از خواص جالب تره کوهی چه می دانید؟

0

گیگر :

تره کوهی از جمله سبزی هایی است که بسیار پرخاصیت می باشد.تره کوهی، گیاهی شبیه به تره فرنگی، دارای طعم تند مانند پیاز و سیر می باشد.این گیاه از ارزش غذایی فراوانی برخوردار می باشد.کولین موجود در این گیاه به عنوان پیام آور شیمیایی در مغز عمل می کند.

 

گنجاندن مقدار کافی کولین دررژیم غذایی قدرت یادگیری را در کودکان و بزرگسالان افزایش می دهد.تره کوهی حاوی فولات می باشد که نوعی ویتامین B لازم برای حفظ میزان هوموسیستئین در بدن است. هوموسیستئین نوعی پروتئین موجود در خون است

 

از خواص جالب تره کوهی چه می دانید؟

 

که در صورت بالا بودن باعث سکته می شود.این گیاه منبع غنی پلی فنولز می باشد و از قلب محافظت می کند. حاوی ترکیب سولفوری ازجمله کمپفیرول است. این ماده از جداره رگ های خونی در برابر آسیب دیدگی محافظت و به کبد در دفع کلسترول نیز کمک می کند.

 

تره کوهی سرشار از آهن می باشد. آهن اکسیژن را به سلول ها منتقل می کند، از سیستم ایمنی بدن حمایت می کند و میزان انرژی را بالا می برد.30 درصد نیاز ویتامین A بدن را تامین می کند. ویتامین A برای حفظ سلامت پوست ، استخوان و بافت های نرم لازم می باشد.

 

از خواص جالب تره کوهی چه می دانید؟

 

علاوه بر آن با تولید رتینول، به بینایی نیز کمک می کند.20 درصد نیاز روزانه ویتامین C بدن را تامین می کند. ویتامین C به بدن در تولید کلاژن کمک می کند. از بروز آب مروارید پیشگیری می کند، سیستم ایمنی بدن را بهبود می بخشد

 

و خطر بروز برخی انواع سرطان را کاهش می دهد.فولیک اسید در این گیاه به بدن در تولید سلول های جدید کمک می کند. احتمال بروز بیماری قلبی و سرطان روده بزرگ را کاهش می دهد و در این زمینه موثر است.

پاسخ دهید