از سال 2040 به بعد ازدواج نکنید

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، “جیمی متسل” عضو شورای فناوری و امنیت آتلانتیک گفت: پیشرفت در زمینه باروری آزمایشگاهی به معنی پایان بارداری طبیعی در آینده است. 

پایگاه اینترنتی “اکسپرس” انگلستان گزارش داد، فناوری های نوین به والدین اجازه انتخاب ژن هایی را می دهد که می خواهند فرزندانشان بر اساس آن ایجاد شده و حتی به آنان کمک می کند تا از بسیاری از بیماری ها مصون بمانند.

دانشمندان در سال های گذشته شیوه هایی را برای نمونه گیری از ژن در مراحل اولیه برای آگاهی از اینکه به چه نوع بیماری مبتلا می شوند و همچنین نوع درمان آن ابداع کردند.

این موضوع در آینده توسعه خواهد یافت و باعث حذف روابط جنسی برای بچه دار شدن در سال 2040 میلادی خواهد شد.

گفته شده که هدف از جایگزین هایی که دانشمندان می خواهند به جای روابط جنسی طبیعی ارائه دهند؛ جلوگیری از انتقال بیماری و حفظ انسان در برابر زیان های ناشی از اینگونه روابط است.
دانشمندان معتقدند، انسان قادر خواهد بود بدون روابط جنسی طبیعی بچه دار شود به ویژه که در آینده هزینه لقاح مصنوعی کاهش خواهد یافت.

اميد به بقا و ادامه نسل براي انسانها فطری است. اين امر در حقيقت يك نوع كمال برای او محسوب می شود. امروزه پيشرفت‌های علمی سبب شده است كه بسته شدن نطفه انسان و ديگر حيوانها، از غير راه شناخته شده (آميزش) امكان پذير گردد؛ لقاح مصنوعی يعنی لقاح خارج از رحم، يا توليد انسان بيرون از رحم، بدون آميزش مشروع يا نامشروع و همچنين توليد درون رحمی انسان، از طريق كاشتن يا تلقيح، از مسائل نو‌خاسته‌ای است كه به اقتضای پيشرفت زمان و دگرگونی‌های علمی مطرح شده و در میان ادیان مختلف مخالفانی دارد و جدال درباره آن در محافل علمی و دینی و مذهبی همچنان ادامه دارد.

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید