از نزدیک دیدن این جنگل ها آرزویتان می شود!

0

گیگر:

bartarinha-ir.jpg

 

 

 

برترین ها: اهمیتی ندارد که جنگل بزرگ یا کوچک باشد، حتی چند درخت در کنار هم می تواند زیبایی حیرت آوری پدید آورد و علیرغم قطع بی رویه درختان و تخریب جنگل ها، هنوز هم جنگل های بسیاری وجود دارد که از نزدیک دیدن آن آرزوی هر کسی است. در اینجا به معرفی ۸ مورد از زیباترین و دیدنی ترین جنگل های دنیا می پردازیم.

زیباترین جنگل های دنیا

۱٫    جنگل درختان کَج (Crooked Forest)، لهستان

لهستان جنگل های بسیار جالب مملو از درختان کاج دارد. اما جالب بودن آن به جهت فرم بسیاری از این درختان است. تنه این درختان در قسمتی که از زمین بیرون آمده ۹۰ درجه خم شده و سپس مجددا به صورت صاف و عمود بالا آمده است.

تمام این جنگل متشکل از ۴۰۰ درخت و یا بیشتر است که قدمتش به ۱۹۳۰ می رسد. دلایل احتمالی بسیاری برای فرم عجیب این درختان آورده اند که یکی از آن ها رد شدن تانک ها از روی درختان در طول جنگ جهانی اول است.

زیباترین جنگل های دنیا


۲٫    جنگل های استوایی آمازون (Amazon Rainforest)، آفریقای جنوبی

بسیار بعید است کسی کلمه «جنگل استوایی» را بشنود و بیاد جنگل های آمازون نیفتد. این جنگل چنان وسعتی دارد که بیش از ۹ کشو مختلف و مسافت ۵,۵۰۰,۰۰۰ کیلومتر مربع را پوشش می دهد. علیرغم روند تخریب این جنگل ها در دوران مختلف، وسعت این جنگل بیش از نصف جنگل های استوایی دنیا است.

زیباترین جنگل های دنیا


۳٫    دره جیوژایگو (Juizhaigou Valley)، چین

دره جیوژایگو با ۹ روستا، بدلیل رودخانه های خوش رنگ و آب و آبشارهای بی نظیر به یکی از محبوب ترین مقصدهای گردشگری تبدیل شده است. این سرزمین مملو از درختان، رودخانه و آبشار های بی نظیر است؛ درختانی که با فاصله ۴۵۰۰ متری از سطح دریا  روییده اند. این منطقه از سال ۱۹۹۲ در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

زیباترین جنگل های دنیا


۴٫    جنگل ملی کوکونینو (Coconino National Forest)، آریزونا، آمریکا

این جنگل در ایالت آریزونا با درختانی که تا ارتفاع ۴ کیلومتری کوه ها رشد کرده اند، جنگلی بسیار مرتفع محسوب می شود. این پارک ملی در ایالت آریزونا حدود ۷۳۷۱ کیلومتر مربع مساحت دارد. اکثر این درختان کاج و صنوبر است که شاخ و برگ زیبای آن ها ترکیب بی نظیری پدید می آورند. دلیل نامگذاری این جنگل، واقع شدن در فلات کوکونینو است. برای هر کسی که عاشق پیاده روی است، مسیرهای پیاده روی بسیاری برای گشت و گذار در این منطقه وجود دارد.

زیباترین جنگل های دنیا


۵٫    جنگل استوایی خرس بزرگ (The Great Bear Rainforest)، کانادا و ایالات متحده آمریکا

شاید تصورتان از جنگل های استوایی، آن هایی باشد که در قسمت شمالی مرز قرار می گیرند. جنگل استوایی خرس بزرگ، یکی از بزرگترین جنگل های انبوه دست نخورده است که از بریتیش کلمبیا به آلاسکا امتداد یافته است. این جنگل مقرِ گونه های مختلف حیوانات از جمله خرس های خاکستری، خرس های سیاه، یوزپلنگ آمریکایی، ماهی قزل آلا و گرگ ها است.

زیباترین جنگل های دنیا


۶٫    جنگل سیاه (The Black Forest)، آلمان

جنگل سیاه که به جنگل سوئیس نیز مشهور است توسط رومی ها نامگذاری شده، و دلیل این نامگذاری درختان بسیار قطور این جنگل است که مانع از عبور نور شدید خورشید از میان آن ها است. دره راین از غرب و از کناره های جنوبی سوئیس می گذرد و خط مرز را به کلی پوشش می دهد.

زیباترین جنگل های دنیا


۷٫    جنگل ملی تونگاس (Tongass National Forest)، آمریکا

مساحت جنگل ملی تونگاس بیش از ۶۹ هزار کیلومتر مربع است و در ایالت آلاسکا واقع شده است. این جنگل ۱۷ میلیون هکتار از سطح زمین را پوشش می دهد و بزرگترین جنگل ملی در آمریکا به حساب می آید. بیش از یک قبیله بومی آلاسکایی در میان درختان تونگاس زندگی می کنند و در واقع بیش از ۷۵ هزار نفر برای زندگی به آن وابسته هستند.

زیباترین جنگل های دنیا


۸٫    جنگل استوایی اینلند (The Inland Rainforest)، کانادا

وسعت عمده ای از این جنگل استوایی که در بریتیش کلمبیای میانی واقع شده، پوشیده از صدر سرخ است و یکی از نادرترین جنگل های استوایی درون مرزی محسوب می شود. نزدیک ترین جنگل ساحلی حدود ۱۰ کیلومتر با قسمت غربی آن فاصله دارد. بخش قابل توجهی از این درختان دست نخورده است و چندین مورد از آن ها بیش از ۳۰۰۰ سال عمر دارند.

زیباترین جنگل های دنیا

از نزدیک دیدن این جنگل ها آرزویتان می شود!

نوشته از نزدیک دیدن این جنگل ها آرزویتان می شود! اولین بار در های برگ | مرجع سرگرمی و خبری پدیدار شد.

لینک مطلب

پاسخ دهید