از خرید گوشت‌های فاقد مهر دامپزشکی خودداری کنید

0

مردم جهت حفظ سلامت خود وخانواده از خرید گوشت‌های فاقد مهر و برچسب دامپزشکی که خارج از کشتارگاه ها ذبح می شوند خودداری نمایند.

دکتر نجاتی گفت: گوشت‌های مورد تأیید دامپزشکی به اندازه کافی و نیاز مردم در قصابی های سطح شهرها وجود دارد پس بنابراین خرید گوشت از اماکنی که دام را خارج از کشتارگاه‌ها ذبح می کنند چه از لحاظ بهداشتی و چه از لحاظ صرفه اقتصادی قابل توجیه و تأیید نیست.

وی افزود: از مصرف لبنیات غیر پاستوریزه و نیز خرید ماهی از فروشندگان دوره گرد خودداری کنند.

دکتر نجاتی با اعلام این خبر افزود: ماهیانی که توسط فروشندگان دوره گرد در معابر ورودی و خروجی روستا ها، شهرها و جاده ها به فروش می رسند مورد تأیید این اداره کل نیست و در صورت مشاهده ماهیان آنها ضبط و پرونده آنها به مراجع قضایی ارسال خواهد شد.

دکتر نجاتی در پايان به مردم توصیه کرد: از خرید مرغ‌های با وزن بالای 1800 گرم خودداری کنند و تخم مرغ هایی مورد تایید دامپزشکی است که تاریخ تولید و انقضای ان روی تخم مرغ هک شده باشد. و از آنجایی که فرآورده های خوراکی دام بایستی در دمای یخچال(0-4 درجه سانتی گراد) نگهداری شوند مصرف کنندگان توجه داشته باشند از مصرف تخم مرغ بدون تاریخ مصرف و کله پاچه تمیز نشده که خارج از یخچال نگهداری می شوند خودداری نمایند.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید