از رکورد شکنی Star Wars Battlefront تا اجبار خواننده امریکایی برای تبلیغ این بازی!

0

از رکورد شکنی Star Wars Battlefront تا اجبار خواننده امریکایی برای تبلیغ این بازی!

در پاییز امسال اگر چه شرکت های ریز و درشت بازی سازی جز افت فاحش نرخ فریم و تجربیاتی نسبتاً تکراری، دستاورد چندان مهمی را برای صنعت بازی سازی به ارمغان نیاوردند، اما در عین حال شاهد رکورد شکنی عناوین نام آشنایی نظیر Fallout 4 ، Call of Duty: Black Ops 3 و سومین قسمت از سه گانه ی مجموعه ی استار کرفت 2 یا بازی StarCraft 2: Legacy of The Void در زمینه ی میزان نسخه های فروش رفته یا درصد رصد شدن این آثار در شبکه های معتبری همچون توییچ بودیم. با این حال در میان این رکورد شکنی ها شاید بتوان گفت که سر شرکت EA با آن همه هیاهو و تبلیغات تا کنون بی کلاه مانده بود. اما به نظر می رسد که جدید ترین عنوان منتشر شده توسط شرکت EA یعنی بازی Star Wars Battlefront نیز همچون آثار رقیب موفق به رکورد شکنی شده است. یا لا اقل اعضای این شرکت که چنین اعتقادی دارند!

روز گذشته نایب رییس اجرایی شرکت EA یعنی آقای پاتریک سودرلند طی یک پیام رسمی در وب سایت این شرکت ضمن تشکر از هواداران بازی Star Wars Battlefront بابت حمایت های شان از این بازی، به ذکر این نکته پرداخته است که جدید ترین نسخه از سری بازی های جنگ ستارگان توانسته است تا بیشترین میزان فروش نسخه های دیجیتال یک بازی کامپیوتری تولید شده در تاریخ شرکت الکترونیک آرتز را به نام خود ثبت کند و در عین حال پر فروش ترین بازی در میان مجموعه آثار ساخته شده بر مبنای دنیای جنگ ستارگان لقب گیرد. البته سودرلند هیچ عدد و رقم دقیقی را از میزان این فروش خیره کننده و رکوردی که مدعی است بازی Star Wars Battlefront موفق به شکستن آن شده است ارائه نداده و تنها به ذکر این نکته پرداخته است که در طی یک هفته ای که از انتشار رسمی بازی Star Wars Battlefront سپری می شود علاقمندان این بازی در مجموع موفق به از بین بردن تعداد 15 میلیون نفر بر زرهی AT – AT شده اند! به نظر می رسد که اعضای ارشد شرکت EA به قدری سرگرم شمردن تعداد نفر بر های غول آسای ناکار شده توسط گیمر ها در بازی Star Wars Battlefront بوده اند که کاملاً فراموش کرده اند تا تعداد نسخه های دیجیتالی فروش رفته از این بازی را شمارش کنند و لا اقل رکورد شکنی خود را با مختصر عدد و رقمی اعلام نمایند! البته فروش خیره کننده ی نسخه های دیجیتال بازی Star Wars Battlefront (به قول خود اعضای EA) در شرایطی رقم خورده است که بنا بر اعتقاد سران Game Stop (بزرگ ترین و شناخته شده ترین مرکز خرده فروشی بازی های کامپیوتری جهان) فروش نسخه های فیزیکی بازی Star Wars Battlefront پایین تر از میزان انتظار آن ها بوده است. البته سران گیم استاپ معتقدند که این مسئله برای دو بازی Halo 5: Guardians و Assassin’s Creed Syndicate نیز وجود داشته است و میزان فروش نسخه های فیزیکی این آثار نیز همانند آخرین نسخه از سری بازی های جنگ ستارگان پایین تر از میزان پیش بینی اعضای این شرکت بوده است. سران خرده فروشی گیم استاپ در عین حال اعتقاد دارند که شاید طی روز های آینده اکران تازه ترین نسخه از مجموعه فیلم های جنگ ستارگان یعنی فیلم سینمایی Star Wars: The Force Awakens در کنار هیاهوی تبلیغاتی وسیعی که پیرامون این اثر شکل خواهد گرفت بتواند موجب افزایش میزان فروش نسخه های فیزیکی بازی Star Wars Battlefront شود.

 star-wars

به نظر می رسد که سران شرکت EA نیز به خوبی از پتانسیل تبلیغاتی فیلم جدید جنگ ستارگان برای افزایش میزان فروش بازی خود واقف هستند؛ چرا که آقای سودرلند در میان اظهارات جدید خود مبنی بر رکورد شکنی بازی Star Wars Battlefront به این نکته هم اشاره کرده است که علاقمندان این بازی به زودی می توانند با محتوا های الحاقی بازی Star Wars Battlefront سرگرم شوند که در واقع این امر با انتشار محتوای دانلودی رایگان Battle of Jakku طی هفته های آینده آغاز خواهد شد. در واقع این محتوای الحاقی جدید دو نقشه ی تازه را به بازی Star Wars Battlefront اضافه می کند که یکی از آن ها به مد های چند نفره و پر طرفدار Supremacy و Walker Assault از بازی Star Wars Battlefront تعلق خواهد داشت. گفتنی است که وقایع داستانی این محتوای الحاقی جدید به 29 سال پیش از وقایع فیلم سینمایی Star Wars: The Force Awakens مربوط می شود و در این میان پیوند های ویژه ای که میان محتویات موجود در بسته ی دانلودی Battle of Jakku با وقایع گنجانده شده در فیلم سینمایی بسیار مورد انتظار جنگ ستارگان وجود دارد می تواند بهانه ای باشد تا علاقمندان دنیای جنگ ستارگان بیش از پیش بتوانند به سمت بازی Star Wars Battlefront جلب شوند. لازم به ذکر است که محتوای الحاقی رایگان Battle of Jakku در تاریخ اول دسامبر جاری در اختیار کسانی قرار خواهد گرفت که این بازی را پیش خرید کرده باشند و زمان انتشار این اثر برای سایر علاقمندان بازی Star Wars Battlefront نیز یک هفته پس از آن یعنی در تاریخ هشتم دسامبر خواهد بود.

 star-wars-1

با این حال طی روز های اخیر شاهد نکته ی جالب دیگری نیز در مورد بازی Star Wars Battlefront بودیم که بد نیست اشاره ای هم به آن داشته باشیم. قضیه از این قرار است که در روز هالووین علاقمندان موسیقی در کشور امریکا شاهد این نکته بودند که بنجامین برنلی آهنگ ساز و خواننده ی امریکایی با لباس شخصیت Kylo Ren (از شخصیت های حاضر در مجموعه فیلم های جنگ ستارگان) در برابر دوربین های خبرنگاران ظاهر شد ه است و وقتی این قضیه به گوش فعالان حاضر در بخش بازار یابی شرکت الکترونیک آرتز رسید، آن ها برای جناب برنلی پیغام فرستادند که در شبکه های اجتماعی خود نظیر اینستاگرم و توییتر به تبلیغ برای بازی Star Wars Battlefront بپردازد تا به این وسیله هواداران او به خریدن این بازی ترغیب شوند! اما جناب برنلی در عوض تصویری از دیسک شکسته شده ی نسخه ی اکس باکس وان بازی Star Wars Battlefront (همان تصویری که در بالا مشاهده می کنید) را در صفحه ی رسمی اینستاگرم خود به همراه متنی شکوه آمیز و نسبتاً تند منتشر کرده است تا مراتب اعتراض خود را نسبت به این حرکت اعضای شرکت EA نشان دهد. او در متن مذکور به ذکر این نکته پرداخته است که آن ها (اعضای شرکت EA) از او خواسته اند تا در قبال دریافت پول به تبلیغ این بازی آشغال (لفظ محترمانه ی جمله ی او!) بپردازد اما او اعتقاد دارد که این بازی چیزی جز یک اثر بسیار مزخرف نیست و او تنها توانسته است به مدت چند ثانیه این بازی را تحمل کند! البته برنلی تنها فرد مشهوری نیست که طی روز ها و هفته های اخیر از سوی شرکت EA برای تبلیغ بازی Star Wars Battlefront در شبکه های اجتماعی خود ترغیب شده است. پیش از او آنا کندریک هنرپیشه ی امریکایی که در دنیای موسیقی نیز فعالیت هایی دارد چنین عملی را در حساب توییتر خود انجام داده بود و از حدود 5 میلیون کاربری که او را در شبکه ی اجتماعی توییتر دنبال می کنند خواسته بود تا به تجربه ی بازی Star Wars Battlefront بپردازند. به هر حال اگر بنجامین برنلی هم نظیر کندریک چنین پیامی را در حساب توییتری خود منتشر می کرد شاید از آن 47 هزار نفری که او را در شبکه ی توییتر دنبال می کنند حداقل چند صد نفری نسبت به خریدن بازی Star Wars Battlefront وسوسه می شدند. با این حال تا این لحظه چیزی بیش از 3 هزار نفر تصویر دیسک شکسته ی بازی Star Wars Battlefront را در حساب اینستاگرم برنلی پسندیده اند و شاید تعدادی از آن ها هوس کنند که مشابه چنین کاری را با دیسک های بازی خود انجام دهند ! نظر شما در مورد بازی Star Wars Battlefront چیست؟ آیا تا این لحظه موفق به تجربه کردن این بازی شده اید؟ اگر پاسخ مثبت است آیا از این تجربه راضی بوده اید یا درست همانند آقای برنلی این بازی را چیزی جز یک تجربه ی خسته کننده و نا امیدد کننده نمی دانید؟ 

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید