از رویا تا واقعیت گرفتن مدرک تحصیلی با سابقه کاری/آیا وزارت علوم با سابقه کاری مدرک تحصیلی می‌دهد؟

0

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم درباره ارائه مدرک تحصیلی معتبر براساس سوابق کاری، جزییاتی را مطرح کرد.

وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشكی درباره اخبار منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر دریافت مدرک تحصیلی با سابقه کار عنوان کرد: وزارت علوم چنین چیزی را اصلا قبول ندارد و برای جلوگیری از تقلبات باید کار کرد.

وی افزود: یکی از این راه ها این است که جوانان ما آگاهی داشته باشند که قطعا دانشگاه‌های رده های مختلف که نامشان در لیست مورد تایید وزارت علوم نیست مدارک معتبر و قابل قبول ندارند.

احمدی عنوان کرد: اگر دانشجویان نسبت به مدرک دانشگاه تحصیل خود شک دارند می توانند با مراجعه به سایت سازمان امور دانشجویان یا بصورت تلفنی از اعتبار مدرک و دانشگاه خود اطمینان حاصل کنند.

وی درباره ادعای به ظاهر قانونی برخی موسسات یا دانشگاه‌ها در ارائه مدرک به افراد با سابقه کار بالای هشت سال بیان کرد: اصلا چنین قانونی وجود ندارد که بر اساس سوابق کاری به فردی مدرک تحصیلی داده شود، هرچند که فرد سابقه بالایی هم داشته باشد. 

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم افزود: در وزارت علوم قانون دریافت مدرک براساس سابقه تحصیلی نداریم و حتما افراد باید با گذراندن دوره های آموزشی، پیش نیاز ها و دروس عمومی و تخصصی موفق به اخذ مدرک تحصیلی شوند.

وی یادآور شد: حتی در بحث مراجعه برخی کارکنان و کارشناسان موسسات و کارخانجات به دانشگاه‌های علمی کاربردی چنین چیزی مطرح نیست و افراد بعد از گذراندن دوره ها و امتحانات دروس در صورت موفقیت می توانند مدرک بگیرند نه براساس سوابق کاری خود.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید