کردن دریافت این نوع از پیامک ها اعلام می کنند اما تجربه نشان داده معمولا این راهکارها پاسخگو نبوده و با وجود ارسال درخواست کاربر مبنی بر لغو دریافت اس ام اس های تبلیغاتی، باز هم فرستادن آنها ادامه پیدا می کند. با این حال امروز اعلام شد که بیش از 8 میلیون و 800 هزار پیامک تبلیغاتی از سوی اپراتورها لغو شده است.

سرپرست معاونت نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی با اعلام این خبر بیان کرد که از این 8.8 میلیون پیامک لغو شده، 3 میلیون و 372 هزار مورد مربوط به همراه اول، 5 میلیون و 390 هزار مورد مربوط به ایرانسل و 48 هزار مورد مربوط به رایتل بوده اند. همچنین مجموع سرویس های ارزش افزوده پیامکی لغو شده نیز در مجموع سه اپراتور از مرز 11 میلیون 600 هزار مورد گذشته است (سرویس های ارزش افزوده در واقع همان پیام هایی هستند که برای کاربران اطلاعاتی را به صورت ساعتی یا روزانه ارسال کرده و به ازای ارسال هر پیام مبلغی از اعتبار او کم می کنند). همچنین این مقام مسئول از عملکرد رضایت بخش اپراتورها در پیگیری و لغو پیام های تبلیغاتی سخن گفته و اعلام کرده است که نباید انتظار داشت این پیامک ها به صفر برسند. بر اساس اطلاعات موجود، در حال حاضر تنها راه برای متوقف کردن دریافت پیام های تبلیغاتی و و سرویس های ارزش افزوده تماس با شماره 800 یا استفاده از کد دستوری #800* است.

نظر شما درباره اظهارات سرپرست این معاونت سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی چیست؟ شما روزانه چند پیام تبلیغاتی دریافت می کنید؟ آیا استفاده از سامانه 800 برای شما پاسخگو بوده یا همچنان دریافت پیامک های تبلیغاتی ادامه دارد؟

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید