از جنگ ستارگانی که کنسل شد تا جنگ ستارگانی که خواهد آمد

0

از جنگ ستارگانی که کنسل شد تا جنگ ستارگانی که خواهد آمد

بسیاری از هواداران عناوین چند نفره به احتمال فراوان سخت در انتظار منتشر شدن بازی Star Wars Battlefront به سر می برند. این بازی قرار است زیر سری بتل فرانت از مجموعه بازی های جنگ ستارگان را به طور کامل ریبوت نماید و ناشر آن یعنی EA امید فراوانی به موفقیت این اثر بسته است. اما شاید بسیاری از شما از این موضوع بی خبر باشید که بازی Star Wars Battlefront در واقع بر مبنای تم اصلی بازی Star Wars Battlefront 3 ساخته شده است. اثری که به دست اعضای استودیو Free Radical Design (استودیویی که بعدها به خدمت شرکت کرایتک در آمد و سال گذشته به طور کامل منحل شد) در حال ساخت بود اما به یکباره پروسه ی ساخت آن توسط لوکاس آرتز متوقف شد و هیچ گاه به بازار نیامد. حال پس از حدود هفت سال مشخص شده است که اعضای لوکاس آرتز یک بازی تقریباً تکمیل شده را کنسل کردند و به موجب این عمل خود، هواداران سری بازی های جنگ ستارگان و زیر سری بتل فرانت را از تجربه ی عنوانی قابل قبول باز داشتند.

به تازگی موسس و عضو اصلی استودیوی منحل شده ی Free Radical Design فاش ساخته که مراحل ساخت بازی Star Wars Battlefront 3 از سال 2006 آغاز شده بود و در آستانه ی کنسل شدن این بازی یعنی در سال 2008 میلادی، بازی Star Wars Battlefront 3 مراحل پایانی ساخت خود را طی می کرد. در واقع او معتقد است که این بازی پیش از کنسل شدن تقریباً از هر لحاظ تکمیل شده به نظر می رسیده است. آقای استیو الیس همچنین متذکر شده که او و سایر همکارانش در تیم تولید بازی Star Wars Battlefront 3 در زمان کنسل شدن این بازی مشغول بررسی و ترمیم باگ ها و نقاط ضعف این اثر بودند تا آن را برای انتشار قریب الوقوع آماده کنند. با این حال شرکت لوکاس آرتز به دلیل تغییر استراتژی کاری و همچنین بنا بر برخی جنبه های مالی، پروسه ی ساخت این بازی تقریباً آماده را کنسل کرد و بدین وسیله تمام زحمات الیس و همکارانش را بر باد داد. در واقع هنگامی که به نمایش های هیجان انگیز و مبتنی بر نبرد های هوایی گیم پلی این بازی که در سال 2009 ضبط شده اند و به تازگی به صورت عمومی در شبکه ی اینترنت انتشار یافته اند می نگریم، حتی افسوس ما بیشتر هم می شود؛ چرا که بر اساس این نمایش ها بازی Star Wars Battlefront 3 عنوانی تقریباً کامل به نظر می رسد که بسیاری از تم های موجود در آن در نسخه ی جدید ساخته شده به دست استودیو DICE مورد استفاده قرار گرفته است.    

 star-wars-battlefront

شخصیت های جدید معرفی شده در بازی Star Wars Battlefront (از چپ به راست) : هان سولو ، لیا ارگانا (پرنسس لیا) و امپراتور پالپاتین

اگر چه بازی Star Wars Battlefront 3 می توانست اثر قابل توجهی در نظر هواداران مجموعه ی جنگ ستارگان جلوه کند، اما در کمال تاسف اکنون دیگر کار از کار گذشته است و دوست داران دنیای جنگ ستارگان باید تمام امید خود را به بازی جدید و مورد انتظار Star Wars Battlefront ببندند. در همین راستا سازندگان این بازی ظرف روز های اخیر به معرفی تعدادی از قهرمانان معرفی نشده ی حاضر در این اثر پرداخته اند که هر کدامشان علاوه بر جلب نظر طرفدران سری فیلم های جنگ ستارگان، از لحاظ گیم پلی نیز خصوصیات خاص خود را دارند. بی شک مهم ترین قهرمان معرفی شده از سوی سازندگان این بازی، شخصیت هان سولو است که به نظر می رسد از ویژگی های تهاجمی بسیار قدرتمندی در طول بازی برخوردار است و توانایی های او بیشتر به کار آن دسته از گیمر هایی می آید که در طول مبارزات همواره ساز خود را می زنند و فعالیت های فردی را به کار گروهی ترجیح می دهند. در کنار این قهرمان نام آشنا شاهد حضور پرنسس لیا هستیم که در این بازی هم همچون بخش هایی از مجموعه فیلم های جنگ ستارگان، لباس رزم بر تن کرده و پا به پای همراهانش با نیرو های امپراتوری به جنگ خواهد پرداخت. لیا بر خلاف هان سولو یک کلاس تک رو محسوب نمی شود و خصوصیات کلاس های حمایتی و ساپورت کننده، در نوع جنگیدن او رنگ و جلوه ی پر رنگ تری دارد. او علیرغم بهره بردن از خصوصیات دفاعی، از ویژگی های تهاجمی منحصر به خود نیز استفاده می کند و در کل انتخاب خوبی برای کسانی خواهد بود که بر عهده گرفتن نقش های حمایتی و فرآیند پوشش دهی هم تیمی های خود را به در دست داشتن نقش های انفرادی و تک روی در طول نقشه ی بازی ترجیح می دهند. سوای این دو عنصر شورشی، هواداران نیرو های امپراتوری هم می توانند در قالب پالپاتین مرموز فرو روند که از قابلیت های تهاجمی بسیار قدرتمند و منحصر به فردی بهره می برد. گفتنی است که بازی Star Wars Battlefront در تاریخ 19 نوامبر امسال برای سه پلتفرم PC ، PS4 و XboxOne منتشر می شود. ضمن این که گیم پلی این بازی بیشتر مبتنی بر خصوصیات مربوط به بازی چند نفره و تیمی خواهد بود.

 

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید