از ارائه مستندات تا بازگشت به تحصیل دانشجویان انصرافی

0

معاون دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان از شرایط سخت بازگشت به تحصیل دانشجویان انصرافی خبر داد.

ابوالحسن ریاضی معاون دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان درگفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشكی  درباره بازگشت به تحصیل دانشجویان انصرافی اظهار داشت: این دانشجویان باید مشخص کنند که به چه دلیلی انصراف داده و به چه دلیلی باید به درخواست بازگشت آنها به تحصیل رسیدگی شود.

وی افزود: بعنوان مثال ممکن است دانشجویی به دلیل فوت پدرش امکان دریافت همزمان معافیت کفالت و معافیت تحصیلی را برای خدمت سربازی نداشته باشد، به همین دلیل از تحصیل انصراف می دهد و اگر قصد بازگشت به درس را داشته باشد بعد از بررسی‌های لازم کمیسیون موارد خاص، این امکان برای او فراهم می شود.

معاون دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان با بیان اینکه شرایط برای بازگشت دانشجویان انصرافی بسیار سخت است و باید مستندات کافی برای این امر وجود داشته باشد، گفت: کمیسیون موارد خاص تنها زمانی که انصراف به دلیل شرایط خارج از اراده باشد، اجازه تحصیل مجدد را به دانشجوی انصرافی می دهد.

وی درباره اینکه آیا آماری از تعداد دانشجویان بازگشت به تحصیل وجود دارد بیان کرد: درخواست دانشجویان انصرافی برای بازگشت به تحصیل بسیار کم و درحدی است که به آمار نمی رسد. 

ریاضی یادآور شد: دروس در سال‌های متوالی بازنگری و به روز می شوند از این رو دانشجوی انصرافی بعد از یک مدت نه تنها بخش عظیم دانش خود را از دست می دهد بلکه دچار وقفه تحصیلی می شود.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید