از فردا بدون نیاز به تعویض شماره تلفن همراه، از امکانات اپراتورهای دیگر استفاده کنید

0

از فردا بدون نیاز به تعویض شماره تلفن همراه، از امکانات اپراتورهای دیگر استفاده کنید

یکی از جالب ترین طرح هایی که در ماه های اخیر خبرهای آن به گوش میرسید، طرح ترابردپذیری شماره های موبایل بوده است. به صورت خلاصه باید گفت که به وسیله اجرای طرح ترابردپذیری، اگر شما کاربر هر یک از اپراتورهای موبایلی کشور باشید می توانید بدون اینکه نیاز به خرید سیم کارت جدید و طبیعتا استفاده از شماره جدید داشته باشید، با همان شماره قبلی از امکاناتی که سایر اپراتورها در اختیار کاربران خود قرار می دهند استفاده کنید. پس از مدت ها انتظار ظاهرا سرانجام از فردا این طرح به صورت سراسری آغاز خواهد شد.

مدیر کل محصولات و خدمات همراه اول امروز در گفت و گو با خبرگزاری های رسمی، از انجام آزمایشات مورد نیاز برای آغاز طرح خبر داده و اعلام کرده است که ترابردپذیری شماره های تلفن همراه از 27 اردیبهشت ماه امسال کلید خواهد خورد. البته محسن بهداری به این نکته هم اشاره داشته است که در تست انجام شده در حضور نمایندگان سه اپراتور فعال کشور و همچنین مجری پروژه، دو اپراتور توانستند با موفقیت تست ها را پشت سر بگذارند اما یکی از آنها دچار مشکلاتی شده است. هر چند که نامی از اپراتورهای موفق و طبعا اپراتور ناموفق ذکر نشده اما باید دید در فاصله یک روز مانده به آغاز پروژه چه تدابیری برای حل مشکلات کاربران اندیشیده خواهد شد.

طرح ترابردپذیری از جمله طرح هایی است که با استقبال کاربران تلفن های همراه مواجه شده. یکی از بزرگترین دغدغه های بسیاری از کاربران آن است که هر یک از اپراتورهای فعال کشور دارای نقاط ضعف و قوت متعددی هستند اما برای عده زیادی از کاربران، تغییر اپراتور باعث از دست رفتن ارتباط آنها با بسیاری از مخاطبینی خواهد شد که دسترسی به شماره جدید آنها ندارند. البته در سال های اخیر و با گسترش استفاده از شبکه های اجتماعی این مشکل اطلاع رسانی تا حدی حل شده اما عملیاتی شدن طرح ترابردپذیری می تواند به کاربرانی که قادر به تغییر شماره های خود نیستند این امکان را بدهد که بنا بر سرویس های مورد نیاز خود به سایر اپراتورها کوچ کنند. نکته قابل توجه دیگر شرایط اجرای این طرح برای هر کاربر است که بدون شک در روزهای آینده اطلاع رسانی های بیشتری درباره آن انجام خواهد شد.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید