از ملاقات دوباره با Dead Rising تا مشخص شدن تاریخ انتشار Xbox One S و نسخه ی PS4 از بازی مهاجم مقبره

0

از ملاقات دوباره با Dead Rising تا مشخص شدن تاریخ انتشار Xbox One S و نسخه ی PS4 از بازی مهاجم مقبره

در مطلب پیش رو نگاهی کوتاه خواهیم داشت به تعدادی از تازه ترین خبر های مرتبط با دنیای بازی های کامپیوتری. بنا بر این در صورت تمایل می توانید ما را در ادامه ی این مطلب همراهی نمایید.

همان گونه که در نمایشگاه E3 امسال مشخص گردید، علاقه مندان به کنسول انحصاری سونی در نسل حاضر یعنی کنسول پلی استیشن 4 ، این امکان را نخواهند داشت تا همانند همتایان خود در دو پلتفرم کامپیوتر های خانگی و اکس باکس وان، در پایان سال جاری میلادی به تجربه کردن بازی Dead Rising 4 بپردازند. ناکامی بزرگی که در ابتدای نسل گذشته هم برای آن ها اتفاق افتاده بود و نخستین عنوان از سری بازی های Dead Rising هیچ راهی به کنسول خانگی سونی در آن زمان یعنی کنسول پلی استیشن 3 نیافت. در واقع بازی Dead Rising در زمان انتشار خود (حدود یک دهه قبل) اثری انحصاری برای کنسول خانگی مایکرو سافت در نسل هفتم بازی های کامپیوتری یعنی کنسول اکس باکس 360 به شمار می رفت و از همین رو حتی علاقه مندان به پلتفرم PC هم نتوانستند موفق به تجربه ی این بازی در زمان انتشار رسمی آن گردند. البته به نظر می رسد که به زودی علاقه مندان به پلتفرم PC و همچنین صاحبان کنسول خانگی پلی استیشن 4 این امکان را خواهند یافت تا در کنار علاقه مندان به کنسول اکس باکس وان، از امکان تجربه ی نسخه ای دوباره سازی شده از بازی Dead Rising بهره مند گردند. به عبارت بهتر، بنا بر تایید شرکت کپکام به زودی نسخه ای دوباره سازی شده از بازی Dead Rising (نخستین عنوان از این مجموعه که حدود یک دهه قبل به شکل انحصاری برای کنسول اکس باکس 360 عرضه شده بود) برای پلتفرم های نسل هشتمی مورد اشاره قرار گرفته در سطور پیشین این متن عرضه خواهد گردید و به این ترتیب آن دسته از بازیبازانی که در زمان انتشار نسخه ی اصلی این بازی موفق به تجربه ی آن نشده بودند این امکان را خواهند یافت تا به تجربه ی نسخه ای پوست انداخته از این اثر بپردازند. البته رخداد های داستانی نسخه ی جدید از سری Dead Rising یعنی بازی Dead Rising 4 در همان محل وقوع رخداد های بازی Dead Rising و با هنر نمایی جناب فرانک وست در قامت شخصیت نخست داستان این بازی رقم خواهد خورد. بنا بر این علاقه مندان به دو پلتفرم کامپیوتر های خانگی و کنسول اکس باکس وان (پلتفرم های مقصد بازی Dead Rising 4) می توانند قید ملاقات با نسخه ی دوباره سازی شده از بازی Dead Rising را بزنند و به تجربه ی بازی Dead Rising 4 (که نسخه ای پیشرفته از بازیDead Rising  به شمار می رود) بسنده نمایند. البته بنا بر تایید اعضای شرکت کپکام ، علاوه بر بازی Dead Rising دو بازی Dead Rising 2 و Dead Rising 2 : Off the Record نیز در قامت نسخه هایی باز سازی شده گام به کنسول های نسل هشتمی خواهند گذاشت. البته در حال حاضر هیچ تاریخ دقیقی از زمان انتشار این نسخه های باز سازی شده از سری Dead Rising ، از سوی اعضای شرکت کپکام اعلام نشده است.   

 xbox1

در کنار بازی Dead Rising 4 ، علاقه مندان به دنیای بازی های کامپیوتری شاهد معرفی نسخه ای جدید از کنسول اکس باکس وان تحت عنوان کنسول Xbox One S طی برگزاری کنفرانس اختصاصی شرکت مایکرو سافت در نمایشگاه E3 امسال بودند. نسخه ای اسلیم از کنسول اکس باکس وان که علاوه بر بهره گیری از وزن کمتر و ابعاد کوچک تر نسبت به نسخه ی اصلی این کنسول، از امکان استریم کردن ویدیو های مختلف با فرمت تصویری 4K هم در کنار اجرای بسیاری از بازی های کامپیوتری جدید تحت این فرمت تصویری (با قابلیت آپ اسکیل کردن به فرمت تصویری 4K) بر خوردار خواهد بود. بر اساس اعلام شرکت مایکرو سافت در نمایشگاه E3 امسال، کنسول جدید Xbox One S قرار است در سه نسخه ی متفاوت 500 گیگا بایتی (با قیمت 299 دلار) ، یک ترا بایتی (با قیمت 399 دلار) و دو ترا بایتی (با قیمت 399 دلار) به بازار عرضه گردد. با این حال در حین برگزاری نمایشگاه E3 سال جاری هیچ تاریخ دقیقی از سوی سران شرکت مایکرو سافت مبنی بر زمان انتشار نسخه های مختلف از کنسول Xbox One S اعلام نگردید. البته به تازگی شاهد اعلام تاریخ عرضه شدن نسخه ی دو ترا بایتی و 399 دلاری از کنسول Xbox One S به بازار توسط سران شرکت مایکرو سافت هستیم. بر اساس اعلام رسمی شرکت مایکرو سافت نسخه ی دو ترا بایتی از کنسول Xbox One S در تاریخ دوم ماه آگوست سال جاری میلادی به بازار عرضه گردیده و در اختیار علاقه مندان به این محصول قرار خواهد گرفت. همچنین بر اساس تاکید صورت گرفته از سوی آنان، از آن جایی که نسخه ی دو ترا بایتی و 399 دلاری از کنسول Xbox One S تنها نسخه ای از این کنسول به شمار می رود که در تعداد محدودی به بازار عرضه خواهد گردید، بهتر است تا علاقه مندان به این محصول از همین حالا نسبت به پیش خرید آن اقدام نمایند تا در تاریخ یاد شده بتوانند نسخه ی دو ترا بایتی از کنسول Xbox One S را بدون هیچ مشکلی در اختیار داشته باشند. گفتنی است که هر سه نسخه ی مجزا از کنسول Xbox One S (که تنها تفاوت آن ها در میزان برخورداری از حجم حافظه خواهد بود) همراه با نسخه ای جدید و ارتقا یافته از کنترلر اختصاصی کنسول اکس باکس وان به بازار عرضه خواهد گردید. باید دید که دو نسخه ی 500 گیگا بایتی و یک ترا بایتی از کنسول Xbox One S در چه تاریخی در اختیار علاقه مندان به دنیای بازی های کامپیوتری قرار خواهد گرفت.  

 tomb-raider

حال که سخن از بازی های انحصاری و نیمه انحصاری کنسول های خانگی مایکرو سافت در این مطلب به میان آمد، بد نیست که در بخش پایانی این متن اشاره ای هم به بازی Rise of the Tomb Raider صورت گیرد. جدید ترین عنوان از مجموعه بازی های مهاجم مقبره که در واقع یک بازی نیمه انحصاری یا انحصاری زمان دار برای کنسول خانگی شرکت مایکرو سافت به شمار می رفت و امکان تجربه ی آن در فصل پاییز گذشته در اختیار دارندگان کنسول اکس باکس وان قرار گرفت تا چندی بعد نسخه ی کامپیوتر های خانگی این بازی هم به بازار عرضه شود. با این حال علاقه مندان به کنسول پلی استیشن ۴ از همان زمان عرضه شدن بازی Rise of the Tomb Raider بر روی دو پلتفرم یادشده، در انتظار مشخص شدن تاریخ دقیق انتشار این اثر بر روی پلتفرم مورد نظر خود یعنی کنسول پلی استیشن ۴ بودند. حال به نظر می رسد که این انتظار برای هواداران نسخه ی پلی استیشن ۴ از بازی Rise of the Tomb Raider بالاخره به سر آمده است و علاقه مندان به این نسخه از بازی می توانند از تاریخ انتشار بازی محبوب خود آگاه گردند. اگر چه تاریخ انتشار نسخه ی پلی استیشن ۴ از بازی Rise of the Tomb Raider هنوز به طور رسمی از سوی سازنده و ناشر این اثر یعنی استودیو کریستال داینامیکس و شرکت اسکویر انیکس اعلام نشده است، اما به تازگی شاهد اضافه شدن نام نسخه ی پلی استیشن ۴ از بازی  Rise of the Tomb Raider در میان لیست بازی های موجود در خرده فروشی های معتبری نظیر فروشگاه گیم استاپ هستیم. به بیان دقیق تر، در صفحه ی مربوط به نسخه ی پلی استیشن ۴ از بازی Rise of the Tomb Raider در فروشگاه گیم استاپ، تاریخ یازدهم اکتبر سال جاری میلادی به عنوان تاریخ انتشار این نسخه از بازی اعلام شده است و به نظر می رسد که بازی Rise of the Tomb Raider در همین تاریخ برای کنسول پلی استیشن ۴ عرضه خواهد گردید. به هر حال از قرار معلوم و بر طبق اطلاعات قابل اتکای موجود ، از شواهد امر این گونه بر می آید که آن دسته از علاقه مندان به بازی Rise of the Tomb Raider که در پی تجربه کردن این بازی بر روی کنسول خانگی شرکت سونی یعنی کنسول پلی استیشن ۴ هستند کمتر از سه ماه دیگر باید تا زمان ملاقات با این اثر منتظر باقی بمانند.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید