از اپل به خاطر قابلیت تماس گرفتن و ایمیل فرستادن آیفون شکایت شد!

0

از اپل به خاطر قابلیت تماس گرفتن و ایمیل فرستادن آیفون شکایت شد!

به نظر میرسد جنگ پتنت ها بیش از پیش خنده دار تر و احمقانه تر در حال ادامه است. چندین سال است که شاهد نزاع بین کمپانی های فعال در عرصه ی فناوری هستیم. هر چند برخی مواقع به وضوح در حق کمپانی دیگر تعرض شده بوده است و از پتنت های آن کمپانی به صورت غیر قانونی استفاده شده بوده است. اما در این میان شاهد ادعاهای طنز آمیز کمپانی ها نیز بوده ایم. از طراحی با گوشه های گرد گرفته تا شکل و شمایل دکمه های سخت افزاری از برخی از این ادعاهای خنده دار بوده اند. حال شکایتی جدید از اپل صورت گرفته است که قابلیتی از آیفون را زیر سوال میبرد که فلسفه ی وجود گوشی های موبایل در آن است!

 

بر اساس گزارش Pattently Apple، یک کمپانی به نام Corydoras Technolagy اخیرا تعدادی پتنت را از یک کمپانی ژاپنی خریداری کرده است و به نظر میرسد به شدت تشنه ی قدرت است و حال Corydoras Technolagy بر علیه اپل شکایتی را تنظیم کرده است. طبق این شکایت، اپل از چندین پتنت این کمپانی به صورت غیر قانونی استفاده کرده است. ادعاهای کمپانی بسیار جالب است.

میتوان گفت احمقانه ترین ادعای Corydoras Technolagy در مورد پتنتی است که در طی آن اپل به خاطر قابلیت تماس گرفتن آیفون مورد اتهام قرار گرفته است. در حقیقت این ادعا شامل تمامی تماس های صوتی و تصویری و تماس با Face Time و برقراری تماس از طریق دستور صوتی میشود. در حقیقت این کمپانی میگوید که چون کاربر میتواند به دستیار Siri فرمان دهد که با کسی تماس گرفته شود، نقض پتنت های ما است. دیگر اتهام صورت گرفته مربوط به یکی دیگر از قابلیت های پایه ی گوشی های هوشمند یعنی ارسال و دریافت ایمیل است و به دلیل وجود این قابلیت در آیفون های اپل، پتنتی از مجموعه پتنت های کمپانی Corydoras Technolagy نقض شده است.

البته تمامی این گفته ها، ادعاهای کمپانی Corydoras Technolagy است و در مورد این پرونده هنوز هیچ حکمی صادر نشده است و به احتمال فراوان این پرونده راه به جایی نخواهد برد. سوالی که اینجا وجود دارد این است که این قابلیت ها در تمامی گوشی های هوشمند وجود دارد. چرا این کمپانی از اپل شکایت کرده است؟ در واقع اگر این ادعا حقیقت داشت تمامی سازندگان گوشی های موبایل باید وارد دادگاه میشدند و احتمالا بزرگترین و گران قیمت ترین دادخواهی در دنیا صورت میگرفت! به هر حال حقیقتی است که با توجه به امپراطوری های بزرگی که کمپانی های عظیمی مانند سامسونگ و اپل به راه انداخته اند، در این میان برخی از کمپانی های کوچک به دنبال شیطنت کردن باشند تا به هر بهانه ای کمی از دارایی های کمپانی های بزرگ و ارزشمند را تصاحب کنند و در میان اسمی خود را نیز بر روی زبان ها بیاندازند. اما اکنون میبینیم که برخی از شیطنت ها بسیار خنده دار و سرگرم کننده است که فقط در حد یک خبر سرگرمی به شمار میروند. نظر شما درباره ی این خبر چیست؟  

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید