از مشخص شدن تاریخ انتشار دقیق بازی Gears of War 4 تا انتشار تصاویر جدیدی از بازی Mafia 3

0

از مشخص شدن تاریخ انتشار دقیق بازی Gears of War 4 تا انتشار تصاویر جدیدی از بازی Mafia 3

اگر چه در نمایشگاه E3 سال گذشته شاهد نخستین معرفی از بازی Gears of War 4 بودیم اما در عین حال هیچ تاریخ دقیقی برای انتشار این بازی از سوی سازندگان آن اعلام نشده بود و تنها نکته ای که در رابطه با تاریخ انتشار این اثر مشخص به نظر می رسید این نکته بود که بازی Gears of War 4 در سال جاری میلادی (سال 2016) در اختیار علاقه مندان به این اثر قرار خواهد گرفت. اما بالاخره انتظار ها به سر رسید و تاریخ دقیق انتشار این بازی از سوی سازندگان آن اعلام شد. 

 

 

روز گذشته شاهد اعلام تاریخ دقیق انتشار بازی Gears of War 4 از سوی سازندگان این اثر یعنی اعضای استودیو Coalition بودیم. بر طبق این اعلام بازی Gears of War 4 در تاریخ 11 اکتبر سال جاری میلادی در اختیار چشم انتظاران این اثر قرار خواهد گرفت. اگر چه بازی Gears of War 4 در ابتدای امر اثری کاملاً انحصاری برای کنسول اکس باکس وان به شمار می رفت، اما در طی ماه های خیر و پس از تایید انتشار بسیاری از عناوین انحصاری کنسول اکس باکس وان برای پلتفرم PC ، شایعات مختلفی از گوشه و کنار به گوش می رسید مبنی بر این که فرآیند انتشار این بازی نظیر عناوینی چون Quantum Break در نهایت برای پلتفرم PC هم تایید خواهد شد. با این حال در هنگام مشخص شدن تاریخ انتشار بازی Gears of War 4 شاهد هیچ گونه تایید خاصی در این زمینه از سوی سازندگان این اثر نبودیم. اما در عین حال سازندگان بازی Gears of War 4 هیچ گونه تاکیدی را هم مبنی بر انحصاری بودن این بازی انجام نداده و در کنار اعلام تاریخ انتشار این بازی هیچ اشاره ای به نام پلتفرم های مقصد این اثر (حتی پلتفرم اصلی آن یعنی کنسول اکس باکس وان) نداشتند. بنا بر این هنوز هم این احتمال وجود دارد که در نهایت فرآیند انتشار بازی Gears of War 4، در کنار پلتفرم اصلی این اثر یعنی کنسول اکس باکس وان برای پلتفرم PC نیز تایید گردد. البته علاوه بر اعلام تاریخ رسمی انتشار بازی Gears of War 4 ، شاهد منتشر شدن تصویر جدیدی هم از این بازی هستیم. تصویری که گفته می شود نسخه ای نهایی از کاور اصلی بازی Gears of War 4 خواهد بود.

 GoW4

درکنار بازی Gears of War 4 یکی از عناوینی که بسیاری از گیمر ها سخت در انتظار عرضه شدن آن به سر می برند، نسخه ی سوم از سری بازی های Mafia است. اثری که همانند بازی Gears of War 4 برای انتشار در سال جاری میلادی برنامه ریزی شده است و بسیاری از علاقه مندان به عناوین سبک Open World برای ملاقات با آن لحظه شماری می کنند. البته تاریخ انتشار بازی Mafia 3 هنوز به طور دقیق مشخص به نظر نمی رسد و چشم انتظاران این بازی در حال حاضر از این موضوع با خبر نیستند که در چه زمانی خواهند توانست با اثر محبوب خود دیدار نمایند. در عوض آن به تازگی شاهد منتشر شدن تصاویر تازه ای از گیم پلی بازی Mafia 3 هستیم (تصاویری که در پایان متن می توانید آن ها را مشاهده نمایید). گفته می شود که این تصاویر برای نخستین بار ماه گذشته و در همایش سالانه ی توسعه دهندگان بازی های کامپیوتری در معرض دید فعالان صنعت بازی سازی قرار گرفته اند (و اکنون به صورت عمومی منتشر شده اند). به نظر می رسد که یکی از تمرکز های اصلی سازندگان بازی Mafia 3 یعنی اعضای استودیو Hangar 13 در همایش مذکور بر روی تشریح دنیای پویا و زنده ی طراحی شده در این بازی برای فعالان حوزه ی بازی سازی بوده است. دنیایی که به موجب هوش مصنوعی طراحی شده برای آن هر کدام از شخصیت های فرعی حاضر در این دنیا از رفتار متفاوتی برخوردارند و با اعمال و رفتار خود موجب هر چه زنده تر جلوه دادن آن می شوند. همچنین گفته می شود که در ساختار گفتگو های بازی Mafia 3 از همان سیستمی استفاده شده است که پیش از این در بازی BioShock Infinite شاهد بهره گیری از آن بودیم. سیستمی که نوع تعامل شخصیت اصلی این بازی با شخصیت فرعی الیزابت را به تعاملی بسیار طبیعی و پویا تبدیل ساخته بود تا تجربه کنندگان این اثر بتوانند رابطه ای کاملاً متفاوت را میان شخصیت اصلی و مهم ترین شخصیت فرعی حاضر در این بازی نسبت به عناوین مشابه به نظاره بنشینند. به هر حال باید منتظر ماند و دید که در نهایت بازی Mafia 3 قرار است در چه تاریخی در اختیار چشم انتظاران این اثر قرار گیرد. گفتنی است بازی Mafia 3 بر روی سه پلتفرم کامپیوتر های خانگی ، اکس باکس وان و پلی استیشن 4 عرضه خواهد شد.     

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید