از خواص جالب خیار چه می دانید؟!

0

گیگر :

خیار از جمله میوه هایی است که بسیار پرخاصیت می باشد.خواص خیار و فواید خیار برای سلامتی چیست ؟ 1- از خواص خیار اینست که خیار دارای سلولز بسیار زیادی است و آب خیار برای درمان یرقان بسیار مفید است . 2- از دیگر خواص خیار اینست که پوست خیار دارای ویتامین C است

 

و برای نرمی استخوان و معالجه سل بسیار مفید است. 3-میوه خیار دارای موادی مانند آب ، پروتئین ، چربى، آهن، فسفر، پتاسیم، منیزیم، قند، گوگرد، کلر و ویتامین A ، B1 ، B2، P، C، B6و E می باشد. 4-طبق بررسی های بدست امده در صد گرم خیار مواد زیر موجود است .

 

کلسیم 25 میلی گرم پتاسیم 160 میلی گرم ویتامین آ 250 واحد سدیم 6 میلی گرم ویتامین ب 1 0/03 میلی گرم ویتامین ث 7 میلی گرم انرژی 8 کالری آب 95 گرم پروتئین 0/6 گرم مواد چربی 0/1 گرم مواد نشاسته ای 2/5 گرم فسفر 30 میلی گرم آهن 0/2 میلی گرم 5-از فواید خیار میتوان به تصفیه خون اشاره کرد .

 

از خواص جالب خیار چه می دانید؟!

 

خیار با تامین آب موردنیاز بدن برای رفع عطش بی نظیر می باشد . 7-خیار خنک کننده بدن می باشد و به دلیل داشتن طبع سرد مصرف آن در هوای گرم و همچنین برای افراد با طبع گرم توصیه می شود 8-طبق گزارش متخصصان پوست و مو آب خیار دارای روی زیادی میباشد و در نتیجه برای سلامتی پوست و مو معجزه گر است.

 

خیار رنده شده و یا پوست خیار یکی از بهترین ماسک های صورت است. cucumber1 9- از خواص خیار اینست که برای درمان نقرس مفید است. خیار حل کننده اورات و اسید اوریک است . 10-جالب است بدانید که میوه خیار ادرار آور است . 11- طبق بررسی های بدست امده عصاره برگهای له شده خیار ایجاد تهوع می کند.

 

بنابراین در مسمومیت ها و اختلالات دستگاه جهاز هاضمه استفاده شود . 12-اگر از چین و چروک پوستتان رنج می برید ، خیار را حلقه حلقه کرده و روی پوست صورت بگذارید. 13- کسانی که پوستی چرب دارند خیار را با آب مقطر بپزید و با این آب صورت خود را شستشو دهید . 14-برای درمان خستگی خیار بخورید .

 

از خواص جالب خیار چه می دانید؟!

 

به دلیل داشتن ویتامین ب زیاد خستگی را برطرف می کند. 15-خیار دارای آنزیم تریپسین هست که در هضم پروتئین ها تاثیر گذار است . 16-اگر میخواهیم هم شاداب باشید و هم کبدتان تصفیه شود ، خیساندن مقداری میخک در آب خیار به مدت یک روز و مخلوط کردن آن با عسل را انجام دهید .

 

اگر بیماری فشار خون دارید ، مصرف روزانه 2 عدد خیارسبز را فراموش نکنید . همچنین حتما یادتان باشد به جای نمک از سبزی های معطری مثل نعناع و آویشن خشک یا پودر گل محمدی استفاده کنید. 18- از خواص خیار این است که خیارسبز

 

برای دفع سنگ کلیه و سنگ مثانه مفید می باشد. علاوه بر این برای درمان سوزش ادرار نیز مفید است. 19- کسانی که ناراحتی معده دارند در مصرف خیار زیاده روی نکنند. 20-خیار نفاخ است . اگر نمیتوانید ان را خوب هضم کنید حتما مقداری نمک به ان بزنید.

پاسخ دهید