ازدواج یک مرد با گوشی آیفون خود در لاس وگاس امریکا

0

ازدواج یک مرد با گوشی آیفون خود در لاس وگاس امریکا

در دنیای امروزی، گوشی هوشمند یکی از مورد علاقه ترین وسایل شخصی هر فردی محسوب میشود. بسیاری از انسان ها، بیش از آنکه با نزدیکان و اعضای خانواده ی خود وقت بگذارنند، با گوشی هوشمند خود مشغول هستند. پیش از به خواب رفتن کمی با گوشی هوشمند خود کار میکنند و صبح پیش از برخواستن از خواب نیز این کار تکرار میشود. بدون شک اسم این معضل را میتوان وابستگی یا اعتیاد نهاد. اما در این میان برخی نیز به گوشی هوشمند یا هر گجت الکترونیکی که دارند، به نوعی عشق میورزند. تا جایی که زندگی بدون آنها برایشان سخت و حتی غیر ممکن به نظر میرسد. حال مردی در شهر لاس وگاس کشور امریکا حرکت بسیار جالبی انجام داده است. همراه ما باشید.

 

Aaron Chervenak از شهرمندان شهر لاس وگاس است و به تازگی جشن دامادی خود را برگزار کرده است. اما ازدواج این شخص به هیچ وجه مانند ازدواج های معمولی که در اطرافمان رخ میدهد نیست. به نظر میرسد عشق زندگی این شخص گوشی آیفون خود بوده است و در روز 20 ماه مه در کلیسای کوچکی در محل زندگی خود، با گوشی اپل آیفون خود رسما ازدواج میکند. مسئول کلیسا در این مورد از تعجب فراوان خود در ابتدا گفته است. کاملا از حرکت این شخص متحیر بوده است زیرا اشخاص زیادی وجود ندارند که با اشیا ازدواج کنند. اما به هر حال تصمیم میگیرد که این کار را برای او انجام دهد. اما کار Aaron Chervenak بی هدف نبوده است.

مسئول کلیسا ادامه داده است که این اقدام از سوی این فرد صرفا جهت ارائه ی یک پیام به جامعه بوده است.  Aaron Chervenak معتقد است که ما 24 ساعت شبانه روز را با گوشی هوشمند خود میگذارنیم. با گوشی خود خوابمان میبرد و صبح نیز با این دستگاه ها از خواب برمیخیزیم. آیا به نظر شما این شبیه یک ازدواج نیست؟ لازم به ذکر است طبیعتا این ازدواج توسط ایالات نوادا به رسمیت شناخته نشده است.  آقای Chervenak در مورد این اقدام خود گفته است که ” مسلما این ازدواج به اندازه ی ازدواج با یک شخص حقیقی احساسی و عاطفی نیست و یک رابطه ی احساسی کاملا متفاوت است و این فقط یک اقدام نمادین است و طبق قانون امکان ازدواج با یک شی وجود ندارد. اما پیغام این عمل همچنان پا برجاست. این دستگاه های کوچک به طرز خارق العاده ای تبدیل به بخشی از وجود ما شده اند ، بنابراین اقدام نمادین من ارزش بسیار زیادی دارد. “

 به واقع اقدام این شخص تامل برانگیز است. شاید کمتر کسی چنین نگاهی به یک شی یا یک دستگاه الکترونیکی داشته باشد اما این فرد شاید حقیقتی را دیده است که بسیاری از ما متوجه آن نمیشویم. در کنار بسیاری از عزیزان خود هستیم اما گذراندن زمان با گوشی خود را به صرف وقت با آشنایان خود ترجیح میدهیم. مسلما هیچ توجیه منطقی برای این کار وجود ندارد و باید قبول کرد که وابستگی به فناوری در دنیای امروزی در میان انسان ها به اوج خود رسیده است.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید