از اطلاعات جدید بازی Prey تا لقب گرفتن بازی Cod: Black Ops 3 به عنوان پر فروش ترین بازی نسل حاضر

0

از اطلاعات جدید بازی Prey تا لقب گرفتن بازی Cod: Black Ops 3 به عنوان پر فروش ترین بازی نسل حاضر

در مطلب پیش رو به تازه ترین اخبار مربوط به دنیای بازی های کامپیوتری خواهیم پرداخت. بنا بر این پیشنهاد می شود که در صورت تمایل ما را در ادامه ی این مطلب همراهی نمایید.

پس از معرفی رسمی بازی Prey در نمایشگاه E3 امسال توسط ناشر این بازی یعنی شرکت Bethesda ، طراحان بازی Prey یعنی اعضای شعبه ی امریکا از استودیوی فرانسوی Arkane انتشار اطلاعات تکمیلی در رابطه با این بازی را به زمان برگزاری همایش QuakeCon موکول کردند. حال زمان عمل به این وعده فرا رسیده است و شاهد انتشار اطلاعات تازه ای از بازی Prey توسط سازندگان آن هستیم. بر اساس توضیحات سازندگان بازی Prey گیم پلی این بازی از حالتی شبه Open World بهره خواهد برد. به این ترتیب که آن ها نقشه ی کلی محیط بازی Prey (که مشتمل بر یک ایستگاه فضایی گسترده خواهد بود) را به شکل Open World و به گونه ای یک پارچه طراحی کرده اند و ساز و کار اصلی گیم پلی بازی Prey به این ترتیب خواهد بود که تجربه کنندگان این اثر خواهند توانست به طور دلخواه در محیط این بازی جا به جا شده و از نقاط مختلف این ایستگاه فضایی دیدن نمایند. البته امکان دسترسی به تمامی نقاط موجود در این ایستگاه فضایی از همان ابتدا در اختیار بازیباز قرار نخواهد داشت و به منظور راه یافتن به برخی از بخش های ایستگاه فضایی مذکور تجربه کنندگان بازی Prey ابتدا باید از راه دسترسی به آن نقاط آگاه گردند. در حالت کلی می توان گفت که ساختار گیم پلی بازی Prey به گونه ای طراحی شده است که تجربه کنندگان این اثر به گونه ای دلخواه می توانند در نقشه ی اصلی این بازی یا همان ایستگاه فضایی تحت سلطه ی موجودات بیگانه به جستجو و گشت و گذار پرداخته و حتی در صورت تمایل به مناطقی از نقشه ی بازی Prey که در بخش های ابتدایی این بازی از آن ها بازدید کرده اند باز گردند. از سوی دیگر فرآیند تصمیم گیری به منظور نوع و چگونگی جا به جا شدن میان نقاط مختلف از نقشه ی بازی Prey نیز به طور کامل بر عهده ی تجربه کنندگان این اثر قرار خواهد داشت. به بیان دقیق تر از آن جایی که بسیاری از نقاط موجود در نقشه ی بازی Prey (بخش های مختلف از ایستگاه فضایی مورد اشاره قرار گرفته در سطور فوق) به طور کامل با یکدیگر مرتبط هستند، تجربه کنندگان بازی Prey می توانند تصمیم بگیرند که از کدامین راه به نقطات مورد نظر شان در طول نقشه ی این بازی دست یابند و یا این که چه مسیر خاصی را به منظور انجام این هدف بر گزینند. در مجموع به نظر می رسد که سازندگان بازی Prey قصد دارند با تلفیق المان های مربوط به سبک های مختلف در گیم پلی این بازی، تجربه ای نو و منحصر به فرد را در اختیار تجربه کنندگان این اثر قرار دهند. ضمن این که بنا بر تایید اعضای استودیو Arkane بازی Prey علاوه بر انتشار بر روی سه پلتفرم کامپیوتر های خانگی ، کنسول اکس باکس وان و کنسول پلی استیشن 4 ، برای کنسول های ارتقا یافته ی دو شرکت سونی و مایکرو سافت در نسل هشتم بازی های کامپیوتری یعنی دو کنسول Play Station 4 Neo و کنسول Scorpio نیز عرضه خواهد گردید.

 prey

اگر چه گیم پلی بازی Prey از زاویه ی دوربین اول شخص روایت می شود، اما به طور حتم نمی توان این بازی را همچون مجموعه بازی های Call of Duty یک بازی شوتر اول شخص صرف لقب داد. در این میان نسخه های مختلف از مجموعه بازی های Call of Duty همواره جزو آثار موفق حاضر در دنیای بازی های کامپیوتری بوده اند و با عرضه شدن زیر سری Modern Warfare از سری Call of Duty ، نسخه های اخیر این مجموعه در بحث فروش نیز بسیار موفق عمل کرده اند. به گونه ای که در نسل گذشته شاهد رکورد شکنی های پی در پی نسخه های مختلف از مجموعه بازی های Call of Duty در بحث میزان فروش بودیم و به نظر می رسد که این رکورد شکنی ها در نسل حاضر نیز ادامه داشته باشد. در واقع پس از انتشار نسخه ی نه چندان موفق Ghost و بازگشت دوباره ی سری Call of Duty به میدان تسخیر گیشه ها توسط نسخه ی Advanced Warfare، علاقه مندان به این مجموعه ی پر طرفدار شوتر اول شخص توانستند در قالب نسخه ی پیشین این مجموعه یعنی بازی Call of Duty: Black Ops 3 بار دیگر شاهد رکورد شکنی سری بازی های Call of Duty در بحث میزان فروش باشند. به گونه ای که بازی Call of Duty: Black Ops 3 در زمان انتشار خود در فصل پاییز گذشته و با وجود رقابت در کنار رقیب قدرتمندی به نام Fallout 4 ، توانست عنوان پر فروش ترین بازی سال 2015 میلادی را به خود اختصاص دهد. حال صاحب امتیاز اصلی مجموعه بازی های Call of Duty: Black Ops 3 یعنی کمپانی Activision Blizzard (کمپانی مادر دو شرکت Activision و Blizzard) پس از انتشار اطلاعات مربوط به نوع عملکرد خود در بازه ی زمانی ربع دوم از سال مالی جاری این شرکت، به ذکر این نکته پرداخته است که بازی Call of Duty: Black Ops 3 در حال حاضر نه تنها لقب پر فروش ترین بازی کامپیوتری سال گذشته بلکه عنوان پر فروش ترین بازی کامپیوتری نسل حاضر را به دنبال نام خود یدک می کشد. این در حالی است که علاقه مندان به مجموعه بازی های Call of Duty می توانند تا چندی دیگر شاهد انتشار نسخه ی جدید از این مجموعه یعنی بازی Call of Duty: Infinite Warfare باشند. حال باید دید که آیا این بازی با وجود باز خورد های نه چندان مثبتی که تا این لحظه از سوی هواداران همیشگی مجموعه بازی های Call of Duty دریافت کرده است، از این توانایی بر خوردار خواهد بود که رکورد بازی Call of Duty: Black Ops 3 در زمینه ی میزان فروش را بشکند یا این که این افتخار نصیب نسخه های بعدی از سری Call of Duty خواهد گردید.      

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید