از نا امیدی هواداران Alan Wake تا مشخص شدن نام نسخه جدید از سری CoD

0

از نا امیدی هواداران Alan Wake تا مشخص شدن نام نسخه جدید از سری CoD

در مطلب پیش رو قصد داریم از یک سو به اخبار جدیدی که پیرامون سری بازی های Alan Wake مطرح شده است اشاره کنیم و از سوی دیگر به شایعات تازه ای بپردازیم که پیرامون کنسول جدید کمپانی نینتندو با نام مستعار NX مطرح شده اند. شایعاتی که علاوه بر نسخه ی جدید از عنوان Destiny نام نسخه ی بعدی از سری بازی های Call of Duty را هم در بر می گیرد.

 

 

ابتدا با اخبار مربوط به کنسول NX آغاز می کنیم که هم هیجان انگیز تر به نظر می رسند و هم امیدواری بیشتری را در دل علاقه مندان دنیای بازی های کامپیوتری ایجاد می نمایند. اگر به خاطر داشته باشید چندی پیش به تشریح اطلاعات تازه ای پرداخته بودیم که از سوی منبعی فعال در دنیای بازی های کامپیوتری (با نام مستعار Geno) در رابطه با کنسول جدید و مرموز شرکت نینتندو یا همان NX مطرح شده بود. حال این منبع آگاه شایعات تازه ای را در رابطه با کنسول NX مطرح ساخته که این بار بیش از ساختار فنی و معماری کلی کنسول NX به بازی های جدیدی که قرار است در هنگام عرضه شدن این کنسول به بازار همراه با آن در اختیار دارندگان کنسول NX قرار بگیرد اختصاص یافته است. بر اساس ادعای این منبع همیشه جنجالی، یکی از عناوین لانچ کنسول NX نسخه ی جدید از سری بازی های Call of Duty خواهد بود که قرار است با نام Bloodlines به علاقه مندان سری بازی های Call of Duty معرفی شود. اگر چه چندی پیش شرکت اکتیویژن به تایید این نکته پرداخته بود که نسخه ی بعدی از سری بازی های Call of Duty به دست سازندگان اصلی این مجموعه یعنی اعضای استودیو Infinity Ward تولید خواهد شد اما تا این لحظه شاهد مشخص شدن نام نسخه ی جدید از سری بازی های Call of Duty به شکل رسمی نبوده ایم. با این حال بنا بر سابقه ی درخشان منبع خبری یاد شده در امر پخش کردن شایعاتی که دیر یا زود به حقیقت می پیوندند می توان انتظار داشت که به زودی فرآیند تولید بازی Bloodlines توسط اعضای استودیو Infinity Ward و سران شرکت اکتیویژن مورد تایید قرار گیرد. البته بنا بر ادعای منبع مذکور نسخه ی جدید از سری بازی های Call of Duty تنها عنوان لانچ کنسول NX نخواهد بود و شرکت اکتیویژن دست کم دو بازی کامپیوتری دیگر را هم برای کنسول انحصاری نینتندو عرضه خواهد کرد. بر طبق این ادعا یکی از آثار فوق نسخه ای جدید از سری بازی های مرد عنکبوتی خواهد بود. اثری که بر طبق ادعای منبع یاد شده Spider Man: The First Avenger نام دارد و قرار است بر اساس دنیای سینمایی آشنای خلق شده به دست شرکت مارول ساخته شود (دنیایی که اخیراً شاهد ساخته شدن فیلم های سینمایی متعددی بر اساس ابر قهرمانان نام آشنای مارول در دل آن بوده ایم). اما نکته ی جالب این ادعا آن جا خود می نماید که بدانیم این بازی قرار است توسط اعضای استودیو Platinum Games ساخته شود. کسانی که در سال گذشته نسخه ی جدید از سری بازی های ترنسفورمرز را برای شرکت اکتیویژن ساخته بودند و هم اکنون در حال تولید نسخه ای جدید از سری بازی های لاک پشت های نینجا برای این شرکت به سر می برند. با این اوصاف اگر شایعات فوق به حقیقت بپیوندد می توان استودیو پلاتینیوم را یکی از پر کار ترین استودیو های حال حاضر دنیای بازی های کامپیوتری لقب داد. چرا که آن ها هم اکنون علاوه بر نسخه ی جدید از سری بازی های لاک پشت های نینجا، پروسه ی ساخت دو بازی Nier: Automata و Scalebound را هم در دست انجام دارند. آثاری که هر دوی آن ها (به همراه بازی Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutants in Manhattan) قرار است در سال 2017 میلادی در اختیار علاقه مندان دنیای بازی های کامپیوتری قرار گیرند.

 destiny

اما نام بازی های جدید کنسول NX به موارد مذکور ختم نمی شود و منبع یاد شده مدعی شده است که سران نینتندو قصد دارند دنباله ی بازی Destiny که با نام Beyond Destiny شناخته می شود را نیز به روی کنسول انحصاری خود بیاورند. به گفته ی این منبع آگاه بازی Beyond Destiny برای انتشار در تعطیلات کریسمس سال 2017 میلادی برنامه ریزی شده است و اعضای نینتندو قصد دارند در گام نخست دسترسی علاقه مندان این بازی به نسخه ی بتای Beyond Destiny را برای علاقه مندان کنسول NX فراهم نمایند تا در ادامه شرایط برای آمدن نسخه ی نهایی این بازی بر روی کنسول انحصاری جدید نینتندو فراهم شود. یکی از نکات جالبی که در رابطه با بازی Beyond Destiny و امکان تجربه ی این اثر بر روی کنسول NX به آن اشاره می شود این است که علاقه مندان بازی Beyond Destiny می توانند به شکل هم زمان به تجربه ی بخش چند نفره ی این بازی در حالت آفلاین و آنلاین بر روی کنسول NX بپردازند. به هر حال با توجه به روابط قدرتمندی که ما بین دو شرکت اکتیویژن و نینتندو در نسل هشتم بازی های کامپیوتری برقرار بوده است می توان انتظار داشت که این شایعات به زودی رنگ واقعیت به خود بگیرند (در واقع اکتیویژن یکی از معدود شرکت های بازی سازی نام آشنا به شمار می رود که پس از شکست همه جانبه ی کنسول WiiU در نسل حاضر بازی های کامپیوتری همچنان به نینتندو وفادار ماند و به همکاری با این شرکت ادامه داد). چه بسا در صورت تحقق یافتن این شایعات، با توجه به شایعات پیشین مطرح شده مبنی بر توانایی فنی کنسول NX (که هم تراز با کنسول اکس باکس وان ارزیابی شده است) و همچنین با توجه به لیست عناوین انحصاری همیشگی نینتندو شاید بتوان ادامه ی رقابت کنسول های خانگی در نسل هشتم را میان دو کمپانی ژاپنی سونی و نینتندو دانست. چرا که کنسول انحصاری شرکت مایکرو سافت یا همان اکس باکس وان با توجه به سیاست های جدید مایکرو سافت در قبال عناوین انحصاری این کنسول (و در صورت تغییر نیافتن این سیاست ها در ادامه ی نسل جاری)، تقریباً به یک کنسول خانگی خنثی در ادامه ی نسل هشتم بازی های کامپیوتری تبدیل خواهد شد.

 alan-wake

اما در پایان این متن بد نیست اشاره ای هم به بازی Alan Wake داشته باشیم. همان گونه که پیش تر به آن اشاره کرده بودیم ظرف هفته های اخیر ثبت شدن یک نشان تجاری جدید با نام بازگشت الن ویک یا Alan Wake’s Return بسیاری از هواداران سری بازی های Alan Wake را به تولید نسخه ی بعدی از این مجموعه امیدوار ساخته بود. حال خالق شخصیت الن ویک یعنی سم لیک در تازه ترین اظهار نظر خود تمامی این امید ها را به یاس تبدیل ساخته و به تایید این نکته پرداخته است که این نشان تجاری جدید هیچ ربطی به نسخه ی تازه از سری بازی های Alan Wake ندارد و در عوض به سریال تلویزیونی مختصری مربوط می شود که قرار است همراه با بازی Quantum Break به ملاقات هواداران این بازی بیاید. در واقع آقای سم لیک به تایید صریح این نکته پرداخته است که تا اطلاع ثانوی هیچ خبری از ساخت نسخه ی جدید از سری بازی های Alan Wake نخواهد بود و هواداران این مجموعه نباید به این زودی ها نسبت به ملاقات با نسخه ی بعدی از مجموعه ی Alan Wake امیدوار باشند.    

 

google

facebook

insta

twitter

telegram

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید