از ایفل با عشق: جمع بندی کنفرانس اختصاصی یوبی سافت در نمایشگاه E3 2016

0

از ایفل با عشق: جمع بندی کنفرانس اختصاصی یوبی سافت در نمایشگاه E3 2016

در راستای به پایان رساندن سلسله مطالب مربوط به نمایشگاه E3 2016 تا پایان هفته ی جاری، در مطلب پیش رو نگاهی به عملکرد اعضای یوبی سافت در کنفرانس اختصاصی شان در نمایشگاه E3 امسال خواهیم داشت تا درست همان گونه که در روز های گذشته به بررسی کوتاه و مختصر سایر کنفرانس های اختصاصی نمایشگاه E3 2016 پرداختیم، همین نکته را در رابطه با کنفرانس اختصاصی یوبی سافت در نمایشگاه E3 امسال هم به انجام برسانیم. بنا بر این در صورت تمایل می توانید ما را در ادامه ی مطلب پیش رو همراهی نمایید.

از دیدگاه کلی شاید بتوان وقایع رخ داده طی برگزاری کنفرانس اختصاصی شرکت یوبی سافت در نمایشگاه E3 امسال را چیزی نظیر رخداد های مشابه اتفاق افتاده در نمایشگاه سال گذشته قلمداد کرد. به این معنی که در کنفرانس اختصاصی امسال شرکت یوبی سافت نیز درست همانند رویداد سال گذشته در این آوردگاه سالانه، تعدادی بازی جدید به علاقه مندان معرفی شدند و علاوه بر آن شاهد نمایش های نسبتاً مفصلی از گیم پلی عناوینی بودیم که پیش از این فرآید تولید آن ها به شکل رسمی مورد تایید سران یوبی سافت قرار گرفته بود. در این میان دو بازی Watch Dogs 2 و South Park: The Fractured But Whole از جمله عناوینی به شمار می روند که فرآیند ساخت آن ها پیش از نمایشگاه E3 امسال و ماه ها قبل مورد تایید سران شرکت یوبی سافت قرار گرفته بود. عناوینی که هر دوی آن ها در کنفرانس اختصاصی شرکت یوبی سافت در نمایشگاه E3 امسال نمایش های قدرتمند و گیرایی داشتند و با نمایان ساختن پیشرفت های قابل توجه خود نسبت به نسخه های پیشین این دو مجموعه توانستند توجه هواداران را به سمت خود جلب نمایند. گذشته از آن بازی Ghost Recon: Wildlands هم که برای نخستین بار در نمایشگاه E3 سال گذشته به دوست داران عناوین شوتر تاکتیکی معرفی شده بود، در کنفرانس امسال شرکت یوبی سافت در نمایشگاه E3 2016 نمایش مناسبی از گیم پلی خود را در معرض دید علاقه مندان قرار داد و چشم انتظاران این بازی را با نکات متعددی از بخش همکاری تیمی چهار نفره ی این اثر آشنا ساخت. موضوعی که برای بازی For Honor (دیگر بازی شرکت یوبی سافت که در کنفرانس سال گذشته ی این شرکت در نمایشگاه E3 برای نخستین بار به علاقه مندان معرفی شد) نیز اتفاق افتاد و این بار چشم انتظاران این اثر توانستند بخش هایی از گیم پلی بازی محبوب خود در بخش کمپین داستانی را از نظر بگذرانند (سال گذشته شاهد نمایشی از بخش چند نفره و آنلاین این بازی در کنفرانس اختصاصی شرکت یوبی سافت در نمایشگاه E3 2015 بودیم).

 south-park

علاوه بر آن علاقه مندان به عناوین ورزشی شاهد معرفی بازی کاملاً جدیدی به نام Steep  توسط اعضای یوبی سافت در کنفرانس اختصاصی شان در نمایشگاه E3 2016 بودند که در واقع یک IP کاملاً نو با ساختاری تازه به شمار خواهد رفت. در واقع این بازی تلفیقی است از ورزش هایی نظیر اسکی و چتر بازی که گیم پلی آن در محیطی کاملاً Open World جریان دارد و در طی برگزاری نمایشگاهی که تعداد ایده های خلاقانه ی موجود در عناوین ریز و درشت آن به حداقل میزان ممکن طی سال های اخیر رسیده بود، این بازی همچون آبی بر روی آتش به نظر می رسید. هر چند که اکنون (علی رغم نمایش مفصل و خوبی که از این بازی در کنفرانس شرکت یوبی سافت مشاهده کردیم) قضاوت در رابطه با کیفیت نهایی بازی Steep اندکی زود به نظر می رسد و برای مشاهده ی تمامی قابلیت های بازی Steep باید بیش از این ها منتظر باقی ماند. در کل بر خلاف شرکت هایی نظیر EA و Bethesda که در کنفرانس های اختصاصی خود در نمایشگاه E3 2016 نسبت به حضور و نمایش سال گذشته شان در همین رویداد تا حد محسوسی ضعیف تر ظاهر شده بودند، اعضای یوبی سافت همان کیفیت سال گذشته ی کنفرانس اختصاصی خود در نمایشگاه E3 را (چه به لحاظ ریتم و چه از دیدگاه تنوع و کیفیت آثار معرفی شده) در معرض دید علاقه مندان خود قرار دادند و حتی می توان گفت که نسبت به سال قبل اندکی بهتر و قدرتمند تر هم ظاهر شدند. در کل شاید دو شرکت سونی و یوبی سافت را بتوان تنها برگزار کنندگان کنفرانس های اختصاصی در نمایشگاه E3 2016 قلمداد کرد که کیفیت کلی کارشان نسبت به سال قبل هیچ پسرفتی نداشت و حتی می توان گفت که در برخی بخش ها نوع عملکرد آن ها در نمایشگاه E3 امسال (و در راس آن در کنفرانس های اختصاصی شان) با پیشرفت هایی نیز همراه بود. به هر حال باید اعتراف کرد که سال گذشته، از هر لحاظ E3 بسیاری بهتری را نسبت به امسال شاهد بودیم و امید می رود که این کاستی در نمایشگاه سال آینده جبران گردد.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید