از کار افتادن وبکم در نسخه نهایی ویندوز 10 و راه حل آن

0

از کار افتادن وبکم در نسخه نهایی ویندوز 10 و راه حل آن

نسخه نهایی ویندوز 10 ویژگی های زیادی را داراست. اما مانند سایر بروز رسانی های ویندوز یک سری مشکلاتی را نیز به همراه دارد .یکی از بزرگ ترین مشکلات نسخه جدید ویندوز 10 از کار افتادن وبکم در نرم افزار هایی مانند اسکایپ  می باشد که شرکت ماکروسافت در تلاش است با ارائه یک بروز رسانی در ماه سپتامبر(دو هفته دیگر)  این مشکل را حل کند اما اگر قبل از این زمان نیاز به استفاده از وبکم دستگاه خود داشته باشید چه کار باید کرد؟ با سخت افزار همراه باشید.

به طور کلی دو روش برای استفاده از وبکم تا قبل از بروز رسانی جدید ماکروسافت وجود دارد. روش اول که به مراتب آسان تر می باشد این است که با حذف نسخه نهایی ویندوز 1607 ، نسخه قدیمی تر را نصب کنید البته در این روش دیگر قادر به استفاده از ویژگی های جدید ویندوز 10 نخواهید بود. روش دوم استفاده از تنظیمات ریجستری می باشد . اگر دقیقا از کاری که انجام می دهید آگاهی نداشته باشید ، اشتباه در ویرایش تنظیمات ریجستری مشکلات جدی را به همراه خواهد داشت و امکان  breakشدن دستگاه نیز وجود دارد. همچنین این تنظیمات در تمامی سیستم ها ممکن است به درستی عمل نکرده  و مشکل استفاده از وبکم همچنان باقی بماند. در سیستم هایی که ما مورد بررسی قرار دادیم تنظیمات به درستی انجام شد.

برای انجام این تنظیمات بر روی دکمه استارت کلیک راست کرده و Run  را انتخاب کنید. سپس عبارت regedit را نوشته و کلید اینتر را فشار دهید. در صورتی که در این قسمت اکانت های کاربری نشان داده شد بر روی yes کلیک کنید. در صفحه ی ریجستری به آدرس زیر بروید:

HKEY_LOCAL_MACHINE > SOFTWARE > Microsoft > Windows Media Foundation > Platform 

و با کیلک راست بر روی platform از قسمت new گزینه ی DWORD (32-bit) Value را انتخاب کنید. بر روی enable frames server mode  راست کلیک کرده و گزینه Modify را انتخاب کنید. در پنجره باز شده از 0  بودن مقدار value data  مطمئن شوید.

اگر از نسخه 32 بیتی ویندوز 10 استفاده می کنید تنظیمات شما تمام شده است و می توانید از تنظیمات ریجستری خارج شده و وبکم خود را آزمایش کنید. اما نسخه 64 بیتی ویندوز 10 نیاز به یک سری تنظیمات اضافه تر  می باشد. به آدرس زیر بروید:

HKEY_LOCAL_MACHINE > SOFTWARE > WOW6432Node > Microsoft > Windows Media Foundation > Platform

 با کیلک راست بر روی platform از قسمت new گزینه ی DWORD (32-bit) Value را انتخاب کنید. بر رویenable frames server mode  راست کلیک کرده و گزینه Modify را انتخاب کنید. در پنجره باز شده از 0  بودن مقدار value data  مطمئن شوید حال از تنظیمات ریجستری خارج شده و وبکم خود را آزمایش کنید.

برای اطلاع از جدیدترین اخبار دنیای دیجیتال، قیمت انواع قطعات سخت افزاری و تجهیزات الکترونیکی، آگاهی از اخبار مرتبط با تکنولوژی از جمله نوسان قیمت ارز، تصاویر، ویدئوها و مطالب آموزشی اختصاصی به کانال تلگرام وب سایت سخت افزار بپیوندید: telegram.me/sakhtafzarmag

وب سایت سخت افزار

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید