از حس و حال رسانه ای داریوش ارجمند تا شایعه‌ای که یک بازیگر را چند سال خانه‌نشین کرد

0

به نقل از گیگر:

 به گزارش سینماخبر،نمایشگاه مطبوعات، دورهمی رسانه‌ای که هر ساله کلی از آدم‌ها قلم‌ها را دور هم جمع می‌کند و فرصتی برای آشنایی خیلی از ما با نشریاتی می‌شود که هر از چند گاهی آن‌ها را ورق می‌زدیم. 

 
** محمود پاک‌نیت: حوزه فرهنگ و روزنامه‌نگاری هم حرفی برای گفتن دارد

 

محمود پاک‌نیت که در این روزها مشغول بازی در سریال «نفس گرم» است در خصوص این نمایشگاه گفت: روزنامه‌ها و نشریات یک وسیله ارتباطی بین مردم و نویسنده‌ها هستند، همچنین مسائل اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی نیز توسط نوشته‌های روزنامه‌نگاران به دست آن‌ها می‌رسد و مردم با خواندن این مطالب آگاهی‌هایی که در این جامعه به آن نیاز دارند را به دست می‌آورند. 

 

وی افزود: تشکیل این نمایشگاه‌ها هم برای این است تا مردم بفهمند که حوزه فرهنگی و روزنامه‌نگاری هم حرفی برای گفتن دارد و همه آگاه شوند که این نمایشگاه به وجود آمده صرفاً برای این است که آن‌ها به خواندن را بیاورند و مردم با خیلی از روزنامه‌ها که نمی‌شناختند، آشنا شوند،‌ این غرفه‌ها هم نشان دهنده عظمتی است که رسانه مکتوب دارد چرا که خود من نیز فکر نمی‌کردم که آنقدر نشریه در سطح کشور وجود داشته باشد. 

 

این هنرمند ادامه داد: وقتی به این نمایشگاه آمدم دیدم که چه قدر بچه‌های جوان در این حوزه فعال هستند و چه قدر می‌توانند موثر باشند و جامعه را آگاه کنند. 

 

پاک‌نیت در پایان با اشاره به ارتباط بین مطبوعات و مردم خاطرنشان کرد: آمدن به این نمایشگاه می‌تواند یک ارتباط بین رسانه‌ها با هم و با مردم باشد، علاوه بر این خود روزنامه‌نگاران هم می‌توانند در نشریات خود علاوه بر مسائل سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و … با قرار دادن مطالبی که بیشتر با مردم مرتبط است این رابطه را گسترش دهند،‌چون خود همین رسانه‌ها نیز یکی از راه‌های اساسی تبلیغات است. 

از حس و حال رسانه ای داریوش ارجمند تا شایعه‌ای که یک بازیگر را چند سال خانه‌نشین کرد ** مهوش صبرکن: آخر این هم شد روزنامه؟! «کسی جرأت ندارد جای من بنویسد 


 

در ادامه این گفتگوها «مهوش صبرکن» بازیگر و همسر محمود پاک‌نیت هم این طور عنوان کرد:‌هر نمایشگاهی در جایگاه خودش خوب و وجود آن بهتر از هیچ چیز است، ولی چیزی که من را متعجب کرده این تعداد نشریات است، آخر این همه نشریه را چه کسی در ایران می‌خواند؟! من فکر می‌کنم که این‌ها خیلی زیاد هستند، البته شاید نظرم غلط باشد ولی باید از کمیت بکاهند و کیفیت را زیاد کنند چون در حال حاضر این تعداد از کیفیت کاسته است. 

 

وی افزود: من هر جوری که ممکن باشد رسانه‌ها را دنبال می‌کنم چون این کار من است که باید حتی حوادث را هم بخوانم تا شاید سوژه‌ای را برای حرفه‌ام بیابم، بنابر این نوع نگرش من با یک آدم عادی فرق دارد، ولی به طور کلی باز هم فکر می‌کنم که وجود این کمیت بی‌خود است و با اعتماد به نفس می‌گویم که خیلی از این نشریات را نمی‌شناسم. 

 

صبرکن، در ادامه ضمن بیان پیشنهادی برای بهبود این کیفیت تصریح کرد: ما باید بیشتر مقاله بیرون دهیم، چرا که الآن گاهی مجله‌هایی را می‌بینیم که سه چهارم آن تبلیغات است و در کنار آن دو یا سه خبر هم پیدا می‌شود، ولی خوب چه فایده؟ آخر این هم شد روزنامه؟! من نمی‌دانم پس در این دانشکده خبر و مراکز مربوط به آن چه چیزی درس می‌دهد؟! 

 

وی در باره شایعات و اخبار کذب موجود در رسانه‌ها گفت:‌ اصولاً جای من کسی جرأت نمی‌کند بنویسد ولی گاهی پیش آمده که جملاتمان عوض شود یا اشتباه تایپ گردد، مثلاً چند روز پیش یکی با پاک‌نیت تماس گرفت و گفت مگر خود شما نگفتی که در قسمت اول سریال نفس گرم می‌میرید و او متعجب ماند که واقعاً این حرف از کجا آمده و آن روزنامه بی‌اجازه و بی‌منبع درست چنین مطلبی را نوشته بود. 

 

این هنرمند در آخر اظهار کرد: ‌متأسفانه از این اتفاقات گاهی پیش می‌آید ولی در هر حال این اجازه را نمی‌دهیم که به جای ما بنویسند. 

 

** حسین محب‌اهری: جای خالی ابتکار و نوآوری در نمایشگاه‌ها

حسین محب‌اهری هنرمند دیگری بود که ابتدا در باره این اتفاق رسانه‌ای با نگاهی اقتصادی گفت: نمایشگاه هر سال وظایف خودش را با یک نگاه متوسط انجام می‌دهد، هر سال غرفه می‌گذارند، مردم و علاقه‌مندان می‌آیند و می‌روند و همه این‌ها کارهایی است که نمایشگاه انجام می‌دهد ولی آن چیزی که این جا خیلی کم وجود دارد ابتکار و نوآوری است، چرا که همه چیز مثل همیشه روال یکنواخت خودش را دارد به طوری که انگار همه از نگاهی نو گریزان هستند. 

 

وی ادامه داد:‌غرفه‌هایی مثل هم، طراحی‌های یکسان، این اشکال و کمبود قضیه است، مثل روزمرگی‌های آدم‌ها، یا کارمندی که هر روز صبح به اداره می‌رود و برمی‌گردد. 

 

محب‌اهری افزود: یواش یواش در حال خروج از مکتوب بودن رسانه‌ها هستیم، و الآن دنیای مجازی فرصت نمی‌دهد، حتی شاید این یا چند نمایشگاه بعدی آخرین گردهمایی چنین رسانه‌هایی باشد، چون در چند سال آینده دیگر همچنین چیزی را نمی‌بینیم و چاره‌ای هم نیست، این تکنولوژی است و گریز ناپذیر. 

از حس و حال رسانه ای داریوش ارجمند تا شایعه‌ای که یک بازیگر را چند سال خانه‌نشین کرد 

این بازیگر در خصوص پیگیر بودنش برای جویا شدن از اخبار گفت: من به خاطر علاقه شخصی خودم معمولاً‌ مطبوعات و اخبار را دنبال می‌کنم، گاه با خریدن بعضی از روزنامه‌ها و گاه با دیدن سایت‌ها، این اتفاق در حدی است که اگر در جریان اخبار نباشم احساس کمبود می‌کنم و حتماً باید به خبر ساعت 9 برسم مگر این که سرکار باشم. 

 

وی افزود: ولی چیزی که در مطبوعات و رسانه‌های خبری کم پیدا می‌شود و من علاقه دارم، تفسیرها و گپ و گفت‌های سنگین و با اطلاعات کافی در مورد مسائل مربوط به هر چیزی به خصوص کارهای هنری است و به نظرم می‌رسد که کسی را نداریم تا بتواند صحبت یا حرفی را بنویسد که واقعاً برایم جذاب باشد. 

 

محب‌اهری در آخر با اشاره به جذاب‌ترین تیتری که برای او زده شد، خاطرنشان کرد: مدت‌ها پیش درباره بیماری سرطانم مطلبی را نوشته بودم که با این عنوان منتشر شد: من غول سرطان را شکست دادم و این جذاب‌ترین تیتری بود که خودم هم دوستش داشتم. 

 
** فریده سپاه‌‌منصور: به خاطر شایعه بیماریم چند سال کاری نکردم

 

فریده سپاه‌‌منصور بازیگر پیشکسوتی که او را در کارهایی چون دردسرهای عظیم، گل‌یخ، مارمولک، معصومیت از دست رفته، شاهگوش و … دیده‌ایم هم ابتدا از علاقه‌اش به ورق زدن کتاب‌ها گفت و اظهار کرد: من بیشتر روزنامه‌ها را در اینترنت می‌خوانم ولی بر عکس کتاب که دوست دارم آن را در دست بگیرم و ورق بزنم. 

 

وی افزود: متأسفانه خیلی پیش آمده که وقتی مصاحبه می‌کنیم، می‌بینیم با وجود این که آن را خوانده‌ایم و اصلاح کرده‌ایم باز هم اشتباه چاپ می‌شود و گاهی چیزهایی به آن اضافه می‌گردد که اصلاً حرف ما نبوده است. به همین خاطر به حرف‌هایی که در روزنامه‌ها زده می‌شود زیاد اعتماد نمی‌کنم و می‌گویم این‌ها هم مثل مصاحبه‌های ما هستند. 

از حس و حال رسانه ای داریوش ارجمند تا شایعه‌ای که یک بازیگر را چند سال خانه‌نشین کرد سپاه‌منصور در انتها بیان کرد: ما با دیدن این اشتباهات دلمان را به این خوش می‌کنیم که مردم این چیزها را نمی‌خوانند ولی بعد که به مردم برمی‌خوریم، می‌بینیم حتی اسم پدربزرگ من را هم می‌دانند و وقتی می‌پرسیم از کجا می‌گویند در مصاحبتون خواندیم، به همین خاطر امیدوارم این اشتباهات به حداقل خود برسند. 

او همچنین از سال‌هایی گفت که به خاطر شایعه بیمار‌ی‌اش هیچ‌کس به وی پیشنهاد کار نمی‌داد. 

 
** نازنین کریمی: امیدوارم سرمای هوا دلیل نیامدن مردم به نمایشگاه باشد

 

نازنین کریمی، بازیگر سریال «دختران حوا» در  باره جایگاه مخصوص نمایشگاه در زندگی‌اش این‌گونه گفت: نمایشگاه مطبوعات همیشه برای من جایگاه ویژه‌ای داشته چون شغل من به همین رسانه‌ها مربوط می‌شود ولی امسال به نظرم خلوت‌تر از سال‌های قبل است که این جای ناراحتی دارد و باید دید علت آن چه بوده است؟ امیدوارم کاهش دما باشد که باعث شده مردم نتوانند بیایند. 

 

وی ادامه داد: من از بعضی از نشریات دلخوری دارم چون گاهی چیزهایی را نوشتند که اصلاً مصاحبه من نبوده است.

پاسخ دهید