از ترسناک ترین “واژه پزشکی” تا “قطع شدن پا” به بدترین شکل

0

وحشت‌انگیزترین واژه‌ در حوزه پزشکی از نظر یک متخصص معرفی شد.

کاربری که این سوال را در سایت مطرح کرد، می‌گوید: «من به دنبال واژه‌های مرسوم مثل “مرگ” یا “سرطان” نیستم. در واقع، واژه‌ای را می‌توان پاسخ این سوال دانست که مطرح شدنش لرزه بر اندام افراد، چه متخصصان و چه مردم عادی، بیاندازد».

نظرات متفاوتی از سوی کاربران سایت در این خصوص ارائه شده است. جالب‌ترین نظر مربوط به متخصص و مدیر مرکز سلامت “پروکیور پروتون” بوده که قسمتی از آن را در زیر مشاهده می‌کنید:

“….در سومین سال تحصیل در دانشکده پزشکی، خبردار شدم که یکی از بازیکنان تیم بسکتبال دانشگاه دچار بیماری استئوسارکوما (نوعی رشد سرطانی در بافت استخوانی) در ناحیه استخوان ران شده است. برای دستیابی به حاشیه اطمینان معقول، نیاز بود تا پای این فرد قطع شود.

بنده با کارآموزان و متخصصانی که مستقیماً با عمل قطع اندام این فرد سر و کار داشتند، در ارتباط بودم. به گفته متخصصان بخش، این شخص 50 درصد شانس ورود به مرحله شیمی‌درمانی داشت.

پس از اتمام عمل قطع عضو، همراه با متخصص بخش به دیدار خانواده بیمار رفتیم تا آنان را از جریان درمان آگاه کنیم.

متخصص با این جمله مکالمه با آنان را شروع کرد: «پای چپ ایشان با موفقیت قطع شده و خوشبختانه در حال حاضر علائم سرطان از بین رفته است».

از ترسناک ترین

مادر بیمار که حسابی جا خورده بود با نگرانی گفت: «منظورتان پای راست بود؟»

سکوت عجیبی در صحنه حکم‌فرما شد! ظاهراً پزشکان به اشتباه پای سالم بیمار را قطع کرده بودند.

حال، قربانی این اشتباه مجبور است تا آخر عمر روی ویلچر بنشیند.

… به عقیده بنده، اتفاقات از این دست را می‌توان به عنوان ترسناک‌ترین رویدادهای علم پزشکی قلمداد کرد!”

گفته می‌شود، به علت بروز چنین اتفاقاتی که به کرات اتفاق می‌افتند، اعضای بدن بیماران در بخش جراحی با ماژیک علامت‌گذاری می‌شوند و آن‌ها را با “Yes” یا “No” مشخص می‌کنند.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید