از تولید نسخه ی GOTY بازی The Witcher 3 تا تصاحب استودیو Amplitude توسط سگا

0

از تولید نسخه ی GOTY بازی The Witcher 3 تا تصاحب استودیو Amplitude توسط سگا

اگر به خاطر داشته باشید روز گذشته به یکی از جدید ترین ماد های ساخته شده برای بازی The Witcher 3: Wild Hunt اشاره داشتیم. حال خبر خوب برای علاقه مندان به نسخه ی سوم از مجموعه بازی های The Witcher این است که به زودی نسخه ای ویژه از این بازی تحت نام  The Witcher 3: Wild Hunt Game of the Year Edition در اختیار آنان قرار خواهد گرفت.

اگر جزو علاقه مندان به مجموعه بازی های The Witcher هستید اما تا کنون فرصت تجربه کردن نسخه ی سوم از این مجموعه یعنی بازی The Witcher 3: Wild Hunt را نیافته اید، بهتر است همچنان دست نگاه دارید. چرا که بر طبق تایید سازندگان این بازی یعنی اعضای استودیو CD Projekt RED نسخه ی Game of the Year Edition از این بازی در حال حاضر در دست تولید بوده و به زودی در اختیار علاقه مندان به بازی The Witcher 3: Wild Hunt قرار خواهد گرفت. البته هنوز هیچ تاریخ دقیقی برای انتشار این نسخه ی ویژه از بازی The Witcher 3: Wild Hunt اعلام نشده است و اعضای استودیو CD Projekt RED مشخص شدن تاریخ انتشار بازی The Witcher 3: Wild Hunt Game of the Year Edition را به آینده ای نزدیک موکول کرده اند. با این حال محتوای موجود در این بازی و پلتفرم های مقصد آن از هم اکنون کاملاً واضح و مشخص به نظر می رسند. به بیان دقیق تر بازی The Witcher 3: Wild Hunt Game of the Year Edition نسخه ی اصلی از بازی The Witcher 3: Wild Hunt را به همراه تمامی محتوا های الحاقی رایگانی که تا این لحظه برای این بازی تولید و منتشر شده اند در دل خود جای داده است و علاوه بر آن دو محتوای الحاقی مفصل، داستانی و غیر رایگان این بازی یعنی Hearts of Stone و Blood and Wine نیز در نسخه ی Game of the Year Edition از بازی The Witcher 3: Wild Hunt وجود خواهند داشت. گذشته از آن سازندگان این اثر قول اعمال تغییراتی را هم در رابط کاربری این بازی و همچنین برخی مکانیزم های مربوط به گیم پلی آن در قالب بازی The Witcher 3: Wild Hunt Game of the Year Edition به هواداران مجموعه بازی های The Witcher داده اند. بنا بر این می توان انتظار داشت که بازی The Witcher 3: Wild Hunt Game of the Year Edition بتواند نظر مثبت بسیاری از هواداران مجموعه بازی های The Witcher (خصوصاً آن گروهی که تا کنون موفق به تجربه ی بازی The Witcher 3: Wild Hunt نشده اند) را به بهترین شکل ممکن جلب نماید. گفتنی است که بازی The Witcher 3: Wild Hunt Game of the Year Edition برای سه پلتفرم کامپیوتر های خانگی ، کنسول اکس باکس وان و کنسول پلی استیشن 4 منتشر خواهد شد.

 witcher3

پس از پرداختن به سبک نقش آفرینی و شاخص ترین نماینده ی این سبک در نسل حاضر بازی های کامپیوتری یعنی بازی The Witcher 3: Wild Hunt بد نیست به سراغ سبک استراتژی و یکی از قدرتمند ترین شرکت های فعال در تولید آثار منسوب به این سبک یعنی شرکت سگا برویم. پس از ورشکستگی کامل شرکت THQ و تصاحب یکی از مهم ترین استودیو های بازی سازی تحت سرپرستی این شرکت یعنی استودیو Relic Entertainment توسط شرکت سگا، بسیاری از فعالان حاضر در دنیای بازی های کامپیوتری شرکت سگا را به عنوان یکی از قدرت های بی چون چرای حاضر در سبک استراتژی لقب دادند. به این دلیل که این شرکت صاحب نام ژاپنی پیش از در دست گرفتن کنترل استودیوی بازی سازی Relic Entertainment (سازندگان مجموعه بازی های Dawn of War) ، کنترل دیگر استودیوی بازی سازی صاحب نام و صاحب سبک فعال در سبک استراتژی یعنی  Creative Assembly (طراحان مجموعه بازی های Total War) را نیز تحت اختیار خود داشت. حال شرکت سگا با خریداری کردن تمامی سهام مربوط به استودیوی بازی سازی Amplitude و در دست گرفتن کنترل کامل این استودیوی بازی سازی ، می رود تا جای پای خود را در میدان آثار استراتژی و بازی های انحصاری پلتفرم PC محکم تر از قبل سازد. خبر خریداری کامل سهام استودیو Amplitude توسط سگا، از سوی شعبه ی فعال در قاره ی اروپای این شرکت اعلام شده است و بنا بر تایید فعالان حاضر در شعبه ی اروپایی شرکت سگا ، هدف اصلی این شرکت ژاپنی از تحت اختیار گرفتن کنترل استودیوی بازی سازی Amplitude فعالیت هر چه بیشتر در امر تولید بازی های کامپیوتری پلتفرم PC عنوان شده است. گفتنی است که استودیوی بازی سازی Amplitude حدود پنج سال قبل در شهر پاریس تاسیس شد و بنیان گذاران اصلی و ابتدایی این استودیو را تعدادی از اعضای سابق شرکت یوبی سافت تشکیل می دهند. تمرکز اصلی شرکت Amplitude در طی دوران فعالیت کاری خود، بیشتر بر روی تولید بازی های سبک استراتژی معطوف بوده است و تمامی عناوین ساخته شده به دست اعضای این استودیو از خصوصیاتی مشابه بهره برده اند. ضمن این که مقصد اصلی آثار ساخته شده توسط اعضای استودیو Amplitude ، پلتفرم PC و پلتفرم های شاخص موبایل نظیر اندروید و iOS بوده است. حال باید دید که آیا ساخته های بعدی این استودیو (که از این پس توسط شرکت سگا منتشر خواهد گردید و نخستین آن ها بازی Endless Space 2 خواهد بود) به پلتفرم های موبایل هم راهی خواهند یافت یا این که تنها بر روی پلتفرم PC عرضه خواهند گردید.   

 amplitude-studios

در این میان سران استودیو Amplitude مراتب رضایت خود را از انجام این فعل و انفعال اعلام نموده و به این نکته اشاره کرده اند که با توجه به حمایت های شرکت سگا، آن ها از این پس تمام تمرکز خود را بر روی طراحی و تولید بازی های کامپیوتری جدید معطوف خواهند ساخت و دیگر هیچ دغدغه ای برای فروش بازی های خود و جلب مشتری برای آن ها نخواهند داشت. از سوی دیگر فعالیت در کنار دو استودیوی مطرح Creative Assembly و Relic Entertainment (که اعضای استودیو Amplitude آن ها را به عنوان الگوی کاری خود بر می شمارند) تحت پرچم مشترک سگا یکی دیگر از نکاتی است که موجبات خشنودی اعضای این استودیوی بازی سازی فرانسوی را فراهم آورده است. از آن گذشته اعضای این استودیو معتقدند که شرکت سگا در عین حمایت کامل از استودیو های تحت سرپرستی خود، آزادی عمل مناسبی را هم در اختیار آن ها قرار می دهد تا بتوانند بدون مشکل خاصی به طراحی و تولید بازی های کامپیوتری مد نظر خود بپردازند. نکته ای که می تواند یکی دیگر از دلایل خشنودی سران استودیو Amplitude از انجام این فعل و انفعال و فعالیت زیر پرچم شرکت سگا باشد. در سوی دیگر قضیه سران شرکت سگا نیز از امکان انجام همکاری با اعضای استودیو Amplitude کاملاً راضی و خشنود به نظر می رسند. در این میان یکی از دلایل مهمی که شرکت سگا را نسبت به خریداری کل سهام استودیوی بازی سازی Amplitude ترغیب کرده است، شیوه ی جالب توجه تعامل اعضای این استودیو با مخاطبان آثار خود بوده است. شیوه ای که در قالب سیستم Games 2 Gether بازتاب می یابد. در واقع ساز و کار سیستم مذکور به این ترتیب است که اعضای استودیو Amplitude در قالب فروم اختصاصی خود تمامی مخاطبان بازی های در دست تولید شان را در امر تولید این بازی ها سهیم می سازند و از طریق جمع آوری رای توسط آنان در زمینه های گوناگون، زیر و بم بازی های مختلف خود را همان گونه ای طراحی می کنند که تجربه کنندگان این آثار آن ها را می پسندند. حال این فرصت مناسب در اختیار شرکت سگا قرار گرفته است تا این شیوه ی بازی سازی جالب را در تولید سایر آثار شاخص خود نظیر نسخه های جدید از مجموعه بازی های Total War و Dawn of War نیز به کار بندد. مسلماً همکاری اعضای استودیو Amplitude با شرکت سگا تاثیر به سزایی در هر چه قدرتمند تر ظاهر شدن این شرکت در بازار بازی های سبک استراتژی خواهد داشت و باید دید که آیا سایر استودیو ها و شرکت های بازی سازی فعال در این زمینه خواهند توانست در برابر سگا عرض اندام نمایند یا این که آن ها هم در ادامه ی کار اندک اندک زیر پرچم سگا به فعالیت در دنیای بازی های کامپیوتری خواهند پرداخت.    

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید