از هر جا که هستید، موزه‌ها را ببینید!

0

گیگر :

اگر به بازدید از موزه‌ها و آثار تاریخی علاقه دارید؛ اما فرصتش را ندارید، نگران نباشید. حالا گوگل به شما اجازه می‌دهد موزه‌ها را از روی صندلی اتاقتان ببینید.

قابل‌توجه افرادی که علاقه‌مند به گردش در موزه هستند، حالا می‌توانید از خانه خود به گردش موزه‌ها بپردازید. بر اساس گزارش سایت Engadget، گوگل با همکاری با موزه ملی بریتانیا در لندن، تجربه بازدید از داخل این موزه را به سبک دید خیابانی فراهم می‌آورد. این پروژه به سبکی مشابه نمای خیابان با اتومبیل در حال حرکت با استفاده از حرکت یک دستگاه دوربین در مکان‌های پیاده‌روی سنتی در اطراف موزه ثبت شده است. گوگل در حال حاضر دارای یک موسسه فرهنگی است، بنابراین این سرمایه‌گذاری جدید بیش از ۴۵۰۰ قطعه از جمله عکس‌ و توصیفات دقیق به این مؤسسه اضافه خواهد کرد.

شما می‌توانید به مراجعه به این لینک، موزه ملی بریتانیا را به صورت مجازی ببینید.

علاوه بر این سیستم، گوگل یک سایت کوچک به نام «The Museum of the World» تهیه کرده است. این سایت مجموعه‌ای از تمام مصنوعات ذخیره شده در یک جدول زمانی برای شما فراهم کرده تا ببینید کدام هنر‌ها یا طراحی‌ها در دوره‌های زمانی مختلف در فرهنگ‌های مختلف محبوب بوده است.

فکر می‌کنم به زودی با معرفی واقعیت مجازی تجربه مشابهی برای کاربران پدید آید. این موضوع واقعاً جهان را در دسترس افرادی قرار خواهد داد که زمین‌گیر هستند یا در بیمارستان بستری‌اند. آیا شما از چنین سیستمی برای بازدید از موزه استفاده می‌کنید یا ترجیح می‌دهید خودتان به محل موزه بروید و از نزدیک همه چیز را ببینید؟
 

شما منتشر کنید در

cover

پاسخ دهید