از مشخص شدن تاریخ انتشار بازی Doom تا آغاز تست بتای بازی Mirror's Edge Catalyst

0

از مشخص شدن تاریخ انتشار بازی Doom تا آغاز تست بتای بازی Mirror's Edge Catalyst

در مطلب پیش رو قصد داریم به بیان جدید ترین اخبار مربوط به سه بازی Doom ، Mirror’s Edge Catalyst و Batman Arkham Knight بپردازیم. پس اگر به عناوین مذکور علاقه مند هستید پیشنهاد می کنیم که در ادامه ی این مطلب با ما همراه باشید.

 

 

نخست با بازی Doom آغاز می کنیم که بی شک یکی از مورد انتظار ترین عناوین حاضر در دنیای بازی های کامپیوتری در سال جاری میلادی محسوب می شود. به نظر می رسد که مشخص نبودن تاریخ رسمی انتشار بازی های کامپیوتری جدید تا چند ماه مانده به زمان دقیق عرضه شدنشان به بازار اندک اندک در حال تبدیل شدن به یک رسم تازه در دنیای بازی های کامپیوتری است. رسمی که لا اقل در رابطه با بازی پیشین شرکت Bethesda یعنی Fallout 4 نیز وجود آن را شاهد بودیم. حال این رسم در رابطه با بازی Doom نیز رعایت شده است و در فاصله ی سه ماه مانده به انتشار این بازی به بازار ، تازه شاهد آشکار شدن این امر هستیم و چشم انتظاران بازی Doom بالاخره از تاریخ دقیق عرضه شدن این اثر به بازار با خبر شده اند. بر اساس اعلام شرکت Bethesda بازی Doom در تاریخ سیزدهم ماه می سال جاری بر روی سه پلتفرم PC ، PS4 و Xbox One منتشر خواهد شد و به این ترتیب چشم انتظاران این بازی بر روی پلتفرم های مذکور قادر خواهند بود که به زودی با اثر محبوب خود دیدار نمایند. در کنار مشخص شدن روز دقیق عرضه شدن بازی Doom به بازار علاقمندان این اثر شاهد رونمایی از نسخه ی Collector’s Edition این بازی نیز بودند. نسخه ای که با قیمت قابل توجه 119.99 دلار به فروش خواهد رسید و فرآیند پیش فروش آن از هم اکنون آغاز شده است. در واقع آن چه که این نسخه را از نسخه های معمولی بازی Doom متمایز می کند، علاوه بر بسته بندی شکیل تر و پر جلوه تر این نسخه نسبت به نسخه ی معمولی، وجود مجسمه ای 12 اینچی در این نسخه از بازی خواهد بود که به یکی از دشمنان اصلی موجود در بازی Doom به نام Revenant اختصاص دارد. موجودی اسکلت گون که دو بمب افکن بزرگ را بر روی دوش خود سوار کرده است و مدل آن بر اساس مدل اصلی این موجود در بازی Doom طراحی شده است. در این میان کسانی که به پیش خرید بازی Doom اقدام نمایند می توانند در هنگام عرضه شدن این بازی به بازار از وجود محتوایی اضافه در بخش چند نفره ی بازی خود نسبت به سایرین برخوردار باشند. محتوایی شامل یک بسته ی مبتنی بر بازی چند نفره به نام Demon که شامل برخی آیتم های اختصاصی خواهد بود.        

 mirrors-edge

پس از بازی شوتر اول شخص Doom به سراغ بازی اول شخص دیگری می رویم که البته بر خلاف بازی Doom در گیم پلی آن هیچ خبری از تیر اندازی های نفس گیر و شکار اهریمنان مهاجم نیست. ظرف ماه های اخیر گیمر هایی که چشم انتظار انتشار بازی Mirror’s Edge Catalyst بودند با شنیدن خبر تاخیر این بازی کمی نا امید شدند. اما بالاخره روز ها در پی هم سپری گردید و این دسته از علاقمندان بازی Mirror’s Edge Catalyst به تاریخ جدید انتشار این بازی نزدیک و نزدیک تر شدند. به تازگی سازنده ی اصلی بازی Mirror’s Edge Catalyst یعنی شرکت EA خبر از آغاز نام نویسی برای تست کردن نسخه ی بتای این بازی داده است. امری که از طریق دو شبکه ی LIVE و PSN برای کنسول های اکس باکس وان و پلی استیشن 4 و همچنین از طریق شبکه ی اختصاصی شرکت EA یعنی Origin برای پلتفرم PC امکان پذیر خواهد بود. اگر چه هنوز تاریخ دقیق آغاز تست نسخه ی بتای بازی Mirror’s Edge Catalyst مشخص نیست اما علاقمندان این بازی می توانند با ثبت نام برای تست نسخه ی مذکور از هم اکنون خود را برای این کار آماده نمایند. بازی Mirror’s Edge Catalyst اثری است با تکیه بر المان های پارکور که اکثر زمان گیم پلی آن بر فراز آسمان خراش های شهری به نام شیشه و بالا رفتن از در و دیوار آن ها رخ می دهد. این بازی در واقع یک ریبوت بر نسخه ی نخست این سری نه چندان قدیمی محسوب می شود و قصد دارد عدم موفقیت نسخه ی پیشین این مجموعه در بحث فروش را به نوعی جبران نماید. گفتنی است که بازی Mirror’s Edge Catalyst حدود یازده روز پس از بازی Doom و در تاریخ 24 ماه می سال جاری برای سه پلتفرم PC ، PS4 و Xbox One منتشر خواهد شد و در واقع هیچ بعید نیست که فرآیند فروش آن زیر سایه ی بازی Doom قرار گیرد.

 batman

در پایان این مطلب بار دیگر به سراغ آخرین نسخه از سری بازی های Batman Arkham یعنی بازی Batman Arkham Knight خواهیم رفت. اثری که اگر چه در مجموع بازی قابل قبولی به شمار می رفت اما پورت بسیار بد نسخه ی PC این اثر خاطره ای بسیار تلخ را برای هواداران بازی Batman Arkham Knight بر روی این پلتفرم به جا گذاشت. خاطره ای تلخ و رویدادی ناگوار که همچنان عوارض جانبی و ترکش های مربوط به آن از گوشه و کنار احساس می شوند. تا پیش از این قرار بود که پس از انتشار بازی Batman Arkham Knight بر روی پلتفرم های اصلی مقصد، نسخه ای از این بازی بر روی دو پلتفرم مک و لینوکس نیز عرضه شود. اما به تازگی خبر می رسد که فرآیند انتشار بازی Batman Arkham Knight بر روی دو پلتفرم مذکور کنسل شده است و به همین دلیل این بازی دیگر بر روی دو پلتفرم مک و لینوکس منتشر نخواهد شد. به نظر می رسد که دلیل اصلی این تصمیم، ناکامی ناشر و سازندگان بازی Batman Arkham Knight از حل کامل مشکلات فنی نسخه ی PC این بازی باشد و در واقع آن ها تصمیم گرفته اند که این پورت ناقص را با پورتی ناقص تر به روی پلتفرم های مک و لینوکس منتقل نکنند. به همین دلیل آن دسته از گیمر هایی که از طریق شبکه ی استیم نسبت به پیش خرید بازی Batman Arkham Knight بر روی پلتفرم های مذکور اقدام کرده اند می توانند پول خود را پس بگیرند. پایانی غم انگیز برای یکی از بهترین IP های نسل هفتم بازی های کامپیوتری که نه تنها در نسل هشتم آن فروغ همیشگی را در بخش گیم پلی خود نداشت که در بخش فنی نیز با چنین جار و جنجال هایی بر روی پلتفرم PC مواجه شد و از درخششی مشابه با عناوین نسل قبلی خود باز ماند.    

 

google

facebook

insta

twitter

telegram

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید